Regulamin

Moderator: Marcin K-G

admin
Administrator
Posty: 37
Rejestracja: 2008-09-06, 17:14
Lokalizacja: npm.pl

Regulamin

Post autor: admin » 2010-05-25, 17:37

Drodzy Forumowicze,
trochę to nam zajęło, ale wreszcie możemy wrzucić obowiązujący na forum regulamin.
Tak jak sugerowaliście, jego ostateczny kształt skonsultowaliśmy z przedstawicielem forumowiczów, którym była Deira (za co należą jej się w tym miejscu OGROMNE podziękowania!).
Wprowadzamy regulamin, by nadać tzw. legitymację administratorom i moderatorom do reagowania w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu całego forum czy poszczególnych forumowiczów w oparciu o obowiązujące uregulowania.
Chodzi bowiem o to, aby nie było posądzenia, że ktoś nie wiedział (bo nie ma regulaminu), że na forum nie można np. używać słów wulgarnych, pisać bez polskich znaków czy nawoływać do rasizmu, i potem miał pretensje (w sytuacji bez regulaminu pretensje słuszne), że bez podstawy usunięto go z forum.
Mamy nadzieję, że istnienie regulaminu ułatwi nam wszystkim korzystanie z forum.
Z górskim pozdrowieniem,
Administracja Forum

admin
Administrator
Posty: 37
Rejestracja: 2008-09-06, 17:14
Lokalizacja: npm.pl

Post autor: admin » 2010-05-25, 17:39

REGULAMIN FORUMOWICZA N.P.M.

1. Niniejsze forum zrzesza ludzi, którzy kochają wolność i góry, a swoją pasją, miłością, wiedzą oraz doświadczeniem pragną dzielić się z innymi.

2. Przystępując do tej społeczności, akceptujesz niniejszy regulamin i zobowiązujesz się do przestrzegania jego zasad oraz powszechnie przyjętej netykiety.

3. Na niniejszym forum obowiązuje język polski ze wszystkimi jego zasadami gramatyki i ortografii. Uporczywe ich łamanie jest podstawą do zastosowania odpowiednich sankcji przez Administrację, chyba że w sposób rozsądny wytłumaczysz swoje postępowanie Administracji (np. obiektywne przyczyny, jak dysgrafia lub słaba znajomość języka polskiego w przypadku obcokrajowców).

4. Na forum obowiązuje zakaz rozpowszechniania treści wulgarnych i pornograficznych (także w postaci emotikonów, piktogramów lub linków do stron zewnętrznych), obrażających uczucia religijne lub określone grupy ludzi, łamiących polskie prawo, a także treści stricte reklamowych (nie dotyczy indywidualnych opinii i testów oraz informacji o promocjach czy wyprzedażach przekazywanych przez indywidualnych forumowiczów, nie mających charakteru reklamy danych sklepów czy sieci sklepów). Zabrania się również prowadzenia badań marketingowych.

5. Nim rozpoczniesz dyskusję, przywitaj się z pozostałymi forumowiczami i napisz co nieco o sobie w dziale „Poznajmy się”.

6. Jeśli nowy temat, który chcesz założyć, mógł już być poruszany na niniejszym forum, sprawdź to, używając funkcji „szukaj”. Temat powielony zostanie usunięty lub przeniesiony do właściwego tematu.

7. Staraj się unikać postów jednowyrazowych lub składających się jedynie ze znaków interpunkcyjnych, nie wnoszących nic merytorycznego do tematu. Zdanie typu „nie zgadzam się” rozwiń albo po prostu nic nie pisz. Staraj się także unikać postów składających się jedynie z emotikonów, bo to także nie wnosi nic merytorycznego do tematu. Zasady te nie dotyczą tematów z kategorii „luźne gadki”.

8. Unikaj postów nie mających żadnego związku z tematem, który sobie upatrzyłeś. Jeśli jednak koniecznie chcesz zabrać głos, który nie ma związku z tematem (ale ma on według Ciebie bardzo istotne znaczenie dla dalszego rozwoju ludzkości, świadomości społecznej lub z innych ważkich powodów wart jest upublicznienia :-D), załóż nowy temat lub znajdź taki, w którym Twój głos będzie miał swoje merytoryczne uzasadnienie. Zastosowanie ma także
punkt 6 niniejszego regulaminu.
Jeśli post, który chcesz napisać, ma charakter czysto osobisty, skorzystaj z PW. Forum ma charakter publiczny, a sprawy osobiste załatwiamy poza forum.
A jeśli masz ochotę po prostu popisać coś bez sensu, z sensem, ale nie na temat albo się wykrzyczeć, skorzystaj z Shoutboxu.

9. Staraj się nie pisać postów jeden pod drugim, jeśli nie ma to uzasadnienia (wyjątek np. w dziale „Wypadki w górach”, jeśli powiadamiasz o nowym zdarzeniu).

10. Jeśli zapomniałeś o czymś napisać, chcesz zmodyfikować, uzupełnić swoją wypowiedź albo całkowicie zmieniłeś zdanie, zaraz po tym, gdy kliknąłeś „wyślij”, skorzystaj z funkcji „edytuj” lub „usuń” post.

11. Zakładając nowy temat, staraj się nadać mu taką nazwę, by w miarę dokładnie i jednoznacznie wskazywała na zawartość tematu. Jeśli chcesz opinii na temat śpiwora firmy „XY” model „abc”, to nie nazywaj tematu „¦piwór”. Dopisz, o jaki model Ci chodzi, a ułatwi to wielu forumowiczom wyszukiwanie interesujących ich tematów. Poza tym przy takiej nazwie tematu, pamiętaj, że dyskusja może pójść w kierunku innych śpiworów, bo nazwa tematu na to pozwala, a Ty nie uzyskasz żadnej opinii na temat przedmiotowego modelu „abc”.

12. W przypadku zamieszczania na naszych łamach linku do strony zewnętrznej, gdy jest to pierwszy post nowego użytkownika, należy najpierw przedstawić się w odpowiednim dziale, byśmy mieli pewność, że login nie jest spamem, a link do strony jest bezpieczny. W przypadku braku odzewu post zostanie skasowany.

13. Administracja ma prawo wydzielić z tematu określony, wartościowy merytorycznie wątek i przenieść do innego lub nowego tematu, jeśli nie dotyczy on przedmiotowo pierwotnego tematu.

14. Administrator lub Moderator, który zabiera głos na forum w imieniu Administracji w ramach realizacji swoich praw i obowiązków, stosuje odpowiednio:
- czcionkę w kolorze czerwonym (Administrator)
- czcionkę w kolorze zielonym (Moderator).

15. Za uporczywe i rażące łamanie przepisów niniejszego regulaminu Administracja ma prawo zastosować poniższe sankcje:
- ostrzeżenie prywatne
- ostrzeżenie publiczne
- usunięcie posta lub tematu
- zakaz pisania na forum
- wyrzucenie z forum (czasowe lub stałe)

16. Administracja ma prawo bez ostrzeżenia usunąć pojedynczego posta lub nowy temat, jeśli:
- w sposób bezzasadny i uporczywy narusza punkt 3 regulaminu
- narusza punkt 4 regulaminu
- post nie ma żadnego przedmiotowego związku z tematem lub nowy temat jest zdublowany, a nie można go przenieść do innego pokrewnego tematu.

17. W przypadku posta noszącego znamiona wykroczenia lub przestępstwa czy też łamiącego w inny sposób polskie prawo, Administracja ma prawo usunąć posta lub temat bez ostrzeżenia, usunąć forumowicza bez ostrzeżenia i przekazać sprawę właściwym organom państwowym.

18. Administracja ma obowiązek powiadomić forumowicza o zastosowanych wobec niego sankcjach wraz z krótkim uzasadnieniem.

19. Jeśli nie zgadzasz się z decyzją Administratora lub Moderatora lub czujesz, że zostałeś skrzywdzony, napisz na PW lub skontaktuj się poprzez e-mail z Administracją forum celem wyjaśnienia spornych kwestii.

20. Administracja niniejszego forum składająca się z Administratorów i Moderatorów pilnuje przestrzegania niniejszego regulaminu i powszechnie przyjętych zasad netykiety.

21. Administracja służy pomocą, jeśli w trakcie korzystania z forum napotkałeś techniczne problemy, a nie znalazłeś rozwiązania w dziale „O forum”.

22. Administracja zobowiązuje się do zapewnienia bezpieczeństwa danych osobowych przekazanych w trakcie rejestracji oraz zobowiązuje się, że nie zostaną one wykorzystane poza niniejszym forum.


MIŁEGO FORUMOWANIA I DO ZOBACZENIA NA GÓRSKICH SZLAKACH!
[center][/center]

Zablokowany