Poprzedni temat «» Następny temat
Buty Hanwag
Autor Wiadomość
menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2017-01-16, 18:31   

Szanowni Państwo,

chciałem zapytać, ktoś użytkuje niżej wymienionego lacza zechciałby się podzielić wrażeniami:

http://hunt-fish.eu/pl/p/...BUTY-ZIMOWE/689

Szczególnie interesuje mnie :

- jak się zachowuje ten czarny materiał w śniegu, daje radę?

menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2017-09-14, 06:41   

Wracają do mnie z Niemiec Hanwagi Yukon z nowymi podeszwami. Aż jestem ciekawy efektu. Wszystko za pośrednictwem hunt-fish.eu, firma jak zwykle w znakomitej formie. Pełna profecha, wcześniej telefon informacyjny itd.. Czekam na lacze!

creamcheese 
creamcheese

Wysłany: 2017-09-14, 10:19   

Czy i ile gwarancji dostałeś na usługę wymiany i na podeszwy?

menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2017-09-14, 15:24   

creamcheese napisał/a:
Czy i ile gwarancji dostałeś na usługę wymiany i na podeszwy?

Dobre pytanie cream. Niestety, nie pytałem o takie szczegóły. Moja wiara w markę jest tak duża, że nie nabijam sobie głowy takimi sprawami, czy to dobrze? Czas pokaże. A but już u mnie w szafie. I doznałem szoku. Oprócz wymiany podeszwy wymienili:

- podeszwy :mrgreen:
- poliuretanową piankę amortyzującą
- gumowy otok!

Poza tym dostałem nowe:

- wkładki
- sznurówki

Koszt usługi 370 pln.

Zachowanie dystrybutora marki Hanwag, sklep hunt-fish.eu - wzorowe!

W związku z powyższym założę osobny wąteczek dot. lacza Hanwag Yukon.

Mam ponownie "nowe" buty.. :lol:

sosikhehe 
PIWOSZ MARCIN

Wysłany: 2017-10-05, 11:10   

A więc stałem się (narazie) szczęśliwym posiadaczem butów tejże firmy a konkretnie modelu Nazcat gtx.
Kupiłem je bo potrzebowałem butów na wiosnę/jesień w Tatrach. Więc z założenia but musiał dawać radę na dole dobrze odprowadzając pot, a na górze nie dać nodze zmarznąć i się przemoczyć. Jako że buty z założenia miały grać z rakami potrzebowałem pełny otok żeby skóra nie obrywała, czytałem opinie o odklejającym się otoku- ale podobno już to ostatnio poprawili z resztą jest gwarancja.
Pierwszy wypad.
Tutaj troszkę się minąłem z zakładanym przeznaczeniem. Na początek zrobiłem w nich dwie ferraty E, przeszedłem ale nie są to buty do tej typu aktywności. Chociaż następnego dnia mieliśmy robić jakąś C z wyjściem na 2700 gdzie by bardziej się nadawały. Ale wybraliśmy wyjście na iście zimowe warunki. Dojście do schoronu 2.5h noga sucha- jest git. Następny dzień warunki zimowe na początku mokry śnieg, skóra trochę się namoczyła. Potem to już normalna zima i brodzenie w puchu, nogi mi nie zmarzły chociaż nie wiem czy ta namoczona skóra nie będzie przeszkadzała w grzaniu stopy. Po zejściu nogę miałem już ostro przepoconą aż się zastanawiałem czy to tylko skarpetki czy może but puścił wodę, sprawdziłem i jedynie pot. Raki na nich fajnie siedziały, łącznik ruchomy więc nie muszą być super sztywne- nie chce się mordować na podejściach jak znajomi w półautomatach. Podeszwa to Vibram Fuora sztywność B, mam nadzieję że szybko jej nie zjadę. Bardzo dobra amortyzacja, na zejściu z ciężkim plecakiem w ogóle nie czułem jakiegoś ucisku na pięcie. Mam trochę szeroką stopę i w pierwszej godzinie czułem trochę mały palec, ale wszystko się szybko ułożyło i potem było już tylko wygodnie.
Po jednym wypadzie nie mogę nic więcej powiedzieć. Będę mógł coś więcej o nich powiedzieć za jakiś czas. Wiadomo narazie widzę je w samych superlatywach- przecież nie powiem że kupiłem dziadostwo :mrgreen:
Co do minusów mogę zaliczyć dwie rzeczy. Pierwsza to brak oczka na języku tak by przepleść sznurówki i język się nie ruszał :-/ Więc przy wiązaniu trzeba go dobrze ułożyć (w modelu alaska i yukon oczko jest). Druga rzecz to brak oczka na haczyk od stuptutów- no dobra sznurówka wystarczy.
Następnym razem muszę dokładnie zobaczyć ile schnie ta skóra z zewnątrz, ponieważ zdziwiłem się gdy przyjechałem do domu rano i po 24h w temperaturze pokojowej skóra nadal była mokra :shock: naprawdę to tak długo schnie?
Z technicznych rzeczy:
-Waga buta dla nr 42 to 815g, mój 43 na wadze kuchennej pokazuje dokładnie 802g może dlatego że zrezygnowali z tego oczka :-D
-Membrana GORE-TEX® Performance Comfort
-Podeszwa Vibram® Fuora
-Cena 674zł

Satan 
Ostatni Szyderca

Wysłany: 2018-08-26, 11:26   

menel napisał/a:
A but już u mnie w szafie. I doznałem szoku. Oprócz wymiany podeszwy wymienili:

- podeszwy :mrgreen:
- poliuretanową piankę amortyzującą
- gumowy otok!

Poza tym dostałem nowe:

- wkładki
- sznurówki

Koszt usługi 370 pln.

Zachowanie dystrybutora marki Hanwag, sklep hunt-fish.eu - wzorowe!

Cóż...i mnie "klękły" podeszwy w Hanwagach. Menel namówił mnie na współpracę z powyższym sklepem.

Po 8 tygodniach otrzymałem w tej samej cenie co Imć Menel moje buciory.

Szacunek dla Hunt-Fish i firmy Hanwag!

Dark Side of N.P.M.

dave 

Wysłany: 2018-08-26, 18:12   

Jak długo je masz?

Satan 
Ostatni Szyderca

Wysłany: 2018-08-26, 20:15   

7lat...

Dark Side of N.P.M.

Odpowiedz do tematu