Telefon komórkowy

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
milena

Post autor: milena » 2018-10-08, 20:53

myPay - bilety to TPNu do kupienia online za 1 zł
http://tpn.pl/nowosci/bilety-do-tatrzan ... a-zlotowke

Awatar użytkownika
sosikhehe

Post autor: sosikhehe » 2018-10-11, 21:24

Z aplikacji to używam głównie map: kamap, bergfex i kompass.
Fajne sa jeszcze aplikacje pokazujące nazwy i informacje o szczytach jeśli najedziemy na nie obiektywem aparatu.
My body lie but still I roam

Awatar użytkownika
werrrka

Post autor: werrrka » 2018-10-12, 17:45

Najczęściej poza mediami społecznościowymi korzystam z skycash'a i jakdojade,
przydatna jest Mapa turystyczna
a w wolnych chwilach lubię pogłówkować w Brain it on! ;-)

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2018-10-12, 19:03

THX
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
"Patriotism is the last refuge of a scoundrel" S. Johnson

Awatar użytkownika
lukson

Post autor: lukson » 2018-10-17, 15:03

Do nawigowania w terenie mam w telefonie dwie aplikacje.

MAPY.CZ - darmowe turystyczne mapy całego świata, również do ściągnięcia na komórkę i korzystania z gps-a offline.

Ta aplikacja jak i strona (mapy.cz) otwarta w przeglądarce pozwalają projektować trasy wycieczek, przeliczać odległości i przewyższenia na tych trasach. Oczywiście projektowanie trasy wycieczki będzie wygodniejsze na komputerze w przeglądarce, niż na ekranie telefonu.
Aplikacja się stale rozwija i mam nadzieję że pojawią się nowe opcje, szczególnie co do archiwizowania śladów.

LOCUS MAP PRO - płatna ale i mocno rozbudowana aplikacja do nawigacji, szczególnie doskonała dla zbieraczy śladów.
Daje nieprzebrane opcje zapisu śladów, ich katalogowania, wyświetlania na mapie bądź ukrywania, rozmaitej edycji, eksportu do różnych formatów do pamięci telefonu oraz do serwisu GPSies.
Kolejną dużą zaletą jest to, że oprócz własnych map czyta również mapy stworzone pod TrekBuddy, których to map mam trochę zrobionych i nakupionych w czasach gdy na komórkach królowało TB.
W cenie zakupu apki dostajemy do wyboru dwie mapy dwóch dowolnych krajów do ściągnięcia do pamięci telefonu. Kolejne wektorówki wymagają dokonania kolejnych zakupów.

Reasumując, zaletą MAPY.CZ jest absolutna darmowość.
Z kolei zaletą LocusMapPro jest możliwość korzystania również z cyfrowych wersji map papierowych (wydawnictw Compass, Galileos itp.) które zawsze są bogatsze w treści niż wszelkie darmowe i niedarmowe mapy wektorowe, oraz rozbudowane możliwości zapisu i edycji śladów.

Do robienia zdjęć używam HedgeCam2, apka w której w końcu wszystko mi działa i się nie zawiesza (XZ1Compact).
Wiele osób będzie ci mówiło że czyste serce to jest cecha dzieci i kretynów
To jest taki stan duszy człowieka kiedy człowiek odkrywa ile zła zrobił, ile zła go spotkało, ile ran w swoim sercu niesie a jednak uważa że warto żyć i piękną sprawą jest kochać

Awatar użytkownika
rambi

Post autor: rambi » 2018-10-18, 19:13

No przede wszystkim UNTAPPD do logowania piw, które się piło, znajdowania fajnych lokali i minibrowarów. Można też się spotkać ze znajomymi logującymi piwa w knajpce obok. ¦miejemy się ze znajomymi, że to Facebok dla pijaków ;-)

Wszelkie portfele internetowe się bardzo przydają. No i najważniejszy na wyjazdy Revolut :-) Czyli tanie płatności poza granicami kraju.
Pasjami brukuj drogę swojego życia..

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2018-10-19, 22:21

Oczywiście mapy.cz to podstawa.
A czemu do zdjęć używać coś innego, niż to co w aparacie?
sos - czy mapy co wymieniłeś to tylko na Alpy?
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
"Patriotism is the last refuge of a scoundrel" S. Johnson

Awatar użytkownika
rambi

Post autor: rambi » 2018-10-20, 12:30

Mapy.cz jest bardzo fajną mapą ale parę razy mnie zawiodła jeśli chodzi o dodatkowe malutkie ścieżki, których mnóstwo w górach. Dlatego używam jeszcze kilku map, jak na przykład OSMAND. Warto spróbować, choć darmowych jest tylko 7 map a poziomice zgrywa się osobno i też odpłatnie. Można też dograć w offline całą bazę informacji o rejonie z Wiki.
Wadą OSMAND jest dość słaba kolorystyka map, przez co niektóre ścieżki są na nich słabo widoczne. Pod tym względem Mapy.cz biją ją na głowę.
Pasjami brukuj drogę swojego życia..

Awatar użytkownika
lukson

Post autor: lukson » 2018-10-23, 07:48

lukson pisze:Do robienia zdjęć używam HedgeCam2, apka w której w końcu wszystko mi działa i się nie zawiesza (XZ1Compact).
Michun pisze:A czemu do zdjęć używać coś innego, niż to co w aparacie?
Mogę powiedzieć za siebie, ja np. wykorzystuję blokadę ekspozycji bez jednoczesnego blokowania autofokusa. To chyba najszybsza i najtrafniejsza metoda korygowania ekspozycji, która w automacie bywa mocno nietrafiona.

Kolejną możliwością którą stosuję, a której nie dają fabryczne aplikacje jest przypisanie fizycznym klawiszom telefonu funkcji korekty ekspozycji (jaśniej/ciemniej zamiast zoom). Przydaje się podczas obsługi w rękawiczkach nieprzystosowanych do obsługi ekranów dotykowych.

Też dość mocno wykorzystywałem funkcję bracketing ekspozycji, która zniknęła z komórek wraz z ostatnimi fotograficznymi Nokiami, a potem Lumiami. Funkcję tą posiada wiele fotograficznych apek ale często bywają problemy, a to z autofokusem na kolejnych zdjęciach, a to z bardzo niska prędkością wykonywania serii zdjęć, a to po prostu z zawieszaniem się aplikacji co któryś raz.

Przydaje mi się również, to że dostęp do funkcji korekty balansu bieli mam bezpośrednio na ekranie, a nie schowaną w menu aplikacji.

Możliwość konfigurowania tego co ma być bezpośrednio na ekranie, a co schowane w menu, jako mniej potrzebne jest też dużym kolejnym plusem.

Dobrą możliwością jest też to że można samemu zdefiniować jak mają być nazywane pliki ze zdjęciami. O ile np. w Samsungach jest to fabrycznie logiczna nazwa "rok miesiąc dzień godzina" i nie ma potrzeby tego zmieniać, o tyle już w Sony jest to zwykłe narastające numerowanie kolejnych plików, ni jak nie ułatwiające późniejszego ich katalogowania, itp.

No i oczywiście dostępna jest cała masa innych ustawień skompletowanych na wzór zaawansowanych aparatów fotograficznych, oczywiście o ile sprzętowo jest to w danej komórce możliwe.
Wiele osób będzie ci mówiło że czyste serce to jest cecha dzieci i kretynów
To jest taki stan duszy człowieka kiedy człowiek odkrywa ile zła zrobił, ile zła go spotkało, ile ran w swoim sercu niesie a jednak uważa że warto żyć i piękną sprawą jest kochać

Awatar użytkownika
Marcin K-G
Kontakt:

Re: Telefon komórkowy

Post autor: Marcin K-G » 2018-11-27, 19:20

Korzystam z OSMAND'a od dawna i polecam - daje radę jako nawigacja (mapy na karcie pamięci, więc nie zużywają netu np za granicą), jako dodatek do papierowej mapy w terenie (w OSM są zaznaczone szlaki), wysyłanie i zapisywanie punktów do ulubionych, czy jako rejestrator śladów (możemy zapisać naszą trasę do .gpx).
Jakie apki dodatkowe? Coś wyświetlające meteogramy z ICM (różne wersje są, co kto lubi), Meteoblue, Burzowo.info , RSO, Ostrzegator (komunikaty m.in. IMGW, PŁB, TPN, TOPR), Kanarek (smog), do audiobooków Smart Audiobook Player, do ebooków Moon + Reader, SimpleGPS do wysyłania swojej pozycji znajomym, Waze - nawigacja...

Markowy wzmacniany smartfon? Na przykład Samsung Xcover 4. Bartas go używa i jest zadowolony. Foty też przyzwoite.
Osobiście używam m.in. jego starszą wersję - Samsung Xcover 3ve i z Xperii M4 Aqua.
:arrow: :arrow: n.p.m. na Facebook'u
:arrow: :arrow: n.p.m. na Twitter

:arrow: Jeśli chcesz się zarejestrować na forum NPM - PRZECZYTAJ TEN WĄTEK

ODPOWIEDZ