Poprzedni temat «» Następny temat
Warunki na szlakach SUDETY
Autor Wiadomość
menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2016-12-05, 18:47   

Góry Złote => Rychleby, warun pod rakiety.. w pytę!! Jest ok. 30-40 cm regularnego śniegu.

Michun 
SOCJOPATA

Wysłany: 2016-12-14, 16:40   

Jak na głównym grzbiecie Karkowym? Lód czy śnieg?

Bonus 

Wysłany: 2016-12-14, 17:28   

Michun napisał/a:
Jak na głównym grzbiecie Karkowym? Lód czy śnieg?

Być nie byłem ale KPN pisał 3 godziny temu:

Cytat:
Z powodu zagrożenia lawinowego pierwszego stopnia zostały zamknięte szlaki żółty od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów oraz szlak zielony pod Kotłami od schroniska do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem. Z powodu oblodzenia zamknięte zostały też: szlak żółty przez Biały Jar do Drogi Śląskiej oraz odcinek niebieskiego szlaku od domku Myśliwskiego do Samotni. Jeśli warunki ulegną poprawie jest szansa, że będą jeszcze otwarte.

i zamieścił takie zdjęcia:

Jednak... zdjęcie z dzisiejszego poranka przy 3 swiniokach :

Pisali też, że dosypało i ogłosili lawinową jedynkę ;-)

Po uwzględnieniu tego w odpowiedzi na zadane pytanie strzelam: śnieg

_Sokrates_ 

Wysłany: 2016-12-14, 21:28   

Cytat:
Z powodu oblodzenia zamknięte zostały też: szlak żółty przez Biały Jar do Drogi Śląskiej oraz odcinek niebieskiego szlaku od domku Myśliwskiego do Samotni.

Skandal! Nie odśnieżają i nie posypują solą tych szlaków w Karkonoszach?! :mrgreen:

menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2017-04-23, 19:34   

Masyw Śnieżnika - od 900-nego metra jest regularna zima, 50-100 cm śniegu, rakiety śnieżne na dosyć poważnych odcinkach np. Śnieżnik - Chatka pod Śnieżnikiem, wielce wskazane. A za chwilę majówka!

Dzisiaj dopadało kolejne "kilka gramów" śniegu.

sparkus 

Wysłany: 2017-04-24, 05:09   

Dość zimy!. Planowana od roku czasu trasa wędrówki stanęła pod znakiem zapytania przez takie warunki. :-/

Michun 
SOCJOPATA

Wysłany: 2017-04-24, 08:06   

Były miejsca, że śniegu po pas. A z prognozy wynika, że jeszcze trochę dopada:
https://www.yr.no/sted/Po...tidsvarsel.html
ps można się spodziewać, że w razie odwilży powstanie morze błota...

Satan 
Ostatni Szyderca

Wysłany: 2017-04-24, 09:33   

sparkus napisał/a:
Dość zimy!. Planowana od roku czasu trasa wędrówki stanęła pod znakiem zapytania przez takie warunki. :-/

Tja...też mam podobnie. Planuję graniówkę z namiotem na około 1800-2000mnpm za 4tygodnie a pogoda jaka jest każdy widzi. Boję się, że przyjdzie mi łazić w błotno - śnieżnej maziaji i tzw "sorbecie" śnieżnym...

Dark Side of N.P.M.

tadeks 

Wysłany: 2017-04-25, 17:25   

KARKONOSZE
Z dnia 23 IV. 2017.
Od schroniska pod Łabskim Szczytem szlak zielony pod i żółty nad Śnieżne Kotły zamknięte. Ścieżka zimowa wprost od schroniska do granicy (Česká budka) do 70 cm śniegu, ale przedeptane. Na grzbiecie różnie: śniegu od metra do widocznego kamienistego podłoża. Przy źródłach Łaby kotlinka kompletnie zasypana, nie widać tablic, ani ustawionych tam ław. Nad śnieg wystawały jedynie szlakowskazy.

IZERSKIE
Na grzbietach i w pobliżu od 10 cm do pół metra śniegu, niżej resztki świeżego, ale topniejące; dużo dróg bez śniegu. Pod śniegiem często kałuże, błoto , lód (Hala Izerska).
Na Wysoką Kopę bez śladów, znając kierunki z poprzednich wizyt, trafiłem bez problemu (ukryte kałuże w zagłębieniach).
Jakuszyce, Samolot, Orle i okolice: narciarze widoczni.

RYCHU 
szwędacz

Wysłany: 2017-05-07, 21:21   

Na Ślęży wieża widokowa świeci nowością po remoncie, tylko zastosowane schodki zawęziły prześwit w stropie o jakie 10 cm więc plecak w łapki drodzy państwo co by się do usmarowanych błotem rzeczonych schodów tulić nie trzeba było. Bayer quelle ma się dobrze, a jakiś durny drwal rozdupczył kawałek muru w zagrodzie dla bydła zrzucając niefortunnie świerka nań. Na szczycie ludzi kupa x grili, 4 ogniska, smród kiełby i innych grilowanych frykasów. :shock: Z megafonu kościelnego towarzyszyły temu wszystkiemu odgłosy mszy o 14. Szlaki przedeptane (najbardziej żółty z Przeł. Tąpadła), a na niektórych mylnych ścieżkach strumienie, wręcz potoki sobie płyną. Polecam szlajanko poza szlakowe.
Ogólnie jest fajno. :-D

RYCHU 
szwędacz

Wysłany: 2017-11-12, 14:53   

Choć sam nie byłem bo - patrz planowane wyprawy. Ale mam dwa ujęcia z soboty:

Odpowiedz do tematu