Mata samopompująca

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
sonar

Post autor: sonar » 2018-05-15, 11:55

Arni pisze:Podobnie miał Zbynek, jakiś inny model i nagle bez przyczyny na całej powierzchni porobiło się milion mikro dziurek przez które uchodziło powietrze.
Też to miałem w markowej samopompie i nie markowym materacu dmuchanym. Wiązałem to z nadmiernym nagrzaniem sie maty na podszybiu samochodu, a pompy; tak po prostu na słońcu leżała. Także użytkownicy samopomp i pomp, chroncie swoje maty przed:
- słoncem
- kamyczkami, patykami
- nadmiernym obciązaniem
Najlepiej nie lezeć na nich ! :-P

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2018-05-15, 20:55

Arni, rozumiem twój zawód. Co do mikrodziurek, z tym się spotkałem w Artiach-u, po 9 miechach poszła do piachu. Po marnym doświadczeniu z włoskim Artiachem postawiłem na samopompę wyłącznie w opcji zima. Natomiast nie znam tego problemu w TaRze, który opisujesz. Używałem przez ok. 4 lata TaR Trail 4 ale tylko zimą. I przede wszystkim, używałem gładkiej samopompy. Nie zawiodła mnie nigdy, jest obecnie w dobrych rękach i jak mi wiadomo, służy nadal bez zarzutu. Przerzuciłem się na materac, bo:

- izolacja od gleby medalowa
- waży tyle co marikata
- komfort jak na wersalce

minusem jest cena, ale stać mnie więc zanabyłem X-Therm-a, powtórzę się : tylko zima i tylko TaR, ewentualnie Exped w ramach ciekawostki.
sonar pisze:chroncie swoje maty przed:
- słoncem
- kamyczkami, patykami
- nadmiernym obciązaniem
Najlepiej nie lezeć na nich ! :-P

Dopisałbym również:
- przechowywaniem w opcji zwiniętej
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
catty101

Re: Mata samopompująca

Post autor: catty101 » 2019-04-07, 22:01

Po dobrych kilku latach używania maty Pacific Outdoor Peak Oyl Lite (gorąco polecanej przez pewnego forumowicza ;-) ) nabyłam Therm a Rest Prolite Lady. Po pierwszym użyciu stwierdzam, że jest o wiele wygodniejsza, przede wszystkim miękka i bardzo wygodnie się śpi. W tamtej te ranty są jednak trochę denerwujące, a w rowkach gromadzi się woda i brud, do tego w nogach jest dosyć wąska. W mojej ocenie z tych dwóch wygrywa Therm a Rest.

ODPOWIEDZ