*Szlak Karpacki Grybów - Biała k/Rzeszowa

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
Michi23

Post autor: Michi23 » 2017-12-10, 18:17

Michi23, kurde, nie wiem co powiedzieć.. dzięki za dobre słowo. Tak, Szlak Karpacki Grybów - Biała k/Rzeszowa to majstersztyk i też mam w planie powtórzyć przejście, tym razem pójdę z Rzeszowa. Nie omieszkam oczywiście uatrakcyjnić wędrówkę odbiciami "na boki". Czekam na Twoją relację!
Moje skromnie słowa uznania to bardzo mało powiedziane i wiem, że należy się Wam obu znacznie więcej za wkład w pokazanie tego pięknego i baaardzo niedocenionego szlaku szerszej publiczności. Moje 2 ulubione relacje do których często wracam: Twoja ma ten smaczek w postaci humoru tu i ówdzie, a Yatzek motywuje swoim wplataniem tematyki sprzętowej do tego, aby nieco odchudzać ekwipunek (co w granicach rozsądku uskuteczniam od niedawna).
W kwestii mojej relacji to stoję troszkę pomiędzy próbą poskładania do kupy emocji jakie towarzyszyły mi każdego dnia tej wędrówki a poczuciem niedosytu, że wszystko mogłem zrobić lepiej (każdego dnia kręcić filmiki, bo miałem małą kamerkę sportową; wieczorem robić notatki; strzelać więcej fotek; zrobić więcej niewielkich odbić [np. do Zyndranowej]). Każde zdanie chcę od razu poprawiać, bo czuję, że nie oddaje w odpowiedni sposób tego ogromu wrażeń jakie dostarczyło mi przejście każdego dnia. BN znałem z GSB, ale niebieski graniczny zmienił mnie tak mocno, że nie chcę już niczego więcej :mrgreen:

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2017-12-11, 17:59

Michi23, zajrzałem na bloga Yatzka i trochę się zdziwiłem, bo całości nie przeszli.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Michi23

Post autor: Michi23 » 2017-12-11, 18:25

menel pisze:Michi23, zajrzałem na bloga Yatzka i trochę się zdziwiłem, bo całości nie przeszli.
Mea culpa - faktycznie (nie zakodowałem tego, bo mnie zawsze interesował bardziej ten fragment "bardziej po górach" :mrgreen:). Heh, do tego nie zauważyłem, że mój komentarz popełniłem nie w tym wątku co trzeba (co za wstyd :roll: ...chyba słabszy dzień miałem wczoraj, no ale u nas halny ;-) ) - może uda się kogoś z moderacji poprosić o przeniesienie pod właściwy tutaj

Awatar użytkownika
Marcin K-G
Kontakt:

Post autor: Marcin K-G » 2017-12-11, 19:59

Trochę gimnastyki było, ale ogarnięte ;)
Posty przeniesione.
:arrow: :arrow: n.p.m. na Facebook'u
:arrow: :arrow: n.p.m. na Twitter

:arrow: Jeśli chcesz się zarejestrować na forum NPM - PRZECZYTAJ TEN WĄTEK

krzyso

Re: *Szlak Karpacki Grybów - Biała k/Rzeszowa

Post autor: krzyso » 2019-05-16, 22:08

menel pisze:
2015-08-19, 08:38

O ile początek szlaku w Grybowie jest jasny i czytelny o tyle meta woła o pomstę do nieba, działacze PTTK mogliby jakoś godnie zapodać zakończenie tego szlaku, a nie taka bździna.. ;-) :

Obrazek

Działacze PTTK kilka lat kombinowali, jak odpowiedzieć na Twój apel, aż w końcu ogłosili, że... skracają szlak o ten słabo oznakowany odcinek.

Na profilu Oddział PTTK Rzeszów zapodają zaś taką mapkę:

Obrazek

Dla mnie jednak początek szlaku będzie chyba już na zawsze kojarzył się ze stykiem ul. Słowiańskiej i Miłej. Gdy rok temu ruszałem stąd w kierunku Grybowa, uznałem, że warto uświetnić start własnoręcznie wykonaną kropką ;-) :

Obrazek
I gdzieś tam się idzie...

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2019-05-17, 05:02

krzyso pisze:
2019-05-16, 22:08
Działacze PTTK kilka lat kombinowali, jak odpowiedzieć na Twój apel, aż w końcu ogłosili, że... skracają szlak o ten słabo oznakowany odcinek.
Dzięki za info. Zajrzałem na stronę rzeszowskiego oddziału PTTK i faktycznie, początek trasy znajduje się na ul. Rodzinnej przy przystanku MPK.
krzyso pisze:
2019-05-16, 22:08
Dla mnie jednak początek szlaku będzie chyba już na zawsze kojarzył się ze stykiem ul. Słowiańskiej i Miłej. Gdy rok temu ruszałem stąd w kierunku Grybowa, uznałem, że warto uświetnić start własnoręcznie wykonaną kropką ;-) :
Obrazek

Superos. Krzyso, po całości se trasę dałeś? Mam w planie powtórzyć ten szlak z kierunku odwrotnego niż pierwotnie szedłem. Na pewno "dotknę" kropę.
ПУНКС НОТ ДЭД !

krzyso

Post autor: krzyso » 2019-05-17, 09:52

Menel, po całości 😊. Już miałem nawet pisać, że ‘taki szlak to przecież tylko po całości’, ale w porę oprzytomniałem, że przecież wcale nie przyszło to tak łatwo. Najpierw w 2016 roku (inspirowany Twoją wcześniejszą relacją – wiadomo 😊) znalazłem czas tylko na połówkę szlaku, z mocnym postanowieniem dokończenia w przyszłym. Tymczasem rok później wielkie zero i dopiero w 2018 udało się wyrwać te dwa tygodnie, w końcu już na przejście całości.

A masz już plany co do terminu powtórnego przejścia?. Nie wiem, czy kropa długo wytrzyma, to jednak nie była profesjonalna wlepka 😉.

Ja również zamierzam powtórzyć szlak w przeciwnym kierunku. Najchętniej zaczekałbym z tym, aż dojdzie do skutku rozważany powrót do przebiegu przez Ciechanię. Z drugiej strony pasowałoby zbytnio nie zwlekać, bo jakiś niepokojący ciąg strat się tu ostatnio pojawił: wieża na Baranim, mostek w Jasielu, rozkopany Chełm… Ta zmiana początku w Rzeszowie to w sumie też niekorzystna, bo poza skróceniem szlaku, przeniesiono na asfalt całkiem ładny odcinek przez łąki (a później te mylne leśne wąwozy) nad Białą.

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2019-05-17, 10:36

krzyso pisze:
2019-05-17, 09:52
A masz już plany co do terminu powtórnego przejścia?
Wstępnie czerwiec 2020, długie dni będą sprzyjać szlajaniu, prawdopodobnie odpuszczę rejs po Morzu Północnym akonto tego przejścia.
krzyso pisze:
Najchętniej zaczekałbym z tym, aż dojdzie do skutku rozważany powrót do przebiegu przez Ciechanię.
Też biorę pod uwagę ten wariant, ja nie będę czekał, może się uda. ;-)
krzyso pisze:
Ta zmiana początku w Rzeszowie to w sumie też niekorzystna, bo poza skróceniem szlaku, przeniesiono na asfalt całkiem ładny odcinek przez łąki (a później te mylne leśne wąwozy) nad Białą.
Smutne co piszesz, będzie większa motywacja aby ruszyć także starym wariantem.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Michi23

Post autor: Michi23 » 2019-09-27, 06:27

Czolem. W tym roku wreszcie otarlem sie o polnocna czesc szlaku. Mam pytanie do Was o wrazenia z odbicia szlaku w Masywie Piaskowej. Biezaca na ten moment mapa Compassu (jak i dwie inne elektroniczne) podawaly ten sam przebieg, ktory jest jednak inny od faktycznego (tutaj jedyne aktualne zrodlo [wiarygodne bo podawane przez PTTK] http://szlakipodkarpacia.gis.geo.uj.edu.pl ). Albo sie zamyslilem albo faktycznie to odbicien w lewo jest slabo lub w ogole niewidoczne Na zejsciu trafilem na slady oznakowania co jednak dawalo przekonanie ze ide wlasciwym przebiegiem. Nagle pojawila sie taka sciana z krzarow (gesto usianie proste, 3-5 metrowe lodygi jak bambus poprzeplatane dwumetrowymi pokrzywami) ktore naprawde nie dalo sie obejsc w tym miejscu (po lewej jakies bardziej podmokle podloze, po prawej zdecydowane zejscie w dol, a chcialem isc koniecznie nitka szlaku). Szukalem czy moze gdzies w okolicy ostatniego znaku bedzie kolejny ale lipa (moze gdybym mial na to pol dnia to bym cos znalazl ale jednak dwa urzadzenia gps podawaly przebieg sciezki przez srodek krzarow co zreszta byla logiczna ciagloscia patrzac na uksztaltowanie terenu). Ten bardzo krotki odcinek przez krzaki pokonywalem w takim zolwim tempie, ze zalowalem ze nie mam maczety. Krok, udeptanie kepy lodyg z lewej, odgarniecie pokrzyw i lewa noga na krzary z prawej coby pokrzywa w gebe nie dostac (najgorsze zr te logydi nie mialy sie za bardzo nawet gdzie klasc). Caly ten moze kilkudziesieciometrowy odcinek (bardzo malo pamietam z glowy w kontekscie odleglosci bo mi cisnienie skoczylo ;-) musialbym spojrzec w slad gps) czasowo zajal mi okolo 40 min. jesli dobrze pamietam. Zaznaczam ze szedlem od strony Rzeszowa na poludnie wiec teraz to piszac domyslam sie ze jesli isc w steone przeciwna mozna albo w ogole nie miec problemow z nawigacja (chociaz ja sam ponizej juz rowniez znow zlapalen oznakowanie ktore nie pokrywalo sie z nowym przebiegiem) albo niesiwadomie przejsc miesce w korym ja z tej gestwiny wyszedlem (ta juz wyrazna sciezka nie byla ta ktora biegnie po szlaku, co potwierdzal gps i brak oznakowan, ale ktora pewnie mozna bylo dojsc w okolice szczytu Piaskowej).

Na koniec jeszcze tylko pytanie do @menel: Wedrowka 2020 dopuszcza dolaczenie sie do Ciebie w roli kompana czy jednak stawiasz zdecydowanie na samotne przejscie? 😉
Ostatnio zmieniony 2019-09-27, 17:45 przez Michi23, łącznie zmieniany 1 raz.

tadeks

Post autor: tadeks » 2019-09-27, 09:59

Michi23 pisze:
2019-09-27, 06:27
(tutaj jedyne aktualne zrodlo [wiarygodne bo podawane przez PTTK] http://szlakipodkarpacia.gis.geo.uj.edu.pl ).
Z tym źródłem też raczej ostrożnie.
Podam przykłady z tej mapy z terenu troszeczkę mi znanego, czyli z Beskidu Niskiego:
- nie zmieniony jest przebieg szlaku żółtego z Olchowca na Baranie,
- inaczej przebiega szlak czarny z Folusza na Diabli Kamień,
- na na tej mapie brak żółtego szlaku z Jaślisk przez Lipowiec do granicy,
- zielony szlak Besko-Puławy-Moszczaniec-Kanasiówka-Danawa- Komańcza został podzielony na dwa nie łączące się odcinki. Doprowadza do granicy w okolicach Kanasiówki, dalszy odcinek tego szlaku przebiegający granicą został zlikwidowany, bo pokrywał się z niebieskim. Szlak zielony, drugi jego odcinek zaczyna się za Garbem Średnim i dalej biegnie dotychczasowym swoim przebiegiem.
Nie wiem, czy mapa miała zawierać tylko szlaki piesze PTTK, czy też inne. Jeżeli nie mylę się, to brak tu konsekwencji. Np. jest ścieżka przyrodnicza "Folusz" przez wodospad Magurski, a nie ma szlaków z Dulki na Cergową (o Piotrusiu nie wspominam), nie ma ciekawego szlaku przez Przymiarki...
Każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia.

Awatar użytkownika
dakOta

Post autor: dakOta » 2019-09-27, 11:40

A że z PTTKiem należy ostrożnie, to przestroga tu:http://www.skpb.rzeszow.pl/news/nieprzy ... ndranowej/
Byłam w tym czasie w chacie - widziałam, potwierdzam autentyczność relacji. Takie numery potrafi wyciąć.
Jeśli wola Twa
jeśli wybór masz
rzekom wodę daj
wzgórzom radość daj
Litościwy bądź
dla płonących w piekle serc
jeśli wola Twa
to ulecz je

Awatar użytkownika
Michi23

Post autor: Michi23 » 2019-09-27, 17:40

@tadeks Jak z każdym źródłem ;-) ...aczkolwiek to jest wątek o niebieskim szlaku karpackim, więc moja uwaga dotyczy tylko niego. Dzięki za uwagi, ale bardziej właściwym miejscem ze względu na ich dalsze znaczenie będzie zapewne ta strona (mam nadzieję, że znakarze ją czytają): https://ktg.pttk.pl/index.php?mod=news& ... 1183303425

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2019-09-29, 12:40

Michi23, kompan lubiący alternatywne noclegi zawsze mile widziany. ;-)
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Michi23

Post autor: Michi23 » 2019-09-29, 20:36

menel pisze:
2019-09-29, 12:40
Michi23, kompan lubiący alternatywne noclegi zawsze mile widziany. ;-)
Byłbym zaszczycony :idea: :mrgreen: Jeśli piszesz poważnie, to zgłaszam się na ochotnika ;-) Rozumiem, że na razie wiadomy jest kierunek (wg mnie ten jest idealny i lepiej buduje klimat) oraz miesiąc (czerwiec idealny - też lubię gdy słońce późno kładzie się spać).

krzyso

Post autor: krzyso » 2019-09-29, 22:34

Michi23 pisze:
2019-09-27, 06:27
W tym roku wreszcie otarlem sie o polnocna czesc szlaku. Mam pytanie do Was o wrazenia z odbicia szlaku w Masywie Piaskowej.
Michi23, ja nie przypominam sobie jakiś problemów na tym odbiciu. Ale muszę też przyznać, że zorientowałem się, iż szlak zmienił przebieg dopiero wówczas, jak po zejściu do Sufczyny znaki nie wyprowadziły mnie, zgodnie z mapą, prosto na most, a znacznie niżej biegu rzeki. A po tym co piszesz dopuszczam możliwość, iż udało mi się nie przegapić odbicia tylko dlatego, że mając na tej świeżo poszerzonej drodze zrywkowej niezły piekarnik (upały z sierpnia 2018), chciałem jak najszybciej znaleźć się z powrotem w leśnym cieniu.

I tu akurat cytowane przez Ciebie źródło PTTK podaje właściwy, nowy przebieg szlaku. Ale zastrzeżenie tadeksa jak najbardziej zasadne, gdyż np. nowy przebieg między Widełkami, a Bukowym Berdem nie jest tu odnotowany (nie mówiąc już o wspominanej na forum dużej zmianie w okolicach Nowego Łupkowa).

Michi23, a jakie wrażenia po tym ''otarciu się'' :-) ?

ODPOWIEDZ