buba na rowerze

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
buba1
Kontakt:

Post autor: buba1 » 2012-06-08, 12:32

mniklas pisze:Mile widziane są zwiewne sukienki, a najtwardsze zawodniczki noszą kapelusze :).
Kapelusz to rzecz normalna!! :mrgreen: Ale jesli chodzi o sukienke- to nie bardzo w naszym klimacie.. Jakby bylo kolo 40 stopni to moze... Bo tak normalnie to w moim przypadku tylko sukienka w połaczeniu z watowanymi gaciami do kolan :-P :lol: taki los zmarzlucha... :roll:
mniklas pisze:z wielgaśnym, chromowanym dzwonkiem
Ja mam wsciekle zielona odpustowa trąbke!! musze ja przykrecic w koncu do kierownicy, na razie ją wozilam w koszyczku. A dzwiek ma tak zabójczy ze juz pare razy widzialam ludzi skaczacych na wysokosc dwoch metrow :lol:

Ronc pisze:[

Babcie są w pytunie. Mojej koleżanki babcia, na zapytanie dlaczego nie zakłada sobie gazowego ogrzewania tylko ma cały czas kaflowy odpowiedziała: "Ja ruskiem nie wierzę, zakręcą kurek i wy będziecie marznąc, a ja do lasu skoczę po gałązki i sobie napalę " :-D
Dobre, naprawde dobre!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Wogole wiele razy sobie myslalam ze w przypadku jakiegos mocnego kryzysu czy załamania gospodarki to my wszyscy zdechniemy z glodu i chlodu a te babuszki co maja piec na drewno, krowki i wlasny ogrodek beda sie smialy zajadajac smakolyki przy trzeszczacym wesolo ogniu...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2012-06-08, 19:56

mniklas pisze:nazywa się cycle chic.
Cyclecziki :mrgreen:

buba1 pisze:krowki i wlasny ogrodek beda sie smialy zajadajac smakolyki

Własny ogródek i warzywa z niego to już rzadkość :-/ Sam niestety nie mam czasu na hodowanie warzyw i owoców, ale staram się jak mogę kupować na wsi czy ze wsi, bo te markietowe to masakra. To samo z mięsem. Nie pamiętam kiedy ostatni raz kupiłem wędlinę ;-) Tylko pieczone mięso ;-) Tak a propo, ma ktoś namiary na dobrego gospodarza co mi pół świni sprzeda (szukam chętnych na drugą połówkę, bo cała mi do lodówki nie wejdzie nawet przerobiona :mrgreen: )

Awatar użytkownika
buba1
Kontakt:

Post autor: buba1 » 2012-06-17, 21:22

Poki co- chyba najbardziej bogata w wydarzenia i atrakcje z moich wycieczek rowerowych po okolicy. W Zielęcicach przypadkowo wpadam na istne muzeum starych powojskowych ciezarowek. Jest tam skup zlomu i warsztat prowadzony przez fascynata i kolekcjonera tych pieknych maszyn.
W kolejnej wiosce Małujowice trafiam na otwarty kosciolek z XIII wieku pelen ciekawych i rzadko spotykanych sciennych malowidel.

A wszedzie wokol mile sklepiki w starych poniemieckich kamienicach, o chlodnych i wilgotnych wnetrzach a przed nimi cieple, wygrzane popoludniowym sloncem ławeczki i babuszki, zawsze chetne do krotkiej lub dluzszej pogawedki.
A na koniec dnia, polach pod ¦cinawa pierwsza prawdziwa próba dla błotników- piekne rozlewiska gdzie droga zmienia sie w jezioro i odwrotnie.

https://picasaweb.google.com/kraciasty. ... ciezarowki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

Awatar użytkownika
buba1
Kontakt:

Post autor: buba1 » 2012-06-19, 16:29

Na kolejna wycieczke rowerowa wybralam sie do Brzegu. Na razie udalo sie objechac tylko centrum miasta- na zaułki przyjdzie czas na jakiejs nastepnej wycieczce :-D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

reszta zdjec:
https://picasaweb.google.com/kraciasty. ... egRowerowo

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2012-06-20, 11:22

centrum miasta i krówki? dla mnie rewelacja :-)
jest we mnie wiary okruszek....

Awatar użytkownika
buba1
Kontakt:

Post autor: buba1 » 2012-08-22, 23:04

Na kolejna wycieczke wybralam sie rowniez do Brzegu- ale tym razem pojezdzilam po tej czesci mniej oficjalnej: wzdluz Odry, po roznych zaułkach, podworkach, terenach przemyslowych i cyganskich dzielnicach, gdzie koles podajacy sie za "rządzacego na dzielnicy" osobiscie sie ze mna wital i chcial zaprosic na obiad ;) ... I przekonalam sie ze jednak ludzie kąpia sie w Odrze ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wiecej zdjec:
https://picasaweb.google.com/1122023598 ... egRowerowo#

Awatar użytkownika
elii

Post autor: elii » 2012-08-23, 17:58

kiedyś przez krótki czas mieszkałam w Brzegu a dziś dzięki Twoim zdjęciom mogłam odświeżyć sobie pamięć o tym mieście ;-) ciekawe doznanie :-)

Krzyś66

Post autor: Krzyś66 » 2012-08-24, 22:15

Cześć.

Oglądnąłem Twe fotki.I kilka całkiem fajnych.Dolny ¦lonsk zawsze mi się kojarzył z ciekawą architekturą i tej jest tam sporo.Kilka obiektów i w tym albumie.A i Odra wygląda na czystą na tym odcinku.W ogóle czystość rzek to jedno z "osiągnięć" minionego ćwierćwiecza ale i prawdziwych osiągnięć też parę w tej kwestii jest.
A niesamowite są te resztki napisów ...ani socjalizm ...ani kapitalizm....sobie z nimi nie poradził...tylko czas robi swoje.
Jakoś się tak złożyło ,że te regiony(pd.-zach. Polski) najmniej znam.Ot tylko fragment Kotliny,Masyw i Bialskie...trochę wstyd.
Dobrze,że na Forum jest taka Buba ;-) co region ten przybliża.

Hej.
”Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.”

Awatar użytkownika
buba1
Kontakt:

Post autor: buba1 » 2012-08-29, 15:28

Taki rower mi sie marzy!!!

http://demotywatory.pl/3846072/Suwalki

Awatar użytkownika
zając

Post autor: zając » 2012-08-29, 16:22

buba1 pisze:Taki rower mi sie marzy!!!
Fajne :) gładko jak po maśle; i na zimę to dobre rozwiązanie :-)
zając jak to zając lubi kicać ;)

Awatar użytkownika
Bob

Post autor: Bob » 2012-08-29, 21:42

buba1 pisze:koles podajacy sie za "rządzacego na dzielnicy" osobiscie sie ze mna wital i chcial zaprosic na obiad ;)
Buba, jak Ty to robisz?

Krzyś66

Post autor: Krzyś66 » 2012-08-30, 08:12

Bubo w pakiecie z takim "rowerkiem" musiała byś mieć telefony do zawiadowców stacji,co by Ci na czas zwrotnice mogli przestawić na pożądamy tor :-D
A tak bardziej serio,to chyba taki rowerek za bardzo by Cię ograniczał...Buba na uwięzi?...jakoś mi się to nie widzi :-D
”Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.”

Awatar użytkownika
buba1
Kontakt:

Post autor: buba1 » 2012-08-30, 11:20

Bob pisze:
buba1 pisze:koles podajacy sie za "rządzacego na dzielnicy" osobiscie sie ze mna wital i chcial zaprosic na obiad ;)
Buba, jak Ty to robisz?
Jakos od zawsze tak mam ze lgną do mnie wszelakie żuliki i inne spoleczne wyrzutki napawajace strachem przecietnego obywatela.. :-P

Krzyś66 pisze:Bubo w pakiecie z takim "rowerkiem" musiała byś mieć telefony do zawiadowców stacji,co by Ci na czas zwrotnice mogli przestawić na pożądamy tor :-D
A tak bardziej serio,to chyba taki rowerek za bardzo by Cię ograniczał...Buba na uwięzi?...jakoś mi się to nie widzi :-D
nie tyle tylko przestawiac zwrotnice co przydalyby sie informacje o zblizajacych sie pociagach towarowych ktorych to w rozkladzie nie sprawdze ;-) a i po nieczynnych liniach czasem pomykaja :roll:

ale ten rowerek z filmiku mial zwykle opony chyba? wiec jak sie znudzi podroz torami to podnosisz/odczepiasz ten kawalek zelastwa i jedziesz normalnie droga.. Przynajmniej tak mi sie wydawalo ze to pojazd wielofunkcyjny! :lol:

Awatar użytkownika
buba1
Kontakt:

Post autor: buba1 » 2012-09-04, 22:37

A dzis po raz pierwszy wybralam sie z rowerkiem na wycieczke korzystajac z kolei :D

Trasa Łosiów- Jasiona- Michałów- Janów- Łosiów

a po drodze:

zombi na zapomnianym cmentarzu
Obrazek

korale z jaskólek
Obrazek

calkiem niewrzesniowa łąka
Obrazek

pałace
Obrazek

Obrazek

wygrzany dworzec
Obrazek

reszta zdjec:
https://picasaweb.google.com/1122023598 ... a_Rowerowo

Awatar użytkownika
buba1
Kontakt:

Post autor: buba1 » 2012-09-06, 11:30

Tym razem wycieczka po Lewinie Brzeskim i okolicach- przez wsie Raski, Przecza, Oldrzyszowice

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

reszta zdjec:
https://picasaweb.google.com/1122023598 ... o_Rowerowo

ODPOWIEDZ