Poprzedni temat «» Następny temat
Kurtka syntetyczna Elbrus Murico
Autor Wiadomość
dave 

Wysłany: 2017-11-08, 17:11   Kurtka syntetyczna Elbrus Murico

Jako że w mojej szafie stwierdziłem brak lekkiego waciaka ;-) a będąc zniechęcony cenami markowych wyrobów na Primalofcie czy innym Climashieldzie, zajrzałem dziś do Martes Sportu, gdzie moją uwagę przykuła kurtałka Elbrus Murico.

Kurtka posiada wypełnienie poliestrowe o gramaturze 140g/m2 (ale z racji wagi ciuszka nieco powątpiewam w te dane), materiał obiciowy to nylon. Membrany brak. Kaptur i rękawy wykończone są lamówką, do kurtki dodano także worek transportowy.

Waga kurtki w rozmiarze XL - 425g, więc plecaka nam zanadto nie obciąży. Użyty nylon jest cienki, organoleptycznie wydaje się być przyzwoitej jakości. Wadą dla mnie jest brak regulacji kaptura, ale to sobie poprawię we własnym zakresie. Rozmiarówka zdecydowanie chińska - z reguły noszę rozmiar M/L, tu dopiero XL leżało jak trzeba. Kurtka posiada dwie kieszenie zewnętrzne, ale przy plecaku są one bezużyteczne - umieszczono je idealnie na wysokości pasa biodrowego.

Zastosowanie? Docieplenie na biwakach górskich w porach przejściowych, na dupówę ocieplina syntetyczna lepiej się sprawdzi. W okresach stabilnej, wyżowej pogody nadal będę zabierać lekką puchówkę z Deca, ze względu na niższą wagę i mniejsze rozmiary po spakowaniu. Jako warstwa zewnętrzna podczas marszu na silnym mrozie pewnie też się nada. Ciuch wygląda również na tyle "cywilnie", że może posłużyć także na mieście.

Pewnie interesuje Was też, ile taka przyjemność kosztuje? Cena katalogowa kurtki wynosi 399 zł. W sieci Martes trwają obecnie wyprzedaże, w związku z czym kurtka jest przeceniona na kwotę 189 zł. Przy kasie wyszło na jaw, że cena jest dodatkowo pomniejszona o wartość podatku VAT :mrgreen: w związku z czym wyszedłem ze sklepu lżejszy o 154,46 zł i myślę, że za takie pieniądze produkt jest zdecydowanie wart zakupu.

menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2017-11-08, 18:10   

Poszedłeś po taniości, ok. To co piszesz trzyma się kupy. Pozwolisz, że zapodam drugi biegun. Rzecz się tyczy puchu naturalnego i "kultowej" marki Rab.. :mrgreen: Trzymajcie się w fotelu!
Otóż za "kurtkę" wypełnioną puchem naturalnym w ilości ok. 130 g dla rozmiaru L :lol: trza wysrać.... całe 2249 pln ... :lol: :lol: :lol: :lol:
Dla pasjonatów cyferek.. :mrgreen: Mamy już wsad o sprężystości 1000 cui.

Cytat:
Doskonały puch gęsi o sprężystości 1000 cui gwarantuje doskonałą termoizolację;

Więcej o kurtce :

http://8a.pl/techniczna-k...jacket-ink.html

dave 

Wysłany: 2017-11-08, 20:00   

Menel, po taniości, ale jak wziąłem ciuch do ręki, to sprawiał na tyle dobre wrażenie, że zaryzykowałem zakup. Przeciwnie do waciaków z Deca, gdzie z każdym jednym modelem było coś nie tak: albo nie miał kaptura, albo materiał obiciowy z plandeki od Tarpana, a jak już jakościowo wszystko było względnie OK, to waty tam napakowali tyle, że ważył 800g. ;-)

Cena tej kurtki, którą zapodałeś, jest po prostu chora. W tej samej cenie miałbym grubą, wyprawową kurtkę od Robertsa i sweterek puchowy Yeti lub Cumulusa na przymrozki. Ile za to mógłbyś spędzić dni w górach? Zresztą, czy ja dobrze widzę, że kurtka puchowa za 2200 zł ma komory pikowane? :lol:

Warto przeczytać, co do powiedzenia na temat puchu o takiej sprężystości ma Roman Werdon: http://blog.kwark.pl/jak-odroznic-dobry-puch/

menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2017-11-08, 20:44   

dave napisał/a:
Menel, po taniości, ale jak wziąłem ciuch do ręki, to sprawiał na tyle dobre wrażenie, że zaryzykowałem zakup

Oczywiście, pisałem to w pozytywnym oddźwięku.

dave napisał/a:
czy ja dobrze widzę, że kurtka puchowa za 2200 zł ma komory pikowane? :lol:

Masz dobry wzrok. :lol: Wybacz, że wrzuciłem ten sweterek do twojego tematu. Ale czasem lubię kontrasty.

ps. Świetny artykuł.

Franiu 

Wysłany: 2017-11-11, 11:15   

dave napisał/a:
Pewnie interesuje Was też, ile taka przyjemność kosztuje? Cena katalogowa kurtki wynosi 399 zł. W sieci Martes trwają obecnie wyprzedaże, w związku z czym kurtka jest przeceniona na kwotę 189 zł.

Na marginesie.
Mam podejrzenia graniczące z pewnością że sklepy Martes stosują sztuczkę z cenami: podają sztucznie zawyżoną kwotę początkową, skreślają ją i dopiero ta cena jest podstawową. Na przykład w sieci rzeczona kurtkę trudo znaleźć w cenie droższej niż 200 złotych.
Ja po prostu oceniam w miarę możliwości produkt pod względem przydatności, jakości i na końcu odpowiadam sobie na pytanie ile w stanie jestem za niego dać.

Satan 
Ostatni Szyderca

Wysłany: 2017-11-11, 11:28   

menel napisał/a:

Otóż za "kurtkę" wypełnioną puchem naturalnym w ilości ok. 130 g dla rozmiaru L :lol: trza wysrać.... całe 2249 pln ...

Ha! Po Waszej wymianie zdań cena kurtki...spadła o 450plnów. Dawajcie dalej do pieca, może zjadą do rozsądnych kwot... :mrgreen:

Dark Side of N.P.M.

dave 

Wysłany: 2017-11-12, 19:53   

Franiu napisał/a:

Ja po prostu oceniam w miarę możliwości produkt pod względem przydatności, jakości i na końcu odpowiadam sobie na pytanie ile w stanie jestem za niego dać.

Jestem podobnego zdania i dlatego nie chciałem wydawać większej kasy na produkt, którego będę używać w sumie sporadycznie. Gdybym mieszkał bliżej gór i jeździł w nie częściej - pewnie sprawiłbym sobie coś z wyższej półki, ale z moich kalkulacji wyszło mi tak jak wyszło. 400 zł na pewno bym za nią nie dał, wolałbym w takiej sytuacji dołożyć jeszcze stówę i wziąć coś z bardziej renomowanej stajni. Ale, jak pisałem wyżej, za 150 zeta można zaryzykować. ;-)

Satan napisał/a:

Ha! Po Waszej wymianie zdań cena kurtki...spadła o 450plnów. Dawajcie dalej do pieca, może zjadą do rozsądnych kwot... :mrgreen:

To jest myśl, może jak się odpowiednio rozpędzimy to jeszcze będą do niej dopłacać. :-D

Odpowiedz do tematu