Poprzedni temat «» Następny temat
Wieści różne
Autor Wiadomość
kulczyk1 

Wysłany: 2018-01-12, 22:18   

Do postu powyżej nie bedę sie odnosił bo tak jak Krzyś66 chciałbym by było normalniej ale
znak czasów.
Wracając Wasz ulubiony Pan Maruda wrócił i ... opuszczamy BPN a bierzemy następny z brzegu czyli Magurski.
W aktualnościach nuda ale w ciągle aktualnym załączniku nr.3 jest duże pole do popisu.
Jest tam takie określenie "maksymalna ilość osób mogąca przebywać jednocześnie w danym miejscu"
w moim mało prawniczym rozumku kluczowe jest "jednocześnie".
Tak więc idąc z Folusza na Ferdel można zabrać maksymalnie dużą grupę (nawet 120 osób) ale już schodząc do Wapiennego trzeba ich podzielić na oddziały po 20 osób bo przekroczymy przepisy.
Podobnie na Swierzowej ścieżką może nas iść 50- cioro ale na cmentarz tylko po 20 osób - pewnie mostek by nie wytrzymał.
Takich cudeniek jest więcej ale najlepsze znajdziemy w przypisach.
Wszytko opisane jest oddziałami leśnymi których mapa - przechowywana jest w Archiwum Magurskiego Parku Narodowego. :mrgreen:

http://www.magurskipn.pl/...dostepnione.pdf

Krzyś66 

Wysłany: 2018-01-13, 15:30   

Zakładam kolego Kluczyk , że nie koloryzujesz, ani nie manipulujesz tymi akapitami.Fragmenty które przytoczyłeś i ich Twa interpretacja , odczytane przez jakiegoś Bałtroczyka czy innego Andrusa wzbudziłyby salwy śmiechu w zgromadzonej publiczności , a mało kto by uwierzył że to nie fikcja literacka :mrgreen:
Z drugiej strony dzielenie większej grupy na pododdziały doskonale wpisuje się w "ducha czasu".A poza tym po co schodzić do Wapiennego?To przereklamowana miejscowość ;-) :mrgreen:

Nie wiem czy to są najnowsze osiągnięcia myśli parkowych ludków , ale w szeregach derektorskich działo się wiele , ale to jako temat polityczny jest nie do omawiania Tu.

Z niecierpliwością oczekuję na kolejne "kwiatki" myśli urzędniczej.

Hejka.

kulczyk1 

Wysłany: 2018-01-14, 20:22   

Cytat:
Zakładam kolego Kluczyk , że nie koloryzujesz, ani nie manipulujesz

Maruda tak , manipulator nie. :mrgreen:
Krzyś66 napisał/a:

Z niecierpliwością oczekuję na kolejne "kwiatki" myśli urzędniczej

No i tu jest problem. Przejrzałem strony kolejnych parków w Beskidach i .. nuda fakt , że są uboższe.
W Pienińskim i Gorczańskim jest ciekawie rozwiązany problem współistnienia pieszych i narciarzy na tych samych szlakach.
Piesi mają bezwzględne pierwszeństwo i to w jakis sposób załatwia sprawę - lepiej niż zakazy moim subiektywnym zdaniem.

krzyś 

Wysłany: 2018-01-14, 21:17   

kulczyk1 napisał/a:
najlepsze znajdziemy w przypisach.
Mnie zaintrygował zapis z paragrafu V (oczywiście MPN):

"Miejsca udostępniane w celach filmowania i fotografowania" :shock:

kulczyk1 

Wysłany: 2018-01-14, 21:37   

Ta jesli pójdziemy na trzy fotomaszyny (po wpłacie 60PLN/os) to spoczko ale już jedna osoba więcej bedzie płoszyć zwierzynę. :mrgreen:
Krzyś popatrz pietro wyżej na zasady pozyskiwania grzybów .
W "grupach maksymalnie trzyosobowych" pewnie po to by okrążyć drania grzyba i nie dać mu szansy na ucieczkę. :mrgreen: :mrgreen:

krzyś 

Wysłany: 2018-01-14, 22:12   

Mnie się w ogóle trudno w tym połapać. Jako z gruntu "legalista" przed wkroczeniem na teren parku zaopatrzę się w wydrukowany regulamin, by nie popełnić jakiegoś przestępstwa :roll: .

Krzyś66 

Wysłany: 2018-01-14, 23:00   

Po lekturze tego wiekopomnego dzieła ... (...)
I dalej wykasowałem swój post.Zasięgnąłem informacji u źródła czyli dyrektorów PN i wiem czemu muszą tworzyć takie regulaminy...
Ręce opadają , temat nie Forumowy.
I to by było na tyle..." jest super, jest super , więc o co ci chodzi " ..

tadeks 

Wysłany: 2018-01-15, 11:55   

krzyś napisał/a:
(...). Jako z gruntu "legalista"
przed wkroczeniem na teren parku zaopatrzę się w wydrukowany regulamin, by nie popełnić jakiegoś przestępstwa :roll: .

Ale się pośmiałem!!!
To już Krzysiu koniec z piechotowaniem jakie razem uprawialiśmy ?
(nie wspomnę po jakim Parku i jakich jego zakamarkach, jak się rozglądaliśmy i nadsłuchowaliśmy).

krzyś 

Wysłany: 2018-01-15, 12:01   

tadeks napisał/a:
nie wspomnę po jakim Parku i jakich jego zakamarkach, jak się rozglądaliśmy i nadsłuchowaliśmy
... ale wtedy nie było tego "Regulaminu"...
Trza będzie przywyknąć... :mrgreen:

Michun 
METEOPATA

Wysłany: 2018-01-15, 21:43   

Czy biedny miś z rakietami zamiast nart też mógłby skorzystać? :mrgreen:
"Wszyscy, którzy chcą się tam dostać, od poniedziałku mogą korzystać z bezpłatnego skibusa kursującego na linii Szczyrk Solisko - Biały Krzyż i z powrotem.

Każdego dnia, przez cały sezon zimowy do końca marca, będzie się odbywać 10 kursów. Z Soliska skibus odjeżdża o godz. 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 18 oraz 19. Z Białego Krzyża na dół do Soliska autobus odjeżdża o godz. 8.30, 9.30, 10.30, 11.30, 12.30, 14.30, 15.30, 16.30, 18.30 i 19.30."

http://bielskobiala.wybor...ml#BoxLokBieImg

Lidka K. 
jędza włocławska

Wysłany: 2018-01-16, 07:56   

Cytat:
Wszyscy, którzy chcą się tam dostać,

to dla mnie kluczowe :-)

dakOta 

Wysłany: 2018-01-16, 09:44   

Krzyś66 napisał/a:
Po lekturze tego wiekopomnego dzieła ... (...)
I dalej wykasowałem swój post.

A tak ciekawie się zaczęło. Gdzie można się napatoczyć na Ciebie, żeby kontynuować temat (nie mam ochoty na "zasięganie u źródła", Twoja interpretacja brzmi bardziej interesująco)?
wzgórzom radość daj
Litościwy bądź
dla płonących w piekle serc
jeśli wola Twa
to ulecz je

Michun 
METEOPATA

Wysłany: 2018-01-16, 14:01   

Może ktoś pamięta "Gościniec" w Niemojowie, niestety spalił się, można pomóc w odbudowie:

http://zabkowice.express-...dowac-gosciniec

Z menelem zaczynaliśmy tam traskę przy pomidorówce...

tadeks 

Wysłany: 2018-01-16, 15:37   

Michun napisał/a:
Może ktoś pamięta "Gościniec" w Niemojowie(...)
Z menelem zaczynaliśmy tam traskę przy pomidorówce...
A ja w Gościncu nocowałem, zwiedzałem zakamarki zajazdu i całego bajkowego ogrodu. Z Panią Danusią wieczorem też trochę podyskutowaliśmy i posłuchaliśmy Jej wspominek m.in o współpracy z PTTK.
Żal.

menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2018-01-16, 16:25   

Michun napisał/a:
"Gościniec" w Niemojowie, niestety spalił się,

Ogromna strata. "Ostatnio" po zakończeniu szlaku granicznego Złoty Stok - Niemojów bawiłem tamże przy pysznym kapuśniaku..

Odpowiedz do tematu