Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

O nas

Magazyn Turystyki Górskiej „n.p.m.” to pismo dla ludzi zainteresowanych aktywnymi formami spędzenia wolnego czasu, niezależnie od płci, wykształcenia i statusu materialnego. Wszystkich naszych czytelników łączy fascynacja górami, które stały się pasją ich życia.

Do lektury zachęcamy zarówno turystów planujących zorganizowanie profesjonalnej wyprawy wysokogórskiej, jak i miłośników wędrówek po polskich Tatrach, Beskidach czy Karkonoszach.

Na stronach magazynu prezentowane są relacje himalaistów z najwyższych gór wszystkich kontynentów, jak i teksty z mniej znanych zakątków w różnych częściach Polski i Europy. Nie brakuje też rozmów z ludźmi, którzy dla gór poświęcili wszystko. A że ważne jest nie tylko z kim i gdzie jedziemy, ale także to, co ze sobą zabieramy, na łamach nie zapominamy o poradnikach i testach sprzętu turystycznego.

Pierwszy numer magazynu ukazał się z datą „kwiecień 2001”, ale w kioskach i salonach prasowych pojawił się już w marcu 2001 roku. Przez sześć lat redaktorem naczelnym był himalaista Piotr Pustelnik.

W sierpniu 2007 roku zastąpił go Tomasz Cylka – dziennikarz i miłośnik gór. Dziś redakcję tworzy kilkanaście osób z Poznania, Wrocławia, Krakowa i Śląska, którzy każdą wolną chwilę przeznaczają na trekkingi w górach bliższych i dalszych.

 

STUDIO GRAFICZNE:

dyrektor artystyczny | Zofia Komorowska

fotoskład | Kornelia Spychalska, Rafał Otocki
e-mail: studio@kruszona.pl

wydawca | Dom Wydawniczy „Kruszona” Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 104, 60-307 Poznań
tel. 061 869 91 77, faks 061 865 99 09
www.kruszona.pl, e-mail: poczta@kruszona.pl

prezes | Lech Kruszona

Brak powiązanych aktualności

Zobacz też