Hanwag Mont Blanc trigenäht

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
menel

Hanwag Mont Blanc trigenäht

Post autor: menel » 2016-01-21, 21:42

Niedawno odebrałem kolejnego lacza. Dzięki uprzejmości Macieja_P, mojego najbardziej zaufanego "importera", który znakomicie ogarnia tematy o które proszę, a dzięki któremu stałem się posiadaczem obuwia marki Hanwag i model niedostępny w stałej ofercie firmy, Montblanc. Lacz rzeczony produkowany jest dla niemieckiego domu obuwniczego Schuh-Keller KG w Ludwigshafen. Hanwag Montblanc trigenäht, jest w pewnym sensie wariacją modelu Cima, tylko, że na skórze juchtowej i potrójnym szyciu. Jest niezłą alternatywą dla Meindla Superperfekt.

http://www.schuh-keller.de/Outdoorschuh ... Blanc.html

Na szybko trochę danych :
- rustykalny, solidnie wykonany glan, a przeznaczony do działań wysokogórskich
- cholewka, jeden płat 3+ Gallo - Montanjuchtenleder
- wyściółka - skóra cielęca
- podeszwa Vibram Breithorn
- wykonany w Niemczech
- szerokość W
- waga dla rozmiaru UK 10 EU 44,5 1458 g/1491 g sztuka
- wg Hanwaga but kategorii D
- możliwość podpięcia raków automatycznych
- cena 450 €

Cieszy mnie, że są jeszcze modele obuwia, przy zakupie których trochę trza się pofatygować, co mnie z kolei sprawia ogromną frajdę jako posiadacza takiego cymesiku. W późniejszym czasie zapodam kilka foteczek poglądowych i ewentualnie jak się sprawia rzeczone obuwie i chyba na dzień dobry zaprawię je .. pokostem. Pierwsza rzecz jaka nasunęła mnie się podczas przymierzania, to mój Stratos przy tym Hanwagu wydaje się butem lekkim.. :mrgreen: Na tym modelu kończę swoje zakupy obuwia górskiego i nie ukrywam, że .... wciąż nie mam Perfektów. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2016-04-17, 18:00 przez menel, łącznie zmieniany 2 razy.
Szczyt szczytów : kupić bilet na "Kler" i dać go na tacę

kulczyk1

Post autor: kulczyk1 » 2016-01-21, 21:54

Zaczynam Darku podejrzewać , że Hanka B. nie posiadała tylu kapeluszy co Ty par butów. :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
rajli

Post autor: rajli » 2016-01-21, 22:15

But gdzie będą szwy zamiast skóry, to będzie coś :mrgreen:

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2016-04-17, 17:59

Pora zapodać garść foteczek.
Info na kartonie jest jasne i czytelne, wiadomo z jakim laczem mamy do czynienia :

Obrazek

Kunszt niemieckich mistrzów, model produkowany dla Domu Obuwniczego Schuh-Keller KG :

Obrazek

Tył buta :

Obrazek

Podeszwa Vibram Breithorn, bieżnik zbliżony do Montagny, daje radę :

Obrazek

Wnętrze w skórze, nie ma nad czym ropzrawiać :

Obrazek

Hanwag inaczej rozwiązał strefę języka niż np. Meindl czy Gaerne, po dobrym sznurowaniu, staw skokowy ma ograniczony zakres działania, sprawa opiera się bardziej na stawie kolanowym :

Obrazek

Potrójne szycie, to jest niemal 1,5 kg/szt. żywej wagi dla rozmiaru UK 10 EU 44,5:

Obrazek

Awatar użytkownika
dave

Post autor: dave » 2018-02-16, 16:03

Jak tam, miałeś już okazję pochodzić trochę w tych butach? Jeśli tak, to jak się sprawują? :-)

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2018-02-21, 07:03

dave pisze:Jak tam, miałeś już okazję pochodzić trochę w tych butach? Jeśli tak, to jak się sprawują? :-)
Tak, po pokoju, zapodałem do kuchni i na balkon. Sprawują się dobrze, nie cisną. To but na bardzo spokojne wręcz dostojne chodzenie, z racji wagi. :-)

Awatar użytkownika
Taja

Post autor: Taja » 2018-02-21, 08:22

Cudne są te butki! ♥
"podróżowanie - nawlekanie koralików geografii na nitkę życia" A. Stasiuk

Awatar użytkownika
dave

Post autor: dave » 2018-02-21, 16:00

menel pisze:
dave pisze:Jak tam, miałeś już okazję pochodzić trochę w tych butach? Jeśli tak, to jak się sprawują? :-)
Tak, po pokoju, zapodałem do kuchni i na balkon. Sprawują się dobrze, nie cisną. To but na bardzo spokojne wręcz dostojne chodzenie, z racji wagi. :-)
;-)

Tak z ciekawości zapytałem, zawsze mi się takie klasyczne buty górskie podobały, a nigdy nie miałem okazji w nich pochodzić. W internecie informacji też niewiele.

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2018-02-21, 16:07

dave, mam nadzieję, że się gniewasz. Kapkę pozwoliłem sobie "zakpić" z przemyśleń sprzętu o których kiedyś pisałeś z pierwszych wrażeń.
dave pisze:Tak z ciekawości zapytałem, zawsze mi się takie klasyczne buty górskie podobały, a nigdy nie miałem okazji w nich pochodzić. W internecie informacji też niewiele.
Temat nie umiera, "relacji" z wyjścia do Tesco nie zrobię.. ;-) Zamierzam się w nich przejść na MSB.

Awatar użytkownika
dave

Post autor: dave » 2018-02-21, 17:21

menel pisze:dave, mam nadzieję, że się gniewasz. Kapkę pozwoliłem sobie "zakpić" z przemyśleń sprzętu o których kiedyś pisałeś z pierwszych wrażeń.
dave pisze:Tak z ciekawości zapytałem, zawsze mi się takie klasyczne buty górskie podobały, a nigdy nie miałem okazji w nich pochodzić. W internecie informacji też niewiele.
Temat nie umiera, "relacji" z wyjścia do Tesco nie zrobię.. ;-) Zamierzam się w nich przejść na MSB.
Nie no, co Ty. ;-)

MSB robiłem w 2016r., fajna trasa. Ale wytrzymałościowo dała mi popalić, bo cały czas w rytmie góra-dół-góra-dół.

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2018-02-24, 10:33

Aha! :mrgreen:

Od tego sezonu buty podrożeli, obecna cena 495 €.

ODPOWIEDZ