Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

Akcesoria

fot. Jarosław Tomaszewski

fot. Jarosław Tomaszewski

Znajdziesz tu informacje dotyczącyce akcesoriów oraz ekwipunku turystycznego. O tym, jakie akcesoria polecamy, w jakich warunkach się sprawdzą i kogo zadowolą.

Znalezione poradniki (19)

Zegarek outdoorowy to nie modny gadżet noszony na nadgarstku
przez turystę czy wspinacza. Z powodzeniem zastąpi kompas, wskaże wysokość i ostrzeże przed nadchodzącą burzą.

autor: Jarosław Tomaszewski

Kije trekkingowe to niezbędny górski gadżet. Nawet te najtańsze znacząco poprawią komfort i bezpieczeństwo Waszej wędrówki.

autor: Jarosław Tomaszewski

Nic tak bardzo nie irytuje, jak wyczerpujące wszystkie siły torowanie drogi w głębokim śniegu. Problem niemal całkowicie rozwiązują rakiety śnieżne. Mimo że są znane od dawna, dopiero w ostatnich latach przeżywają renesans.
 

autor: Jarosław Tomaszewski

Termos to coś więcej niż blaszany pojemnik z nakręcanym kubkiem. Jego rozgrzewająca zawartość podczas zimowej wędrówki staje się towarem na wagę złota. Nie wszyscy jednak wiemy, że każdy termos równie dobrze sprawdzi się podczas letnich upałów.
 

autor: Jarosław Tomaszewski

Co łączy zimowe przejście północnej ściany Eigeru i wędrówkę po zaśnieżonej grani Tatr? Pozornie nic. Jest jednak jeden sprzętowy szczegół. By zmierzyć się z wymienionymi klasykami, oprócz pary raków będzie Wam potrzebny odpowiedni czekan.
 

autor: Jarosław Tomaszewski

Podobnie jak mapę i przeciwdeszczową kurtkę, czołówkę zawsze powinniśmy mieć pod ręką w plecaku. I choć większości z nas kojarzy się ona głównie z oświetlaniem kierunku marszu, kryzysowej sytuacji latarka może... uratować życie.

autor: Jarosław Tomaszewski

Blaszany kubek z uszkiem jeszcze do niedawna był symbolem niemal każdego prawdziwego turysty. Dziś jego miejsce zajął kubek termiczny, którego podstawowym atutem są dobre właściwości izolacyjne. I choć znajdą się i tacy, którzy uznają go za zbędny gadżet, dla wielu stał się niezbędnym elementem górskiego wyposażenia.

autor: Jarosław Tomaszewski

Raki (obok czekana) stanowią obowiązkowy element wyposażenia każdego zimowego turysty i wspinacza. Z jednej strony zwiększają one nasze bezpieczeństwo, z drugiej znacznie przyspieszają przemieszczanie się w lodzie i zmrożonym śniegu.

autor: Jarosław Tomaszewski

Jakie są dwa najbardziej oblegane miejsca w każdym górskim schronisku? Odpowiedź jest prosta – barek i okolice gniazdka z prądem. Jeśli więc odstrasza Was kolejka po prąd, zdecydowanie powinniście pomyśleć o własnym źródle mobilnego zasilania.

autor: Jarosław Tomaszewski

Jeśli jesteś całorocznym turystą górskim, z pewnością nie jest ci obce doświadczenie zapadania się w śniegu. Z problemem tym można sobie poradzić, zaopatrując się na przykład w narty skiturowe. Ale choć przydatne w terenie, narty te są niestety dość drogie, a przy tym ciężkie. Dlatego lepszym rozwiązaniem są coraz bardziej popularne rakiety śnieżne.

autor: Jarosław Tomaszewski