Cumulus Lite Line 400

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
menel

Cumulus Lite Line 400

Post autor: menel » 2010-11-05, 18:53

Dzięki uprzejmości Hoffiego,udało się zanabyć woreczek Cumulusa:
http://www.cumulus.pl/Lite-Line-400,spi ... owe,4.html
Niniejszym mam już zamknięty temat sprzętowy na przyszłoroczny wypad na Bałkany.Zredukowałem wagę śpiwora w porównaniu do swojego Yeti GT 600 dry o ok. 450g nie tracąc na komforcie termicznym.Dalsze sprawy w kwestii eksplaotacji wyjdą w praniu a użytkowników ww modelu śpiwora lub podobnych proszę o podzielenie się wrażeniami z użytkowania.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
sparkus

Post autor: sparkus » 2010-11-05, 20:51

menel pisze:Niniejszym mam już zamknięty temat sprzętowy na przyszłoroczny wypad na Bałkany.Zredukowałem wagę śpiwora w porównaniu do swojego Yeti GT 600 dry o ok. 450g nie tracąc na komforcie termicznym
Na pewno w nim nie zmarzniesz, ale jak się przegrzejesz w letnią bałkańska noc to ze spania też nici. :-/
Chociaż licho nie śpi, raz w Pirynie, w sierpniu mieliśmy zimowy biwak. W nocy przysypało nas białym puchem. W dzień wszystko stopniało, ale ten biwaczek zapisał się w mojej pamięci jako jeden z tych bardziej dotkliwych. Stary wyrób z bielskiej fabryki nie zdał w tedy egzaminu, chociaż ważył z 2,5 kg. :cry:
W górach jest niewiele, ale jest to co najlepsze.

Awatar użytkownika
Jarek

Post autor: Jarek » 2010-11-05, 22:24

Menel,świetny produkt-z opisu firmowego :-) Potestuj go troszkę podziel się opinią
"Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą – poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności"...

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2010-11-11, 12:25

No to worek już u mnie w szafie.Po pierwszych oględzinach - ok.Wykonanie nie budzi zastrzeżeń,waga bez przekłamań.
POniżej kilka fociszy:

Obrazek

Producent podaje wagę 770 g,potwierdzam :

Obrazek

Po wszelakich upustach worek mnie wyszedł 560 zyla:

Obrazek

Cumulus LL400 jest nieco węższy 77cm góra w porównaniu do mojego Yeti GT 600 dry 86 cm,ta różnica jest odczuwalna, jest bardziej embrionalnie :mrgreen: Dół natomiast :
LL400 51 cm/Y GT600 d60 cm, tu problem zasadniczo nie istnieje.

Pakuneczek:

Obrazek

No to potestuję na balkonie.. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2018-11-09, 07:33 przez menel, łącznie zmieniany 1 raz.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Jarek

Post autor: Jarek » 2010-11-12, 21:49

¦wietnie puchacz wygląda,i te wymiary,waga...piękny produkt nabyłeś Menel ciekaw jestem Twych testów na łonie natury zimowej :-) śpiwór wydaje się być mocno dopasowany do ciała jest w nim chyba jak w ''mumi'' :-)
"Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą – poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności"...

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2010-11-12, 22:14

Jarek pisze: śpiwór wydaje się być mocno dopasowany do ciała jest w nim chyba jak w ''mumi''
Na szczęscie jest on troszkie dłuższy,to można się ułożyć.Ten worek zapodałem na przyszłoroczną meneliadę,a że zmusili mnie ceną... :mrgreen: :mrgreen:
Zimowo będzie jechany Yeti GT Winter II.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Jarek

Post autor: Jarek » 2010-11-12, 22:19

menel pisze:a że zmusili mnie ceną...
Menel poddałeś się reklamie? :mrgreen: wpadłeś w macki promocji :mrgreen:
Niech śpiwór służy jak najlepiej,pogratulować udanego zakupu :-D

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2011-02-17, 08:07

Tia, po "teście" noclegowym worek sprzedałem za całkiem przyzwoite pieniądze.. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2018-11-09, 07:33 przez menel, łącznie zmieniany 1 raz.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
lukson

Post autor: lukson » 2011-03-06, 09:14

menel pisze:Tia,po "teście" noclegowym worek sprzedałem za całkiem przyzwoite pieniądze.. :mrgreen:
Sprzedałeś go?
Co było nie tak?
Pytam bo też o nim myślę, na noclegi w temp. około 0stC.

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2011-03-06, 09:55

lukson, co do jakości wykonania oczywiście żadnych zastrzeżeń.
Ale :
-jest to produkt przeznaczony dla "kabanosów" szer. 77cm góra, 51 cm dół.
-kaptur i kołnierz termiczny to imitacja - przy śpiworze gdzie producent zakłada min.temp.komfortu -6 to nie dla mnie takie atrakcje.
użyłem go przy jednym noclegu w Masywie ¦nieżnika, kimaliśmy z Michunem w "Domku Myśliwskim" i podczas przekręcania się na bok, dupą dotykałem śpiwora co powodowało dyskomfort - marzłem w dupę, co pozbawiało mnie komfortu snu. Żeby było ok musiałbym leżeć na plecach całą noc bez ruchu, tak niestety nie potrafię. Innymi słowy, nie ma się czym podniecać.
Jak Ciebie pamiętam ze zlotu w opawskich, nie sprawiasz wrażenia gościa,który waży 50kg z rowerem,na takie osoby będzie ok.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2018-11-09, 07:47

Postanowiłem się przeprosić z Cumulusem. Zamówiłem woreczek, któremu poświęcę odpowiedni wąteczek za ok. miesiąc, bo się szyje. Padło na model Teneqa 700 z drobną przeróbką :

http://cumulus.pl/pl/kategorie/spiwory/ ... d=20&vid=6

Rozmawiając z personami, które posiadają worki ze stajni Cumulus, zwróciły mnie uwagę na ważne szczegóły. Arni, dave, Zbynek - dziękować za uwagi.

ps. Arni, w ostatniej chwili wycofałem się z materiału membranowego Endurance, obiłem go Pertex Quantum 35 g.
ПУНКС НОТ ДЭД !

gregor_k

Post autor: gregor_k » 2018-11-11, 12:26

Menel powinieneś być zadowolony :)
Posiadam MYSTERIOUS TRAVELLER 700 i śpiwór jest godny polecenia.
Z porównania wychodzi że śpiwory są parametrami zbliżone ale to właśnie te małe szczegóły są najważniejsze i je odróżnia od siebie. Oczywiście Twój wygrywa i te 850 cuin :mrgreen:

http://cumulus.pl/pl/kategorie/spiwory? ... &comp_id=5

Menel piszesz :
menel pisze:ps. Arni, w ostatniej chwili wycofałem się z materiału membranowego Endurance, obiłem go Pertex Quantum 35 g.
a w szczegółach śpiwora jest " Tkanina: Pertex Quantum DWR, 29 g/m²"
jakiś błąd czy zmieniałeś - indywidualne zamówienie ?

Puch zwykły czy szarpnąłeś się na hydrofobowy ?

Osobiście gdybym teraz kupował w/w śpiwór dołożył bym puchu w kaptur (to pewnie przez moją fryzurę) oraz pod plecy (szyja - miednica).

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2018-11-11, 12:44

gregor_k pisze:a w szczegółach śpiwora jest " Tkanina: Pertex Quantum DWR, 29 g/m²"
jakiś błąd czy zmieniałeś - indywidualne zamówienie ?
Znaczy się.. DWR to powłoka zapobiegająca wchłanianiu wilgoci, efekt jest taki, że woda spływa po materiale w postaci kropelek, ta powłoka się z biegiem czasu, że tak powiem "zużywa". Natomiast materiał membranowy to materiał z membraną Pertex Quantum Endurance i z tego materiału zrezygnowałem. Aktualnie na stronie Cumulusa ten materiał widnieje, jako Pretex Quantum Pro/dawniej Endurance/.W standardzie worek jest "obity" Pertex-em Quantum 29g/m2 - zmieniłem obicie na Pertex Quantum 35 g /m2, dałem mu kapkę grubszy.
gregor_k pisze:Puch zwykły czy szarpnąłeś się na hydrofobowy ?
Puch zwykły, polska biała gąska 100% selekcjonowana, 850 cuin. Na puch hydrofobowy /usiłowano mnie "oczy zamydlić"/ nie dam się nabrać, podobnie jak na namioty NatureHike.
gregor_k pisze:Osobiście gdybym teraz kupował w/w śpiwór dołożył bym puchu w kaptur (to pewnie przez moją fryzurę) oraz pod plecy (szyja - miednica)
O ten aspekt zadbałem, dosypałem co nieco. Jako, że to nowa odsłona Teneqi, poprawili podobnież kaptur.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
dave

Post autor: dave » 2018-11-11, 16:48

gregor_k pisze: Posiadam MYSTERIOUS TRAVELLER 700 i śpiwór jest godny polecenia.
Z porównania wychodzi że śpiwory są parametrami zbliżone ale to właśnie te małe szczegóły są najważniejsze i je odróżnia od siebie. Oczywiście Twój wygrywa i te 850 cuin
To są zupełnie różne, nieporównywalne ze sobą konstrukcje, Teneqa w nowej wersji jest znacznie bardziej zaawansowanym modelem. Również używam MT - tyle, że w wersji 500 - i o ile co do termiki i pakowności faktycznie nie mam zastrzeżeń, to już kilka szczegółów konstrukcyjnych chętnie w nim zmieniłbym. Ale raczej jest to efektem moich cech osobniczych i pewnych fiksacji, niż jakichś rzekomych wad tego modelu. ;-)
Turysta bez raków i czekana, ale za to z siekierą.
https://sznycelgorski.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Zły Marcin

Post autor: Zły Marcin » 2018-11-11, 17:30

gregor_k pisze:(to pewnie przez moją fryzurę)
Szkoda puchu, brodę se zapuść bardziej, będziesz zaczesywał na czoło!

ODPOWIEDZ