Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

W następnym numerze |

lipiec 2019

NPM 6/2019
Numer dostępny w sprzedaży
Zobacz zawartość
Autor:
Redakcja n.p.m.
(fot. Paulina Wierzbicka)
Korona Ziemi / Mont Blanc Wakacje to idealny czas, by rozpocząć swoją przygodę z Koroną Ziemi. Wielu z Was ruszy zapewne w Alpy, bo wtedy w najwyższych europejskich górach jest po prostu najbezpieczniej. Dlatego w lipcowym numerze zaprosimy na Mont Blanc – Królową Alp, od której pewnie wielu z Was zacznie swoją drogę po Koronę. A jeśli nawet Biała Góra będzie jedyną w kolekcji, warto się do takiej wyprawy dobrze przygotować.

Tatry Wysokie / Kozi Wierch
Z jednej strony stosunkowo łatwy, bo można podejść z Doliny Pięciu Stawów Polskich. Z drugiej – piekielnie trudny, bo leży na trasie Orlej Perci, a od strony Doliny Gąsienicowej czyha na śmiałków legendarny Żleb Kulczyńskiego. Jeden z niższych dwutysięczników w całych Tatrach, ale i najwyższy szczyt leżący całkowicie po polskiej stronie. To jest właśnie Kozi Wierch! O jasnej i ciemnej stronie tej góry opowiemy Wam w lipcowym numerze.

Gorce / Magurki
O czterech nowych wieżach widokowych w Gorcach słyszał już prawie każdy. Za miesiąc sprawdzimy tę na Magurkach, wędrując z nosidełkiem po ścieżce edukacyjnej. W planie mamy m.in. zabytkowe koliby, szukanie wołoskich śladów i pierwsze kroki w górach. A do tego amerykański bombowiec, krótką lekcję historii oraz piknik na polanie z malowniczymi kapliczkami w tle. Zapraszamy w letnie Gorce.
 


Zobacz podobne artykuły

Zobacz też