Poprzedni temat «» Następny temat
Hanwag Yukon
Autor Wiadomość
menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2017-09-14, 19:44   Hanwag Yukon

Uważam, że należy się wąteczek z /mogę to śmiało stwierdzić/ flagowym modelem Hanwaga.

Jako, że mam bardzo pozytywny odbiór tego modelu, zapodam o nim co nieco. Póki co :

http://hunt-fish.eu/pl/p/...OWE-HANWAG/1453

Użytkowników tego modelu proszę również o uwagi...

Arni

Wysłany: 2017-10-03, 08:03   

Pozytywny? Chyba tylko wersji czarnej na licu.
Moja juniorka ma ten model na nubuku i uważam, że jak za +700zł to mamy tragedię. Pierwsze to odklejający się notorycznie otok (czuby podeszwy także), w końcu zlałem temat i już jej go nie podklejam, bo nie ma to sensu. Podeszwa może i przyczepna, ale znika w oczach. Na but klasy B/C powinna być jednak trwalsza. Nubuk sam w sobie nie jest najlepszym pomysłem na obicie butów, a zatem cieknie i nawet tłuszcze z woskami średnio pomagają.
Inną sprawą jest jednak wygoda, to jej ulubione i najlepsze buty w jakiekolwiek góry. Także spełniając warunek odpowiedniego dopasowania, można z nich być chyba w miarę zadowolonym, ale trwałość to jednak mocno kuleje.

menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2017-10-03, 19:36   

Arni napisał/a:
Nubuk sam w sobie nie jest najlepszym pomysłem na obicie butów, a zatem cieknie i nawet tłuszcze z woskami średnio pomagają.

Ja do nubuku nic nie mam. Przemaka w czasie zbliżonym do licówki, piszę to na podstawie użytkowania Asolo TPS 535 LTH. Dobrze wiesz, że butów nieprzemakalnych nie ma.

Arni napisał/a:
Podeszwa może i przyczepna, ale znika w oczach.

Fakt, ściera się szybciej niż np. w Asolaczach.

Arni napisał/a:
Pierwsze to odklejający się notorycznie otok (czuby podeszwy także), w końcu zlałem temat i już jej go nie podklejam, bo nie ma to sensu.

Mam dwa modele Hanwaga z otokami : Yukon i nieprodukowany już Tibet, nie mam w nich żadnego problemu z otokiem, wszystko jest w porzo.

Arni napisał/a:
Inną sprawą jest jednak wygoda, to jej ulubione i najlepsze buty w jakiekolwiek góry.

Arni, wygoda jest chyba największym atutem tego buta. Inną sprawą jest, że Hanwag szyje na "moim" kopycie. To jedyna marka butów górskich, którą mogę kupować bez przymiarki.

Arni

Wysłany: 2017-10-04, 19:06   

Cytat:
Mam dwa modele Hanwaga z otokami : Yukon i nieprodukowany już Tibet, nie mam w nich żadnego problemu z otokiem, wszystko jest w porzo.

Tibety są znacznie sztywniejsze, a przez to mniej się zginają podczas chodzenia. Nie dziwota, że otok się nie odklejał. Yukony to jednak papcie w porównaniu do Tibetów, zresztą jest to fakt wielokrotnie krytykowany przez ludzi:

dave 

Wysłany: 2017-10-04, 19:36   

Ostatnie zdjęcie nie bangla

Arni

Wysłany: 2017-10-05, 16:31   

Tam była skruszona i pianka podeszwy.

menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2017-11-28, 11:33   

Zapodam foteczki porównawcze, nówki Hanwag Yukon:

No i po wymianie podeszwy i gumowego otoku, czyli stary "nowy lacz" :

dave 

Wysłany: 2017-11-28, 16:53   

Fajnie im to wyszło, masz praktycznie nowego trepa za mniej niż pół ceny. W Yukonach/Alaskach zawsze podobał mi się ten otok, zachodzi wyżej na palce niż w moich Meindlach i zdaje się lepiej chronić czuby przed uszkodzeniem.

Arni

Wysłany: 2017-12-08, 19:24   

menel napisał/a:
No i po wymianie podeszwy i gumowego otoku, czyli stary "nowy lacz" :

Usługę wykonał ...

menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2017-12-08, 19:36   

Arni napisał/a:
Usługę wykonał ...

Oczywiście Hanwag GmbH.

Arni

Wysłany: 2018-01-01, 19:55   

Oto nowa podeszwa Vibram Foura czyli taka sama jak stosowana w Hanwagach, ale tu bucie innej marki wyprodukowanym w 2008 roku. Kolega przeszedł 15h i to zastał na szlaku. Teraz musi wydać 200zł na naprawę. Także nie wszystko złoto co się świeci.

menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2018-01-01, 20:09   

Arni napisał/a:
Oto nowa podeszwa Vibram Foura czyli taka sama jak stosowana w Hanwagach, ale tu bucie innej marki wyprodukowanym w 2008 roku. Kolega przeszedł 15h i to zastał na szlaku. Teraz musi wydać 200zł na naprawę. Także nie wszystko złoto co się świeci.

A cóż to za obuwie? Czyżby jakiś "model wojskowy" kupiony na alledrogo? :lol:

Arni

Wysłany: 2018-01-01, 21:45   

Tak, ale tu akurat chodzi o ten sam model podeszwy co w Yukonach, Alaskach i innych. Juniorka ma 5 letnie Yukony i po tych wieściach aż je obejrzałem. No i prawdę mówiąc coś tam w tym łączeniu faktycznie też się pojawiam, a więc mamy te same historie co z dziadostwem Meindla :-(

menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2018-01-02, 15:15   

Arni napisał/a:
więc mamy te same historie co z dziadostwem Meindla

O nie, nie, nie... Dziadostwem Meindla są przecierające się zbyt szybko zapiętki. Dlatego nie interesują mnie wyroby tej marki poza modelami szytymi. Co do przykładu z butami MON-u czy coś w ten deseń, jak piszesz, ten but ma 10 lat, więc pianka PU nie daje już rady.. i puszcza. Normalny koniec żywota buta.

Dla zainteresowanych, to nie jest Lowa Munro. Lowa Munro to przede wszystkim.. nowy but. :lol:

Arni napisał/a:
Teraz musi wydać 200zł na naprawę.

Aż jestem ciekaw, co można za zrobić z tym butem.. za 200- sta. :mrgreen:

Gryf 
Homo Viator

Wysłany: 2018-01-02, 18:38   

Arni, to się wycyklinuje! :mrgreen:

"Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć" (Mt 8, 9-20)

(FFWK)

Odpowiedz do tematu