Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

14.05.2019

Kolejny projekt „Siły marzeń”. Pora na festiwal

(fot. )

Miłka Raulin, zdobywczyni Korony Ziemi, staje się powoli człowiekiem instytucją. Z prelekcjami jeździ po całej Polsce, wydała książkę, a teraz organizuje festiwal. Pierwsza edycja „Siły marzeń. Festiwalu przygody” startuje w ostatni weekend maja.

Przygoda ma wiele twarzy. Dla jednych są to wielkie oceany, wysokie góry czy rozległe pustynie. Dla innych ciemne jaskinie czy przemarsz przez dżunglę. Eskapada może odbywać się pieszo, rowerem, na hulajnodze, parostatkiem czy żaglowcem. Nieważne jak – ważne, by odkrywać i poznawać świat! Najciekawsze podróże w odległe zakątki świata, odważne wyczyny i przede wszystkim niesamowici ludzie napędzani „Siłą marzeń” będą bohaterami pierwszej edycji festiwalu, który organizuje Miłka Raulin, zdobywczyni Korony Ziemi.

Impreza startuje w sobotę, 25 maja i tego dnia potrwa od godz. 11 do 22. Z kolei w niedzielę spotkania i projekcje filmowe zaplanowano od godz. 12 do 20. Goście reprezentują różne dyscypliny. Wśród górskich prelegentów w sobotę będą m. in.: Krzysztof Wielicki – zdobywca Korony Himalajów i Karakorum (godz. 12), i sama Miłka Raulin (godz. 17). Na godz. 9.30 zaplanowano konferencję prasową uczestników wyprawy na Nanda Devi East, która po 80 latach rusza śladami pierwszych zdobywców z 1939 roku. Wśród uczestników są m.in. Jarosław Gawrysiak, Dariusz Załuski, Rafał Fronia i Wojciech Flaczyński.

Z kolei w niedzielę o K2 opowiedzą Artur Małek i Marek Chmielarski (godz. 12), a o Manaslu – Joanna Kozanecka (godz. 14.15). Nie zabraknie warsztatów: np. o tym, jak zebrać pieniądze na wyprawę albo jak wydać swoją książkę czy właściwie przygotować apteczkę przed podróżą. W sobotę wieczorem zaplanowano imprezę integracyjną z koncertem. Ciekawostką jest fakt, że będzie to pierwsza tego typu impreza podróżnicza w całości tłumaczona na język migowy.

Festiwal odbędzie się w Dzielnicowym Domu Kultury Ursynów, ul. Kajakowa 12b w Warszawie. RED

Więcej na: www.festiwalsilymarzen.com.

Zobacz też