*Szlak Karpacki Grybów - Biała k/Rzeszowa

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
Michi23

Post autor: Michi23 » 2017-12-10, 18:17

Michi23, kurde, nie wiem co powiedzieć.. dzięki za dobre słowo. Tak, Szlak Karpacki Grybów - Biała k/Rzeszowa to majstersztyk i też mam w planie powtórzyć przejście, tym razem pójdę z Rzeszowa. Nie omieszkam oczywiście uatrakcyjnić wędrówkę odbiciami "na boki". Czekam na Twoją relację!
Moje skromnie słowa uznania to bardzo mało powiedziane i wiem, że należy się Wam obu znacznie więcej za wkład w pokazanie tego pięknego i baaardzo niedocenionego szlaku szerszej publiczności. Moje 2 ulubione relacje do których często wracam: Twoja ma ten smaczek w postaci humoru tu i ówdzie, a Yatzek motywuje swoim wplataniem tematyki sprzętowej do tego, aby nieco odchudzać ekwipunek (co w granicach rozsądku uskuteczniam od niedawna).
W kwestii mojej relacji to stoję troszkę pomiędzy próbą poskładania do kupy emocji jakie towarzyszyły mi każdego dnia tej wędrówki a poczuciem niedosytu, że wszystko mogłem zrobić lepiej (każdego dnia kręcić filmiki, bo miałem małą kamerkę sportową; wieczorem robić notatki; strzelać więcej fotek; zrobić więcej niewielkich odbić [np. do Zyndranowej]). Każde zdanie chcę od razu poprawiać, bo czuję, że nie oddaje w odpowiedni sposób tego ogromu wrażeń jakie dostarczyło mi przejście każdego dnia. BN znałem z GSB, ale niebieski graniczny zmienił mnie tak mocno, że nie chcę już niczego więcej :mrgreen:

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2017-12-11, 17:59

Michi23, zajrzałem na bloga Yatzka i trochę się zdziwiłem, bo całości nie przeszli.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Michi23

Post autor: Michi23 » 2017-12-11, 18:25

menel pisze:Michi23, zajrzałem na bloga Yatzka i trochę się zdziwiłem, bo całości nie przeszli.
Mea culpa - faktycznie (nie zakodowałem tego, bo mnie zawsze interesował bardziej ten fragment "bardziej po górach" :mrgreen:). Heh, do tego nie zauważyłem, że mój komentarz popełniłem nie w tym wątku co trzeba (co za wstyd :roll: ...chyba słabszy dzień miałem wczoraj, no ale u nas halny ;-) ) - może uda się kogoś z moderacji poprosić o przeniesienie pod właściwy tutaj

Awatar użytkownika
Marcin K-G
Kontakt:

Post autor: Marcin K-G » 2017-12-11, 19:59

Trochę gimnastyki było, ale ogarnięte ;)
Posty przeniesione.
:arrow: :arrow: n.p.m. na Facebook'u
:arrow: :arrow: n.p.m. na Twitter

:arrow: Jeśli chcesz się zarejestrować na forum NPM - PRZECZYTAJ TEN WĄTEK

krzyso

Re: *Szlak Karpacki Grybów - Biała k/Rzeszowa

Post autor: krzyso » 2019-05-16, 22:08

menel pisze:
2015-08-19, 08:38

O ile początek szlaku w Grybowie jest jasny i czytelny o tyle meta woła o pomstę do nieba, działacze PTTK mogliby jakoś godnie zapodać zakończenie tego szlaku, a nie taka bździna.. ;-) :

Obrazek

Działacze PTTK kilka lat kombinowali, jak odpowiedzieć na Twój apel, aż w końcu ogłosili, że... skracają szlak o ten słabo oznakowany odcinek.

Na profilu Oddział PTTK Rzeszów zapodają zaś taką mapkę:

Obrazek

Dla mnie jednak początek szlaku będzie chyba już na zawsze kojarzył się ze stykiem ul. Słowiańskiej i Miłej. Gdy rok temu ruszałem stąd w kierunku Grybowa, uznałem, że warto uświetnić start własnoręcznie wykonaną kropką ;-) :

Obrazek
I gdzieś tam się idzie...

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2019-05-17, 05:02

krzyso pisze:
2019-05-16, 22:08
Działacze PTTK kilka lat kombinowali, jak odpowiedzieć na Twój apel, aż w końcu ogłosili, że... skracają szlak o ten słabo oznakowany odcinek.
Dzięki za info. Zajrzałem na stronę rzeszowskiego oddziału PTTK i faktycznie, początek trasy znajduje się na ul. Rodzinnej przy przystanku MPK.
krzyso pisze:
2019-05-16, 22:08
Dla mnie jednak początek szlaku będzie chyba już na zawsze kojarzył się ze stykiem ul. Słowiańskiej i Miłej. Gdy rok temu ruszałem stąd w kierunku Grybowa, uznałem, że warto uświetnić start własnoręcznie wykonaną kropką ;-) :
Obrazek

Superos. Krzyso, po całości se trasę dałeś? Mam w planie powtórzyć ten szlak z kierunku odwrotnego niż pierwotnie szedłem. Na pewno "dotknę" kropę.
ПУНКС НОТ ДЭД !

krzyso

Post autor: krzyso » 2019-05-17, 09:52

Menel, po całości 😊. Już miałem nawet pisać, że ‘taki szlak to przecież tylko po całości’, ale w porę oprzytomniałem, że przecież wcale nie przyszło to tak łatwo. Najpierw w 2016 roku (inspirowany Twoją wcześniejszą relacją – wiadomo 😊) znalazłem czas tylko na połówkę szlaku, z mocnym postanowieniem dokończenia w przyszłym. Tymczasem rok później wielkie zero i dopiero w 2018 udało się wyrwać te dwa tygodnie, w końcu już na przejście całości.

A masz już plany co do terminu powtórnego przejścia?. Nie wiem, czy kropa długo wytrzyma, to jednak nie była profesjonalna wlepka 😉.

Ja również zamierzam powtórzyć szlak w przeciwnym kierunku. Najchętniej zaczekałbym z tym, aż dojdzie do skutku rozważany powrót do przebiegu przez Ciechanię. Z drugiej strony pasowałoby zbytnio nie zwlekać, bo jakiś niepokojący ciąg strat się tu ostatnio pojawił: wieża na Baranim, mostek w Jasielu, rozkopany Chełm… Ta zmiana początku w Rzeszowie to w sumie też niekorzystna, bo poza skróceniem szlaku, przeniesiono na asfalt całkiem ładny odcinek przez łąki (a później te mylne leśne wąwozy) nad Białą.
I gdzieś tam się idzie...

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2019-05-17, 10:36

krzyso pisze:
2019-05-17, 09:52
A masz już plany co do terminu powtórnego przejścia?
Wstępnie czerwiec 2020, długie dni będą sprzyjać szlajaniu, prawdopodobnie odpuszczę rejs po Morzu Północnym akonto tego przejścia.
krzyso pisze:
Najchętniej zaczekałbym z tym, aż dojdzie do skutku rozważany powrót do przebiegu przez Ciechanię.
Też biorę pod uwagę ten wariant, ja nie będę czekał, może się uda. ;-)
krzyso pisze:
Ta zmiana początku w Rzeszowie to w sumie też niekorzystna, bo poza skróceniem szlaku, przeniesiono na asfalt całkiem ładny odcinek przez łąki (a później te mylne leśne wąwozy) nad Białą.
Smutne co piszesz, będzie większa motywacja aby ruszyć także starym wariantem.
ПУНКС НОТ ДЭД !

ODPOWIEDZ