Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

Nasz test

fot. Jarosław Tomaszewski

fot. Jarosław Tomaszewski

Odnajdziesz tu wszelkie testy ekwipunku górskiego, a nawet żywności. Na celownik bierzemy zarówno najnowsze, jak i najpopularniejsze modele.

Znalezione poradniki (57)

Prezentowana przeze mnie menażka nie jest wcale nowością. Na rynku funkcjonuje już od wielu lat. Dla bardziej obeznanych w kwestiach sprzętowych to już wręcz klasyk biwakowej kuchni.

autor: Jarosław Tomaszewski

Bielizna na zimne dni w ciągu roku musi dobrze izolować przed chłodem, zapobiegać przegrzaniu i umożliwiać sprawne odprowadzenie wilgoci gromadzącej się na skórze. Tak głosi teoria, postanowiłem jednak sprawdzić, jak ma się do niej koszulka termoaktywna SmartWool

autor: Jarosław Tomaszewski

Każdy, kto choć raz próbował upchnąć kije trekkingowe do walizki, wie dobrze, że to prawie niewykonalne zadanie. Nawet jeśli nigdzie nie latacie samolotem, możecie podobnie jak skiturowcy potrzebować po prostu lekkich i małych po złożeniu kijków. Przedstawioną sprawę rozwiązują całkowicie kije typu składanego (ang. folding) z elastycznym łącznikiem w środku. 

autor: Jarosław Tomaszewski

Prostota i funkcjonalność. To dwie cechy najlepiej charakteryzujące techniczny plecak Thule. Konkretnie chodzi o zaprezentowany w tym roku model Stir 35, którego przeznaczeniem są całodniowe wędrówki oraz szeroko pojęta turystyka letnia i zimowa.

autor: Jarosław Tomaszewski

W dobie ultralekkiego i kompaktowego ekwipunku bawełniany lub frotowy ręcznik musiał w końcu odejść do lamusa. Jego miejsce zastąpiły ręczniki nazywane zwyczajowo szybkoschnącymi. Jednym z nich jest przetestowany przeze mnie ręcznik polskiej marki Dr.Bacty.

autor: Jarosław Tomaszewski

Końcówka 2015 roku była dość przełomowym momentem w historii polskiej firmy Mactronic. Mam na myśli premierę rodziny czołówek Nippo. Nowe modele to przede wszystkim odmieniony wygląd i zaawansowana technologia. Podczas testu chciałem się przekonać, czy model Nippo 1.8 stoi na równi z konkurencyjnymi czołówkami uznanych w branży producentów.

autor: Jarosław Tomaszewski

W mojej pracy redakcyjnej miałem okazję przetestować niemal wszystkie dostępne na rynku termosy. Mowa oczywiście o tych, które kupujemy w sklepach górskich i sportowych. Większość z nich wygląda identycznie i działa w ten sam sposób.

autor: Jarosław Tomaszewski

Potrawy hiszpańskiej marki Forestia to zupełna nowość na polskim rynku. Nowość nie tylko pod względem smaku, ale przede wszystkim sposobu przygotowania dania do spożycia.

autor: Jarosław Tomaszewski

Nie da się zaprzeczyć, że nowoczesne systemy do błyskawicznego gotowania mocno konkurują z palnikami o tradycyjnej konstrukcji (bez menażki z radiatorem). Jednym z takich klasycznych rozwiązań jest przetestowany przeze mnie szwajcarski palnik Optimus Crux.

autor: Jarosław Tomaszewski

Niektórym trudno wyobrazić sobie dziś wyjście na szlak bez telefonu lub ułatwiającego orientację w terenie GPS-a. Obok pakowanego do plecaka aparatu albo kamery wymienione wcześniej urządzenia rzeczywiście zwiększają szansę przeżycia w niesprzyjających okolicznościach. Okazują się jednak całkowicie nieużyteczne po rozładowaniu ich baterii.

autor: Jarosław Tomaszewski