Poprzedni temat «» Następny temat
MSR Hubba NX
Autor Wiadomość
Michun 
METEOPATA

Wysłany: 2017-06-11, 21:41   MSR Hubba NX

Namiocik nabyłem w promocyjnej cenie. Leciutki (nawet lżejszy niż specyfikacja: 1276g) i elegancki. System masztowy jest "w jednym kawałku", rozkładanie jest błyskawiczne. W środku sporo miejsca, wygodny przedsionek do gotowania.

Ostatnio zmieniony przez Michun 2017-06-11, 22:26, w całości zmieniany 1 raz  

miedziopl
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-12, 11:36   Re: MSR Hubba NX

Michun napisał/a:
W środku sporo miejsca, wygodny przedsionek do gotowania.

Cytując kogoś : nic tak szybko się nie pali jak namiot z silikonu :D

Michun 
METEOPATA

Wysłany: 2017-06-12, 12:04   

Sawaj też jest silikonowany a jakoś się dotąd nie spalił :-P

dave 

Wysłany: 2018-03-18, 11:32   

No masz, również zamówiłem sobie Hubbę, jednak wybrałem wersję HP. Do zakupu przekonała mnie lekka, samonośna konstrukcja, sypialnia o długości 220 cm i wysokości 100 cm, dwustronnie silikonowany tropik i... chora cena jego następcy - modelu MSR Access. No zobaczymy.

menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2018-03-18, 17:33   

dave, ujawnisz cenę i źródło zakupu?

rambi 

Wysłany: 2018-03-18, 19:46   

A czy ktoś miał kiedyś Hubba 3? Jakieś doświadnczenia? Czy alternatywy na 3 osoby? Miałem zamiar sobie go niedawno przytulić...

dave 

Wysłany: 2018-03-18, 21:32   

menel napisał/a:
dave, ujawnisz cenę i źródło zakupu?

Jo. Kupiłem w https://www.szumgum.com. Zresztą chyba tylko tam jeszcze był dostępny. Cena z uwzględnieniem 20% rabatu - 1.599 zł. Moim zdaniem i tak za dużo, no ale nie znalazłem żadnej sensownej alternatywy. Access 1 katalogowo kosztuje 2.899 zł i to dopiero są jaja. :-P

Rambi, niestety nie mam pojęcia jak się trójeczka sprawuje. Widzę, że w stosunku do jedynki trochę skrócili sypialnię - 213 cm - nie wiem ile masz wzrostu, ale jeśli jesteś wysoki to może lepiej byłoby się gdzieś przymierzyć do niego przed zakupem?

Michun 
METEOPATA

Wysłany: 2018-03-18, 22:48   

Rambi wysoki mocno :-D

rambi 

Wysłany: 2018-03-22, 07:34   

dave napisał/a:
Widzę, że w stosunku do jedynki trochę skrócili sypialnię - 213 cm - nie wiem ile masz wzrostu, ale jeśli jesteś wysoki to może lepiej byłoby się gdzieś przymierzyć do niego przed zakupem?

No niestety mam ten problem, że jak jeżdżę sam to biorę zazwyczaj 2 aby mieć komfort a jak z córką to wolę 3 abyśmy się zmieścili, zwłaszcza że wzrostowo mnie już dogania ;-) Rzeczywiście jest ciut krótszy. Z chęcią bym się do niego przymierzył :-)

menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2018-06-03, 10:43   

rambi napisał/a:
No niestety mam ten problem, że jak jeżdżę sam to biorę zazwyczaj 2 aby mieć komfort a jak z córką to wolę 3 abyśmy się zmieścili, zwłaszcza że wzrostowo mnie już dogania

rambi, Skalnik oferuje obecnie w dobrej cenie MSR-a Mutha Hubba NX /3 osoby/ z 40% rabatem. Cena 1769, 94 zyle.

https://www.skalnik.pl/na...-k-9006-47546-p

dave napisał/a:
Widzę, że w stosunku do jedynki trochę skrócili sypialnię - 213 cm

Tak, nowa wersja /4 pręty/ posiada dł. sypialni 213 cm, natomiast stara wersja, która chyba jest na stanie Skalnika /3 pręty/ mierzy 221 cm., co dla mnie ma duże znaczenie. Zastanawiam się nad nim, wagowo majstersztyk i osobiście celuję w starą wersję. Jutro mam nadzieję moje wątpliwości zostaną rozwiane.

dave 

Wysłany: 2018-06-03, 15:39   

To ja w ramach wkładu własnego zapodam link do zdjęć namiotu, wraz z rozpiską wagową poszczególnych elementów.

Natomiast jeśli chodzi o moją HP, to jak do tej pory zaliczyłem w niej ledwo 5 noclegów i to w dobrych warunkach, więc ze wstępnymi wrażeniami wstrzymam się trochę. Z racji tego, że sypialnia wykonana jest w dużej mierze z pełnego nylonu:

to wentylacja nieco kuleje, ale uchylenie drzwi sypialni rozwiązuje problem. Poczekam na późnojesienną zgniliznę - wilgoć, wiatr i temperatury w okolicach zera dadzą bardziej miarodajną opinię. ;-)

menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2018-06-03, 22:12   

dave, dziękować za linka. Zostałem oświecony, że trza koniecznie sprawdzić ilość śledzi i odciągi! Nie mam zaufania do patałachów z Pakera - dystrybutora MSR.

przemo89

Wysłany: 2018-06-04, 08:28   

Już widzę dużą różnicę między HP a NX. W moim NX jest dużo lepsza wentylacja. Podobnie jak ma to miejsce w Mutha jest dookoła namiotu, Jeżeli chodzi przemakanie to namiot wytrzymuje konkretne zlewy. Mój ma na koncie już ze 4-5 zlew całonocnych z bardzo silnym wiatrem.

menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2018-06-04, 10:58   

Przyjrzałem się sprawie i jest tak:

- długość sypialni 213 cm jednak, informacja z metki produktu
- ilość szpilek, 12 szt. - inne niż te z linka
- z zakupu zrezygnowałem i odciągów już nie szukałem

ps.

dave, ten kolo używał gdzieś tego namiotu? Widzę, że temat po jego zakupie umarł 2.08.2014 roku. :-/

dave 

Wysłany: 2018-06-04, 16:24   

menel napisał/a:

dave, ten kolo używał gdzieś tego namiotu? Widzę, że temat po jego zakupie umarł 2.08.2014 roku. :-/

Nie mam pojęcia niestety, bo gość już się tam od dłuższego czasu nie logował.

Odpowiedz do tematu