Poprzedni temat «» Następny temat
Spiwor na zimę
Autor Wiadomość
menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2017-11-15, 12:05   

Yeti Iceberg 1100, już u mnie w szafie. Skorzystałem z promocji w Skalniku.. i już. O worku można doczytać:

https://www.yeti.com.pl/p...lor-jasny_szary

Docelowo koszt worka 1154 pln.. i wg mnie jest to cena rozsądna.

ps.

Cytat:
O worku można doczytać

Najmocniej przepraszam, już nie można doczytać, ciachnęli specyfikację i technologię.

dave 

Wysłany: 2017-12-10, 20:56   

menel napisał/a:
Yeti Iceberg 1100, już u mnie w szafie. Skorzystałem z promocji w Skalniku.. i już. O worku można doczytać:

https://www.yeti.com.pl/p...lor-jasny_szary

Testuj zatem Waść, bo doktoryzuję się właśnie ze sprzętu zimowego i w każdej kategorii już mniej więcej wiem co chciałbym nabyć, tylko śpiwór jest niewiadomą. Interesowałaby mnie przede wszystkim termika w stosunku do danych deklarowanych przez producenta i jego rozmiarówka; musiałbym się do jakiegoś Yeti przymierzyć przed ew. zakupem.

Po fotkach już widzę, że podoba mi się kaptur. No i na promocji cena daje radę. :-)

przemo89

Wysłany: 2017-12-11, 15:53   

W podobnej cenie zanabyłem w zeszłym roku Gawrę 1100 dry. I bardzo zadowolony jestem z tegoż śpiwora.

Przy dwudziestoparo stopniowym mrozie w Gorcach ciepełko jakich mało. Iceberg ma kilka lepszych rozwiązań w porównaniu do Gawry. Ale polecić mogę jak najbardziej ;)

dave 

Wysłany: 2017-12-11, 16:43   

przemo89 napisał/a:
W podobnej cenie zanabyłem w zeszłym roku Gawrę 1100 dry. I bardzo zadowolony jestem z tegoż śpiwora.

Przy dwudziestoparo stopniowym mrozie w Gorcach ciepełko jakich mało. Iceberg ma kilka lepszych rozwiązań w porównaniu do Gawry. Ale polecić mogę jak najbardziej ;)

Te -20 parę by mnie urządzało. :-) A jak z kapturem w Gawrze? Jako trzysezonówki używam Cumulusa - o ile do termiki nie mam zastrzeżeń, to po zaciągnięciu kaptura jego ściągacz wrzyna mi się w nos, co mnie irytuje na tyle, że z reguły go nie zaciągam. Tyle że w zimie już to nie przejdzie i przez to wolałbym dać szansę innej firmie, w której ten system nie będzie tak upierdliwy. Ideałem byłby Roberts, gdzie mógłbym skroić śpiwór pod siebie. Niestety, cena zabija. Dlatego zwróciłem uwagę na menelowego Iceberga i jego kaptur.

A ile masz wzrostu i jaki rozmiar śpiwora posiadasz? Zmieści się w nogach gaz czy jakaś foliówka z ciuchami? Mój Cumulus MT500 też jest niby na 190 cm - taa, jasne. ;-)

menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2017-12-11, 18:20   

dave, worki Yeti : obecna Gawra a dawny GT i Iceberg to worki szerokie w ramionach. Posiadam te śpiwory. GT 1100 Winter a obecnie Gawra ma w ramionach 85-86 cm szerokości, Iceberg jest trochę szerszy!
Dla mnie ramola, mającego ponad 120 w klacie to miód na serce. Zachodzi obawa jeżeli jesteś szczupły, że może być za szeroki kapkę. Z worków Cumulusa jestem wyleczony gdy w Chatce pod Śnieżnikiem zmarzłem przy ok. zero stopni w LL400. Sprzedałem go czym prędzej na alledrogo za pośrednictwem znajomego. Muszę przyznać, że worki Cumulusa mają jeden walor, sprzedał się w parę godzin i nawet na mim nie straciłem.. :mrgreen: Po tym incydencie na Cumulusa nie spoglądam, nie stać mnie.
Ciułam obecnie na coś od Robertsa w ramach opcji High End i będzie to chyba mój ostatni śpiwór w tym życiu.. :lol:

dave 

Wysłany: 2017-12-11, 19:52   

menel napisał/a:
dave, worki Yeti : obecna Gawra a dawny GT i Iceberg to worki szerokie w ramionach. Posiadam te śpiwory. GT 1100 Winter a obecnie Gawra ma w ramionach 85-86 cm szerokości, Iceberg jest trochę szerszy!
Dla mnie ramola, mającego ponad 120 w klacie to miód na serce. Zachodzi obawa jeżeli jesteś szczupły, że może być za szeroki kapkę.

Menel, to bardzo ważna dla mnie informacja. O szerokości Yetiego czytałem na różnych forach, ale nie sądziłem, że Icebergi są aż tak szerokie. Ja mam szczupłą budowę ciała (98cm w klatce) więc tym bardziej musiałbym się do niego przymierzyć. Nadto nie wiem, czy ten standardowy rozmiar (na 180 cm) nie byłby dla mnie zbyt krótki, stąd tak wałkuję temat rozmiarówki. ;-)

menel napisał/a:
Z worków Cumulusa jestem wyleczony gdy w Chatce pod Śnieżnikiem zmarzłem przy ok. zero stopni w LL400. Sprzedałem go czym prędzej na alledrogo za pośrednictwem znajomego.

Cumulusy są wąsko skrojone. Mi owa szczupłość tych śpiworów pasuje, ale pewnie Ty z tego samego powodu w nim zmarzłeś - wypchnąłeś ciałem puch do zewnątrz i porobiły się zimne placki. Z własnej obserwacji mogę powiedzieć, że to śpiwory tylko dla ludzi o szczupłej/normalnej budowie ciała, osoby o bardziej niedźwiedziowatej posturze się do nich nie zmieszczą. ;-) Seria Alaska/Teneqa byłaby dla mnie w sam raz, gdyby nie ten nieszczęsny kaptur.

menel napisał/a:
Muszę przyznać, że worki Cumulusa mają jeden walor, sprzedał się w parę godzin i nawet na mim nie straciłem.. :mrgreen:

Czyli nie było tak źle. :mrgreen:

menel napisał/a:
Ciułam obecnie na coś od Robertsa w ramach opcji High End i będzie to chyba mój ostatni śpiwór w tym życiu.. :lol:

Masz jakiś pomysł? Ostatnio czytałem na blogu Leśnej jej opis customowej trzysetki, jak widać ograniczeniem dla nich jest jedynie wyobraźnia. ;-)

Policzyłem sobie z ciekawości koszt Everesta 900, w wersji full wypas - puch 850 cuin, Pertex Quantum, komory dzielone i nieco zmodyfikowany kaptur, taki jak ma w swoim Arni. Wyszło mi około 3 tys. :mrgreen:

menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2017-12-11, 20:02   

dave napisał/a:
Ostatnio czytałem na blogu Leśnej jej opis customowej trzysetki

Z jej wpisów brakuje mnie jednej istotnej rzeczy : ceny. I tu być może bardzo byś się zdziwił.. :mrgreen: Poza tym filozofia UL mnie nie interesuje i nie śledzę tego wątku. Zaglądam na jej wędrówki.

dave napisał/a:
Policzyłem sobie z ciekawości koszt Everesta 900, w wersji full wypas - puch 850 cuin, Pertex Quantum, komory dzielone i nieco zmodyfikowany kaptur, taki jak ma w swoim Arni. Wyszło mi około 3 tys.

No tak, mnie podobnie wyszło.. :mrgreen: Rozmawiałem z Robertsem.

dave napisał/a:
Masz jakiś pomysł?

Ja być może sklecę sobie coś na bazie Lhotse.

Michun 
METEOPATA

Wysłany: 2017-12-11, 21:20   

Zawracanie głowy. Ja taki śpiwór (300g puchu ) nabyłem na aledrogo ale tanio :mrgreen: bo ja wiem? 250 zł? I działa na takież same warunki (do ok. zera).

przemo89

Wysłany: 2017-12-12, 12:30   

dave napisał/a:
A ile masz wzrostu i jaki rozmiar śpiwora posiadasz? Zmieści się w nogach gaz czy jakaś foliówka z ciuchami? Mój Cumulus MT500 też jest niby na 190 cm - taa, jasne. ;-)

Ja przykurcz 171 cm. Dla mnie ten śpiwór jest mega wygodny i mogę się w nim obracać bez problemów co dla mnie jest dużym plusem. Zawsze śpię w czapce / chuście więc ogólnie w głowę mi zawsze ciepło. Nawet jak zaciągnę kaptur to mi się nic nigdy nie wcinało w głowę.

dave 

Wysłany: 2017-12-12, 18:35   

przemo89 napisał/a:
dave napisał/a:

Ja przykurcz 171 cm. Dla mnie ten śpiwór jest mega wygodny i mogę się w nim obracać bez problemów co dla mnie jest dużym plusem. Zawsze śpię w czapce / chuście więc ogólnie w głowę mi zawsze ciepło. Nawet jak zaciągnę kaptur to mi się nic nigdy nie wcinało w głowę.

Z podziękowaniem ;-)

Odpowiedz do tematu