Poprzedni temat «» Następny temat
Schronisko PTTK na Wielkiej Raczy
Autor Wiadomość
milena 

Wysłany: 2018-01-27, 16:12   Schronisko PTTK na Wielkiej Raczy

Schronisko PTTK na Wielkiej Raczy
http://wielka-racza.pttk.pl/

Stan na styczeń 2018

Cena za nocleg to 30,00 zł. Rabaty dla członków PTTK, przewodników, honorowych dawców krwi oraz osób, posiadających kartę dużej rodziny.

Schronisko PTTK na Wielkiej Raczy znajduje się w Beskidzie Żywieckim.
Jakiś czas temu obiekt przeszedł remont i cześć obiektu, za jadalnią, dysponuje w pełni wyremontowanymi pokojami i łazienkami - bardzo ładne i czyste.
Druga część obiektu jeszcze w stanie sprzed kilkunastu lat, ale pokoje schludne i czyste. W pokojach ciepło, grzeją kaloryfery. W pokojach brak gniazdek, są na korytarzu i na jadalni.
Jeśli chodzi o łazienki i prysznice znajdujące się w piwnicy, to do dyspozycji turystów są (część damska, do męskiej nie zaglądałam ;-) ) trzy kibelki, pięć umywalek i dwa prysznice, z którego jeden nie działa, bo ktoś popsuł baterię. W brodziku jest słaby odpływ wody, dlatego pod koniec kąpieli stoi się po kostki w wodzie. Ciepła woda jest.

Jedzenie: jedyną rzeczą, którą mogę tam polecić to są pierogi. Bardzo smaczne, chociaż cenę 12-13 zł za 6 pierogów, uważam za zdecydowanie za wysoką.
Zupy słabe - pomidorowa jakby odgrzewana w mikrofali z makaronową breją.
Szczególnie nie polecam fasolki po bretońsku (koleżanka jadła) - to raczej zupa fasolowa, wyglądająca jak zabarwiony koncentratem pomidorowym rosół z kilkoma ziarenkami fasoli.
Oczywiście w barze można zakupić wszelkiego rodzaju słodycze, chipsy, piwo oraz fast foody - frytki, hot dogi, zapiekanki itp.

Kuchnia czynna do 19:30, bar do 20:00.

Obsługa taka sobie. Mimo zapłaconej zaliczki za rezerwację, Panu nie chciało się sprawdzać ile jej wpłynęło i żądał okazania potwierdzenia przesłania zaliczki. Tak więc, jak ktoś z Was zarezerwuje wcześniej tam nocleg i zapłaci zaliczkę, to zabierzcie ze sobą potwierdzenie.
Dodatkowo Pan przy barze przyjmował po 2-3 zamówienia, a potem znikał gdzieś na kuchni przez co przy barze cały czas była kolejka.

W części odremontowanej znajduje się suszarka do obuwia, nie widziałam ogólnej suszarni.
Przy wejściu punkt do naprawy sprzętu turystycznego. Jest tam tylko śrubokręt i obcęgi.

Kuchni turystycznej brak. W podziemiach, przed toaletami, blat gdzie można coś przygotować do jedzenia, zlewozmywak z bieżącą wodą i elektryczny czajnik.

_Sokrates_ 

Wysłany: 2018-01-27, 22:47   Re: Schronisko PTTK na Wielkiej Raczy

milena napisał/a:
Jedzenie: jedyną rzeczą, którą mogę tam polecić to są pierogi.

Bywałem i jadałem tam kilka razy w ciągu ostatnich kilku lat i nigdy nie narzekałem na jakość posiłków.

łazik75 

Wysłany: 2018-01-28, 13:33   

Niestety co do jakosci posilków muszę potwierdzić słowa Mileny.Byłem w październiku.Właściwie to prócz pierogów,które mają cenę nieadekwatną do ilości nie poleciłbym nic więcej z menu.

Odpowiedz do tematu