Biegówki

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
Mordimer
Kontakt:

Biegówki

Post autor: Mordimer » 2009-12-26, 10:46

Chciałbym spróbować tego sportu obecnej zimy.
Zwracam się tutaj z prośbą do doświadczonych w bieganie na nartach forumowiczów. :-)

Mianowicie - czy na początek mogę kupić sprzęt używany - np. z allegro (widziałem bardzo tanie narty, niby z wiązaniami) ?

dla przykładu link http://www.allegro.pl/item863076867_nar ... 15_cm.html

Jakie buty zakupić - także dla początkujących i czy są różne do różnego typu wiązań (totalny laik :-) )

Co to jest łuska? :oops:

Jakie kijki?

Gdzie można taki sprzęt wypożyczyć, żeby nie tachać swojego - lub żeby jeszcze nie kupować. ?

Jaka długość nart do wzrostu (mój 183cm)

Będę wdzięczny za wszelaki informację.

Awatar użytkownika
sebastian.f
Kontakt:

Post autor: sebastian.f » 2009-12-26, 17:37

Łuska to ekwiwalent fok w skiturach- zapobiega przesuwaniu się narty w tył, wiązania- szukaj czegoś SNS salomona(np. profil)- pamiętaj najpierw buty, potem narty, kije biegowe długie... GGru bardziej Ci pomoże, bo on biegał i biega więcej, tutaj gdzie mieszkam bardziej są warunki na narty BC i skitour...

Maciej_P

Post autor: Maciej_P » 2009-12-26, 17:46

ekspertem nie jestem, orientacje mam mocno przeciętną, ale jak moge, tak pomogę :D
a więc tak....

wiązań jest wiele typów i systemy są prawie zawsze wzajemnie niekompatybilne (NN55,NN75, SNS, SNS pilot, profil, SDS, NNN itd itp)

długość kijka zależna od techniki (pod pachę do klasyka i do wysokości barku dla łyżwy)

wypoożyczenie- Jakuszyce

długość narty też zależna od typu narty/techniki poruszania
sebastian.f pisze:Łuska to ekwiwalent fok w skiturach
pozwolę sobie się nie zgodzić, nie ekwiwalent, a jedynie namiastka (choć pod nią też da się foczkę podkleić)

jeśli chcesz się czegoś na prawdę dowiedzieć, polecam: http://www.biegowki.pl/forum
Who dares, wins!
--------------------
Obrazek

Zombi

Post autor: Zombi » 2009-12-26, 20:08

Biegówek nowych chyba nie warto kupować, chyba że mieszka się, gdzie na śnieg liczyć można nie tylko od święta. Na początek chyba lepiej zainwestować w sprzęt używany lub zdać się na jakąś ich wypożyczalnię. To ostatnie jest o tyle korzystne, że można w doborze sprzętu zdać się na kogoś kto, teoretycznie przynajniej, zna się na rzeczy. Co roku, gdy widzę śnieg, postanawiam kupić nowy sprzęt. Zanim jednak z zamiaru zrodzi się czyn , śnieg znika a wraz z nim postanowienie...na doraźne bieganie pożyczone dechy są w sam raz

Awatar użytkownika
ArcticShadow

Post autor: ArcticShadow » 2011-10-18, 10:16

No czas ozywic temat,piekny to sposob spedzania czasu zima,i nartki juz w sklepie sie pojawily.
Ktos zamierza zaczac uprawiac w tym roku bieganie?Jakie nartki stosujecie?Jakie wolicie deseczki do smarowania czy WAX free(Luska)?Ja osobiscie mam Rossignole z luska i jestem mega zadowolony,moja zona w tym miesiacu kupila na smarowanie Rossignole to bede mial okazje porownac jak sie zachowuja.

wie ktos moze cos na temat czy zima w WPKIW w Chorzowie/Katowicach jest robiony jakis tor do biegania tak mi sie cos obilo o uszy.
Wyruszam na polnoc w poszukiwaniu samego siebie...

Awatar użytkownika
creamcheese

Post autor: creamcheese » 2013-12-23, 09:35

Mam nartki i buty SNS Profil. Trafiają mi się buty SNS Pilot...czy będą pasowały? Szukam w necie i czytam , że tak ale jakoś nie mam przekonania...moim zdaniem dodatkowa beleczka w pilot nie będzie miała gdzie "wskoczyć" w wiązanie profil. Ale może się mylę. Dodam, że z przymierzeniem przed zakupem będę miał problem.
Pozdrawiam
Lekarz zabronił mi chodzić po górach. Chodzę więc chyłkiem. Żeby nie widział.

ODPOWIEDZ