Poprzedni temat «» Następny temat
Zagadki i Fotozagadki
Autor Wiadomość
_Falco_

Wysłany: 2018-10-10, 22:20   

Mój typ to Siula Grande w Andach...

werrrka 
miłośniczka Tatr

Wysłany: 2018-10-11, 00:17   

_Falco_ napisał/a:
Mój typ to Siula Grande w Andach...

Dokładnie tak :-D a zdjęcie z angielskiego wydania książki "Touching the void" (polskie wydanie "Dotknięcie pustki"), która opisuje jak Joe Simpson, który wraz ze swoim partnerem Simonem Yeatsem wyznaczyli nową drogę na szczyt Siula Grande, niestety wskutek nieszczęśliwego wypadku, powrót dla Joe był walką o przetrwanie, kto nie czytał to powinien po nią sięgnąć, choć z pewnością tutaj takich osób będzie mało ;-)

Michun 
METEOPATA

Wysłany: 2018-10-11, 09:21   

Ja takich rzeczy nie czytam, bo się nie chcę denerwować :lol:

_Falco_

Wysłany: 2018-10-11, 10:50   

Super 😊😊😊 tak się cieszę 😊😊😊
Mój pierwszy udział w forumowych zagadkach i pierwsza "wygrana" 😊😊😊

Bardzo proszę o chwilkę cierpliwości, jestem na wyjeździe a chciałabym przygotować coś specjalnego i ciekawego....
Jutro wieczorem wrócę na forum z moją zagadką...

werrrka 
miłośniczka Tatr

Wysłany: 2018-10-11, 11:03   

_Falco_, poczekamy na zagadkę ;-)

Michun napisał/a:
Ja takich rzeczy nie czytam, bo się nie chcę denerwować :lol:

coś w tym jest :-D książkę pożyczył mi parę lat temu jeden zacny forumowicz i powiedział, że jak nie mam czasu to mam nie zaczynać czytać, bo jak mnie wciągnie to się nie oderwę i faktycznie tak było... później przypadkowo trafiłam w antykwariacie na wersję angielską (przyznam się bez bicia, nie czytałam po angielsku ;-) ) a później w 2016 sam Joe Simpson był w Krakowie i miałam okazję wysłuchać jego historię na żywo

_Falco_

Wysłany: 2018-10-12, 23:11   

Zagadka:

W poniższym linku znajduje się kilka fotografii z miejscowości położonej z dala od głównych dróg, tak troszkę na końcu Świata. W miejscowości tej, oprócz pokazanych na zdjęciach cerkwi i cmentarza, znajduje się jeszcze jedno niezwykłe miejsce a właściwie budowla, teraz już prawie całkiem zapomniane.

Proszę o podanie nazwy tej budowli a także nazwisk dwóch Polaków, którzy mieli udział w jej powstaniu.

Link --> https://drive.google.com/open?id=1tluIqQVnUg56kYmrrT9mVy0rAkTLf-6R

Dobrej zabawy :-)

_Falco_

Wysłany: 2018-10-14, 10:01   

Nie wiem czy zainteresowanie moją zagadką jest słabe ;-) czy raczej ta zagadka jest trudna ;-)

Zaryzykuję, że to drugie więc dam podpowiedź ;-)

Miejscowość, w której znajduje się budowla o którą pytam, leży na wschodnich rubieżach Polski, przy szlaku transgranicznym Bełżec - Bełz.

kulczyk1 

Wysłany: Wczoraj 19:24   

Zagadka jeszcze mniej górska niż niektóre moje ale co tam to w końcu moje okolice.
Kaplica grobowa (mauzoleum) Hulimków w Mycowie.
Kiedyś pokazywała ją Buba.
Projektował Sadłowski a rzeźbił Bunsch ojciec jednego z moich ulubionych pisarzy.

_Falco_

Wysłany: Wczoraj 20:08   

Kulczyku prawidłowa odpowiedź.

Zagadka faktycznie 'niegórska' ale uznałam, że skoro wiele relacji, które czytam na forum jest 'niegórskich' to i moja zagadka taka może być ;-) ;-) ;-)

Odpowiedz do tematu