Roztocze zimą_wersja 3.0_Wąwozy

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
milena

Re: Roztocze zimą_wersja 3.0_Wąwozy

Post autor: milena » 2019-01-05, 23:01

15. Milena
16. Catty

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2019-01-05, 23:19

jak będzie taka prawdziwa zima jak teraz, to ja liczę na tego psa pociągowego ze zdjęcia :)))
Falco, dotarła wiadomość PW?
jest we mnie wiary okruszek....

kulczyk1

Post autor: kulczyk1 » 2019-01-06, 18:03

Będę - jutro podam z iloma osobami.(w sumie 4 lub 5)

Awatar użytkownika
_Falco_

Post autor: _Falco_ » 2019-01-08, 20:35

Cześć,

przed chwilą wysłałam do wszystkich, którzy wyrazili chęć przyjazdu, wiadomość na temat zaliczki.

Mogę więc przejść do spraw "terenowych". Poniżej link do folderu z kolejnymi zdjęciami -->

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Niedziela w pięknych, zimowych okolicznościach przyrody. Było pięknie ale bardzo zimno. Na otwartych polach za Szczebrzeszynem wiało przeokrutnie. Wybrałam się swoją fiesą, która nie zakopała się ani razu, chociaż testowałam ją do granic możliwości, sprawdzając do jakiego śniegu "da radę" ;-) a że tym razem byłam bez łopaty, psa pociągowego i pomocnej dłoni, było to duże ryzyko ;-) Do Piekiełka nawet nie doszłam. Wiatr był tak silny, że po zrobieniu kilku zdjęć, rozejrzeniu się po okolicy.....uciekłam ;-)

Udał się natomiast spacer po miasteczku. Uchwyciłam na zdjęciach: dawną synagogę, cerkiew, jeden kadr z cmentarza żydowskiego, urokliwe uliczki i ....siebie ;-) Wybaczcie jakość tego zdjęcia 'ze mną', było robione w niemałym pośpiechu ale trafiłam na pielgrzymkę ludzi wychodzących z kościoła i nie chciałam robić z siebie widowiska......fotografując się z...chrząszczem ;-) ;-) ;-) ;-)

Ostatnie zdjęcie w folderze, zrobione na Bukowej Górze czyli wspomnienie sprzed dwóch lat ;-)

Z pozdrowieniami....

PS: Lidka piesek pociągowy Rabcio vel. Rabuś będzie na pewno!!! ;-)
"Wobec potęgi gór prościej odkrywa się siebie, a przynajmniej to, że większość granic i lęków to tylko ułomność naszego umysłu, poza którą zaczyna się wolność"

tadeks

Post autor: tadeks » 2019-01-09, 21:21

_Falco_ pisze:
2019-01-08, 20:35
Udał się natomiast spacer po miasteczku. Uchwyciłam na zdjęciach: dawną synagogę, cerkiew, jeden kadr z cmentarza żydowskiego, urokliwe uliczki i ....siebie ;-)
Ostatnie zdjęcie w folderze, zrobione na Bukowej Górze czyli wspomnienie sprzed dwóch lat
Na spotkaniu chciałbym być, ale z kilku powodów nie będę. Pozwolę sobie jednak też dorzucić szczebrzeszyńskie wspomnienie sprzed dwóch lat, podobne do wspomnienia Falco. Po tamtym spotkaniu w Sochach zawitałem m.in. do Szczebrzeszyna i tam poza miejscami i zabytkami znanymi poszukałem i odwiedziłem, jak niektórzy mówią z mojej działki, miejsce mniej znane:
symboliczną mogiłę cmentarza wojsk austriackich z I w.św.
Mało znane to miejsce znajduje się na terenie należącym do szkoły przy ul. Zamojskiej 70. Gdyby brama była zamknięta, to od pn.wsch bocznej strony w ogrodzeniu jest(była) szpara, którą wchodziłem i doszedłem do mogiły. Mogiła na rozległym terenie szkolnym znajduje się bliżej ulicy Zamojskiej.
Każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia.

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2019-01-10, 16:12

Ale ognisko planujemy?
Już nie mogę się doczekać :-D

Awatar użytkownika
_Falco_

Post autor: _Falco_ » 2019-01-14, 19:20

Hej Wszystkim ;-)

zaliczka została zapłacona ;-)

Pozostaje tylko, odliczać dni i trzymać kciuki za zimową aurę ;-)

Ognisko zorganizujemy na pewno!! ;-)

Gdybyście mieli jakieś pytania piszcie tu lub na priv. Dojazd do Turzyńca może być utrudniony dla tych, którzy będą jechać pociągiem lub busem. W razie czego służę podwózką z Zamościa.

Ja będę się starała dawać na bieżąco znać jak z pogodą. 26 stycznia ponownie zawitam w tamte strony więc może uda się zrobić fotorelację przedRajdową ;-)

Z pozdrowieniami ;-)
"Wobec potęgi gór prościej odkrywa się siebie, a przynajmniej to, że większość granic i lęków to tylko ułomność naszego umysłu, poza którą zaczyna się wolność"

Awatar użytkownika
_Falco_

Post autor: _Falco_ » 2019-01-25, 19:24

Świeża dostawa białego puchu na Roztoczu 😉 😉 😉

Awatar użytkownika
_Falco_

Post autor: _Falco_ » 2019-01-29, 19:52

Cześć wszystkim ;-)

kilka słów ogłoszeń....

1. Prośba od gospodarzy Rancza o przyjazd po godzinie 14:00 - bo dopiero po tej porze będą na miejscu. Ja będę się wybierała ok. 15:30 - 16:30. Gdyby ktoś potrzebował zgarnięcia z dworca, busa, PKP to jestem do dyspozycji. Gdyby ktoś był od rana w Zamościu lub okolicach to też zapraszam albo na kawę albo na obiad albo na zwiedzanie miasta, przez cały piątek będę już w domu ;-)

2. Pogoda może być kiepska - mój wrodzony optymizm nie dopuszcza takiej myśli w ogóle, ale podobno trzeba być realistą. Więc mimo, że nie lubię to przypominam o wzięciu płaszczy, kurtek, folii przeciwdeszczowych. Pogoda nie pogoda, wąwozy same się nie zobaczą ;-)

3. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę będziemy mieć towarzystwo z Zespołu Parków Krajobrazowych - panie przywiozą materiały informacyjne i spróbują nas "oprowadzić". Nie wiem czy to dobrze czy niedobrze ;-) W razie czego słuchanie biorę na siebie... ;-) W sobotę dojdą z nami do Kawęczynka i zostawią..... w niedzielę będą z nami w Szczebrzeszynie (może uda się zobaczyć cerkiew i kirkut ;-)) Piekiełko ogarniemy już sami....

4. Nie będę wyręczać nawigacji ale gdyby ktoś potrzebował zrobić zakupy to sklepy są w Szczebrzeszynie i Zwierzyńcu. Szczebrzeszyn po drodze z Zamościa i powiedzmy północnej Polski. Zwierzyniec po drodze z Biłgoraja, Krakowa, Polski południowej ;-)

5. Gdyby ktoś z jadących samochodem, miał miejsce i materac to bardzo proszę o wzięcie ze sobą. Podobnie jak gitary, jajka grzechoczące i śpiewniki ;-) info dla kulczyka: Falco odrobiła lekcję z Kazika; "Arayah" recytuję wyrwana w nocy o północy; do "Gdy nie ma dzieci" stworzyłam specjalną choreografię autorską a "Baranka" nucę do śniadania ;-) ;-) ;-)

6. Gdyby ktoś miał jakieś pytania lub życzenia to piszcie tu lub na priv ;-)

7. Bardzo nie mogę się doczekać....

Pozdrowienia

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2019-01-29, 20:30

Pogoda może być kiepska -
ostatnio też tak ktoś prorokował, i co?

Obrazek

2 lata temu

Obrazek

innej pogody sobie nie wyobrażam :mrgreen:

kulczyk1

Post autor: kulczyk1 » 2019-01-30, 22:33

Uważaj koleżanko bo moge powiedzieć sprawdzam zarówno w kwestii Kultu jak i obiadu. :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
_Falco_

Post autor: _Falco_ » 2019-02-01, 09:20

Wszystkim szerokiej drogi na Roztocze 😊😊😊
Ja dotarłam wczoraj po 23:00, w Zamościu świeci piękne słońce, śladów odwilży póki co brak 😊
Jak się uda to będę na Was czekać z rozpalonym ogniskiem 😊

Do zobaczenia 😊

wodzu

Post autor: wodzu » 2019-02-01, 20:46

Tyle zachęt i pokus :-D , wielce żałuję... :-(
A mogło być tak pięknie!
No... u mnie też będzie pięknie, tylko że inaczej :-D
Pozdrawiam serdecznie szanowne grono... Roztoczaniaków (?) :-D z Główną Ogarniającą na czele! :-D
Bądźcie grzeczni i miejcie dla Niej trochę serca! :mrgreen:
To pisałem ja, wodzu, w przerwie między przytwierdzaniem raków i czekana do przeraźliwie ciężkiego wora.
No... ale jak Wy tam dacie radę, to ja może też :-D

Awatar użytkownika
Wiesio
Kontakt:

Post autor: Wiesio » 2019-02-03, 16:37

No cóż, jak w klasycznym polskim filmie "wąwozów nie było ale i tak jest [...]".
Dziękuję wszystkim obecnym za fantastyczne spotkanie. Relację sklecę jak szybko się da :)
Ostatnio zmieniony 2019-02-03, 19:55 przez Wiesio, łącznie zmieniany 2 razy.
Wiesio
O fotografii i górach
iWiesio.pl

Maria z Pogórza

Post autor: Maria z Pogórza » 2019-02-03, 17:01

Jako, że pierwsza chyba dotarłam do domu, wrzucam trochę zdjęć z zimowej wyprawy w roztoczańskie wąwozy ...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ