Poprzedni temat «» Następny temat
"Gościniec" oraz "imt"
Autor Wiadomość
tadeks 

Wysłany: 2018-10-24, 20:49   "Gościniec" oraz "imt"

W związku z porządkowaniem i pomniejszaniem swojej zbyt rozrośniętej turystyczno - górskiej biblioteki,
oddam jedynie za koszty przesyłki:
1. Miesięczniki: Gościniec. Miesięcznik turystów i krajoznawców. Prawie komplet numerów od 1979 r. do końca żywota, czyli do 1991 roku,
2. Miesięczniki: imt - Ilustrowany magazyn turystyczny ŚWIATOWIT. Też od 1979 do 1991, prawie komplet.
To prawie po sto numerów miesięczników, które mogą interesować miłośników turystyki nie tylko polskiej. Dużo artykułów oraz info, w tym górskich, oczywiście dla lat, jak podałem wyżej.

Zainteresowanym udzielę dodatkowych info i proszę o kontakt raczej na PW.

tadeks 

Wysłany: 2018-10-25, 16:02   

Ogłoszenie już nie aktualne.
Z wieczora pierwszy forumowicz zainteresował się tymi miesięcznikami i Jemu to wyślę.
Znalazłem w jeszcze jedną paczkę z archiwami i okazało się, że "imt" kupowałem od 1973 roku. Jest tego ponad 150 numerów, "Gościńca" zaś ponad 100 numerów.

W ostatnim numerze Gościńca z lipca 1991 r. na pierwszej stronie przeczytać można apel:
Drodzy czytelnicy! Przynosimy Wam smutną wiadomość. Miesięcznik Turystów i Krajoznawców Gościniec zmuszony jest, począwszy od numeru sierpniowego zawiesić swą działalność. Tę bolesną konieczność podyktowała niewydolność finansowa czasopisma, na co
złożyło się spadające czytelnictwo spowodowane przede wszystkim fatalną
dystrybucją Gościńca przez „Ruch". Wydawcy zaś - Polskiemu Towarzystwu
Turystyczno - Krajoznawczemu, po prostu zabrakło pieniędzy na pokrywanie
rosnącego deficytu.
Żegnając się z naszymi wiernymi czytelnikami: turystami, krajoznawcami,
członkami PTTK pocieszamy się jednym, że przez dwadzieścia trzy lata
towarzyszyliśmy Wam na szlaku, że pomagaliśmy poznawać nasz piękny kraj, jego
historię i dzień dzisiejszy, przybliżać wszystko to, co łączy się ze słowem krajoznawstwo.
"

Korzystałem sporo z tych miesięczników również w terenie. Przypominam sobie, że tam m.in. znalazłem możliwość noclegu "U Babci na sianie" w Kątach nad samą Wisłoką, z myciem w rzece.

Odpowiedz do tematu