Sudeckie i okołosudeckie kamienne ławki

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
Cisy2

Re: Sudeckie i okołosudeckie kamienne ławki

Post autor: Cisy2 » 2019-05-12, 00:49

Tzn. żeby było precyzyjnie - blok kamienny leżał przez blisko 70 lat w wyrobisku "Wiciarka" w Szklarskiej Porębie.

Obrazek

Natomiast ja pytałem o lokalizację kamieniołomu przedstawionego na fotografii menela i na to pytanie odpowiedział mi włodarz. Dziękuję za tę odpowiedź :lol: Przyznam się, że widok z zielonego szlaku ponad Piekielną Doliną (między Garncarzem a Piekielną Górą) w stronę Gór Bystrzyckich zupełnie wyleciał mi z głowy. Miał prawo - ostatni raz szedłem tędy 11 września 2004 r.

Ale żeby nie burzyć idei wątku to może jeszcze o kamiennych ławkach.

Na taką oto ławkę natknąłem się rok temu na Wzgórzach Włodzickich, gdy szedłem niedawno wyznakowanym niebieskim szlakiem z Zagórza (przysiółka Nowej Rudy-Słupca) do "właściwego" Słupca. Po zejściu z masywu Wilkowca do Słupca widać kilkanaście metrów na lewo od szlaku kapliczkę. Trzeba ją obejść i z tyłu, na jej zapleczu, można natknąć się na ławkę wykonaną z miejscowego noworudzkiego czerwonego piaskowca

Obrazek

Kolejnych ławek nie widziałem, ale przypadkowo dowiedziałem się o ich istnieniu. I to o aż czterech! Gdy kilka dni temu jechałem pociągiem ze Świdnicy do Dzierżoniowa, pociąg zatrzymał się na stacyjce w Krzyżowej i szczęśliwie tak stanął, że "moje" okno znalazło się na wprost fasady budynku stacyjnego. Na drzwiach i otworach okiennych znajdowały się zdjęcia reklamujące pałac w Krzyżowej. Na jednej z fotografii widoczne są kamienne ławki. Nowiutki toto, ale jednak... :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
menel

Re: Sudeckie i okołosudeckie kamienne ławki

Post autor: menel » 2019-05-12, 15:54

Cisy2 pisze:
2019-05-12, 00:49
Natomiast ja pytałem o lokalizację kamieniołomu przedstawionego na fotografii menela i na to pytanie odpowiedział mi włodarz.
Nie zdążyłem odpowiedzieć. :lol: Byliśmy z Gryfem w piździerniku 2016 roku na drobnym mleanżu :

viewtopic.php?f=24&t=6143

I tak mi się w pierwszej chwili skojarzyło.
ПУНКС НОТ ДЭД !

ODPOWIEDZ