Poprzedni temat «» Następny temat
Aegismax Mini
Autor Wiadomość
menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2017-01-03, 20:24   

Red-Angel napisał/a:
Czyli rozumiem, że pomysł na noclegi w dwóch śpiworach pierwszy test przeszedł pozytywnie i jesteś zadowolony?

Ba! Jestem bardzo zadowolony.

Red-Angel napisał/a:
Uff, to chociaż nie będziesz mówił, że Cie nabijałem w butelkę; -)

Coś się wymyśli.. ;-)

Red-Angel napisał/a:
Jakieś kolejne testy już robione?

Nie, to był pierwszy.

menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2017-01-31, 22:47   

Kolejny sprawdzian sprzętu, czyli Yeti GT 600 + Aegismax, tym razem nocleg w temperaturze -9 stopni w namiocie.

Komfort termiczny dobry na tyle, że nie zaciągałem kaptura i kołnierza w śpiworze. Materac sprawdził się również znakomicie:
a) wygoda, jak w domu na tapczanie
b) brak jakiegokolwiek odczucia zimna od ziemi

Gryf napisał/a:
Meniu nie zapomnę nigdy twoich podśmiechujkowych kpin i szyderstw z zawodników z ulubionego forum stosujących technikę "śpiwór w śpiwór" :-D

Gryf, nie wykręcam się od tego. Jestem nadal zdania, że dla mnie lepszym rozwiązaniem byłby jeden grubszy worek, w tym wypadku celowałem w 800g puchu. Jednakże ceny śpiworów nawet po rabacie zmotywowały mnie do tego, aby poszukać tańszego rozwiązania. Byłem na łączach nawet z Robertsem, którzy spełniliby moje fanaberie w każdym calu, tylko musiałbym wyskoczyć z ok. 2,5 tysia.. :mrgreen:
Poza tym, nie zapominaj, że mam trzy worki w szafie! :lol: Dlatego poszedłem po taniości.

Podsumowując, zestaw worek w worek spełnia moje oczekiwania w zakresie temperatur -5 / -10 stopni. Poniżej jeszcze w takim zestawie nie kimałem. Ten zestaw gwarantuje mi komfortowy sen w wełnie/bluza, kalesony Devold/ grubości 195g/m2 góra i 200g/m2 dół, na głowie kominiarka Icebreaker 200g/m2, na stopach cienka skarpeta wełniana 64% liner crew Smartwool. Taki zestaw nie zmuszał mnie do zaciągania kaptura i kołnierza termicznego. Przypuszczam, że jeszcze parę stopni zapasu mam, co sprawdzę w stosownym czasie.

Michun 
METEOPATA

Wysłany: 2018-01-08, 14:45   

Potwierdzam zakup tego samego Aegisa.
Zakup szedł z Chin od 29 XI do 2 I.
Ponieważ staniał, wyszedł mię obecnie 235 złotych, lecz zakupiłem rozmiar 180cm.
Jest to fajowy lekki psi-worek na lato - albo posłuży podobnie jak to proponuje menelski, jako wkładka do mojego yeti na temperatury -12-10 stopni.
Do tego dołączono worek do przechowywania w kolorze białym.

menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2018-01-10, 13:20   

Michun napisał/a:
Do tego dołączono worek do przechowywania w kolorze białym.

Mnie tego worka nie dołączyli. Skubnęli??? :mrgreen:

Michun napisał/a:
Jest to fajowy lekki psi-worek na lato - albo posłuży podobnie jak to proponuje menelski, jako wkładka do mojego yeti na temperatury -12-10 stopni.

Okolice -10 stopni, komfort rewela. Przerabiawszy temat w Beskidzie Niskim.

Odpowiedz do tematu