Marzy mi się .......

opinie, sugestie i inne informacje

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
Bob
Posty: 2537
Rejestracja: 2010-12-26, 14:12
Lokalizacja: Z gór

Marzy mi się .......

Post autor: Bob » 2012-04-18, 18:13

Przyszła mi dzisiaj taka myśl do głowy (w zasadzie mam ją w głowie już od kilku tygodni), która dotyczy niniejszego forum. Wiem, że to sprawa raczej niewykonalna i nikt by się za to nie wziął, ale pomarzyć przecież można, a skoro pomarzyć to i podzielić się tymi marzeniami z innymi.

Forum nasze jest już skarbnicą niespożytych informacji nt. gór, wypraw górskich, tras i wszystkiego innego, co z górami jest związane. To są wszystko bezcenne rzeczy, ale tkwi w tym jeden problem, że jest to...... forum dyskusyjno-społecznościowe. A to oznacza, że pod porządnym tekstem opisującym wejście na jakiś atrakcyjny szczyt lub opis ciekawego szlaku spowity jest tasiemcami jednosylabowych lub jednozdaniowych postów pozostałych użytkowników. To wszystko jest ok, bo takie coś jest typowym działaniem na forach. Nie mniej tracą na tym wszystkie wartościowe relacje z wypraw i opisy gór oraz szlaków.

Może kiedyś jednak zdarzy nam się stworzyć coś na wzrór amerykańskiego SummitPost - http://www.summitpost.org/ , gdzie przede wszystkim opisuje się relacje i miejsca. Dopiero pod relacjami można wstawiać ewentualne komentarze. Coś takiego jak jest to na większości serwisach internetowych gazet. np. www.gazeta.pl. Jest tam artykuł/tekst głowny a pod nim dopiero ludzie wpisuje swoje mądrę lub mniej mądre komentarze.

ODPOWIEDZ