Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

Autor:
Jarosław Tomaszewski
NPM 1/2018
Numer dostępny w sprzedaży
Zobacz zawartość

- Przetestowana przeze mnie kurtka to rozmiar S. Nie leży na mnie najgorzej, jednak mogłaby być odrobinę mniej obszerna, bo jest większa od standardowej kurtki w tym rozmiarze. Widać to dobrze po nieco długich rękawach.


- Wspomniany mankament nie wpływał jednak na walory użytkowe, wynikające z zastosowanej tu technologii. Mowa o otworach systemu Ventrix™, które ułatwiają przepuszczanie nadmiaru ciepła i wilgoci na zewnątrz. W trakcie wysokiej aktywności materiał pracuje i mikrootwory wentylacyjne otwierają się, poprawiając jednocześnie oddychalność. W trakcie niskiej aktywności otwory pozostają zamknięte, utrzymując optymalną temperaturę w czasie odpoczynku.

- Podczas użytkowania nie da się tak po prostu zauważyć lub poczuć aktywnego działania systemu. Ale najlepszym świadectwem tego, że działa, jest fakt, że nigdy w niej nie przemarzłem, ani nie było mi w niej zbyt ciepło. Nawet podczas dłuższych postojów po aktywnym biegu czy wędrówce nie wychładzałem się. Kurtka zawsze dawała mi poczucie optymalnego komfortu termicznego. Przy tym bardzo sprawnie odprowadzała wilgoć na zewnątrz. W rezultacie prawie zawsze pozostawałem suchy.

- W kwestii ochrony przed zimnem, kurtka ma się czym pochwalić. Podczas testu zakładałem pod nią jedynie podkoszulek z długim rękawem. Podczas postoju odczuwałem przyjemny komfort termiczny do temperatury 5 stopni Celsjusza. Poniżej tej temperatury, by nie odczuwać chłodu, musiałem się ruszać. Wtedy wszystko wracało do normy i na powrót było mi ciepło – to niewątpliwie dobry wynik. Na większe chłody wystarczy założyć pod nią grubszą bieliznę lub lekką bluzę. Co najbardziej istotne, dzięki technologii Ventrix™ kurtka nie pozwala na zbyt szybkie wychłodzenie organizmu. Doceniłem to szczególnie w trakcie przerw podczas treningów biegowych.

- Moje początkowe obawy o trwałość zewnętrznej tkaniny okazały się niepotrzebne. Materiał, mimo że wygląda na delikatny, wcale taki nie jest. Z powodzeniem opiera się intensywnemu użytkowaniu. Jeszcze bardziej odporne na przetarcia są panele na rękawach.

- Dzięki zabezpieczeniu warstwą DWR, mogłem używać kurtki podczas lekkiego deszczu czy jesiennej mżawki. Woda po prostu spływała po jej powierzchni. Dopiero mocniejszy deszcz powodował jej stopniowe namakanie.

- Na pochwałę zasługuje też uproszczenie systemu biodrowej regulacji szerokości. Tradycyjne dwa dolne stopery z gumką zastąpiono tylko jednym, po prawej stronie kurtki. Takie rozwiązanie znacząco upraszcza i przyspiesza dopasowanie do interesującego nas obwodu. Teraz można to zrobić nawet jedną ręką.

- Kurtka mogłaby być odrobinę mniejsza po spakowaniu. W tej konkurencji przegrywa rywalizację z puchowym odpowiednikiem. Wagowo wypada jednak całkiem dobrze. W rozmiarze S waży ok. 372 g. Zważywszy na stosunkowo wysoki poziom syntetycznej izolacji, nie jest to zły wynik.

- Dzięki technologii Ventrix™ i wysokiej jakości wypełnieniu, przetestowana przeze mnie kurtka z powodzeniem łączy wysoką oddychalność i dobry poziom oferowanej izolacji termicznej. To wyjątkowo wszechstronny produkt, który sprawdzi się w wielu typach górskiej aktywności.

w Cena:  849 zł


Pełna treść artykułu dostępna dla osób zalogowanych.
Zaloguj się lub załóż bezpłatne konto w serwisie.