Poprzedni temat «» Następny temat
Plecaki Osprey
Autor Wiadomość
Satan 
Ostatni Szyderca

Wysłany: 2017-03-26, 08:06   Plecaki Osprey

Witam!

Po kilkunastu latach znosiłem swój miejski tudzież jednodniowy plecak, którym był Osprey Stratos 24l. Miałem go nawet na pamiętnym Zlocie Hala Szrenicka / Pod Łabskim... :mrgreen:
Dobrze się nosił przez tyle lat, więc postanowiłem kupić znów Osprey'a.
Skalnik dał cenę i podwózkie gratis...
Wybór padł na Kestrela 28l:

W szafie mam już mocno wysłużonego Kalahari od Pajaka (zakupiony w 2003r...)
Rozważam zakup Osprey'a na kilku - kilkunastodniowe wycieczki...w granicach 60-70 lytry.

Ma ktoś doświadzenie? Sugestie? Mam wrażenie, ze mało ludzi u nas w tym chodzi...

Dark Side of N.P.M.

menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2017-03-26, 16:15   

Satan napisał/a:
Rozważam zakup Osprey'a na kilku - kilkunastodniowe wycieczki...w granicach 60-70 lytry.

Ma ktoś doświadzenie? Sugestie? Mam wrażenie, ze mało ludzi u nas w tym chodzi...

Satan, brałbym większą pojemność przy założeniu, że do szafy wrzucisz namiot. Zwróć uwagę na rozmiar. M-ka ma krótsze plecy i chyba L-kę trza by..

rambi 

Wysłany: 2017-03-26, 18:35   

Ja chyba też już się na dobre przesiadłem na Ospreya.

Jeśli chodzi o miejski to mam Quasara i jest bardzo dobry, ma srylion przegródek i wszystko można od siebie odseparować. Ale to typowo miejski plecak bez pasa więc raczej nie dla Ciebie.

Z tych większych mam Aethera 60 i system nośny jest rewelacyjny. Plecak też fajny pod względem użytecznym ale ... jakiś taki wąski w środku. Jakbym kupował jeszcze raz to wziąłbym większy tak jak pisze Menel.

Satan 
Ostatni Szyderca

Wysłany: 2017-10-24, 16:54   

Tja... :mrgreen:

W Skalniku dają 25% na plecaki Osprey'a, do tego do Gdana wiozą za free. Nie wytrzymałem i po latach wahań kupiłem, ale nie posłuchałem Koleżeństwa. Padło na Kestrel, w wersji M/L ma mieć 58 litrów.
Z małego Ospreya jestem zadowolony, system nośny jest świetny. Liczę, że większa wersja nie będzie tu odbiegać od standardów jakie przedstawia sobą Osprey...

Dark Side of N.P.M.

dave 

Wysłany: 2017-10-26, 16:07   

Niech się dobrze nosi, napisz parę słów, jak już poużywasz trochę ;-) Też w tym sezonie sprawiłem sobie nowy worek, z tym że u mnie wybór padł na Deutera ACT Lite 50+10.

lukson 

Wysłany: 2017-10-26, 19:24   

dave napisał/a:
Niech się dobrze nosi, napisz parę słów, jak już poużywasz trochę ;-) Też w tym sezonie sprawiłem sobie nowy worek, z tym że u mnie wybór padł na Deutera ACT Lite 50+10.

Przyłączam się do prośby o kilka słów na jego temat, no i niech służy.

Ciekawią mnie szczególnie dwie kwestie.
Pierwsza to temat kieszonek w pasie biodrowym. Niedawno przymierzałem plecaki w 8a i np. Deuther, chyba właśnie ACT Lite, tyle że 40+10, miał je fatalne, nie mieścił się w nich ani telefon 5,2 cala, ani nawet 4,6 cala. Do tego kieszonki te były jakoś za bardzo z tyłu na pasie biodrowym. Tzn. wyglądało to słabo na tle kieszonek w Zulu 35 (Gregory) gdzie oba telefony mieściły się bez problemu. Przymierzałem też TNF Shadow 30+10 i tam kwestia walorów użytkowych tych kieszonek była gdzieś pomiędzy komfortem w Zulu, a raczej słabym rozwiązaniem w ACT Lite.
No i właśnie plecaka Osprey nie było.

Druga kwestia, to ciekawi mnie jak do tej konstrukcji troczyć namiot i karimatę, bo układ jest trochę inny niż w Twoim dotychczasowym plecaku (i w moim wiekowym Woodpecker 85), ale tego pewnie za szybko nie będziesz miał okazji sprawdzić.

Satan 
Ostatni Szyderca

Wysłany: 2017-10-26, 19:57   

dave napisał/a:
Niech się dobrze nosi, napisz parę słów [...]

Dzięki Dave! Skrobnij? Przy mojej częstotliwości wyjazdów, to...2019r? :mrgreen:

lukson napisał/a:

nie mieścił się w nich ani telefon 5,2 cala, ani nawet 4,6 cala. Do tego kieszonki te były jakoś za bardzo z tyłu na pasie biodrowym.

Lukson, ja mam telefon 5,3'' i przed chwilką wpakowałem go bez problemu do kieszonki pasa biodrowego w Kestrelu 28l. Co prawda, ja telefon trzymam w innym miejscu, ale odpowiadając na pytanie....wchodzi bez problemu. ;-)

lukson napisał/a:

Druga kwestia, to ciekawi mnie jak do tej konstrukcji troczyć namiot i karimatę, bo układ jest trochę inny niż w Twoim dotychczasowym plecaku[...]

No właśnie...ja mam poczucie, że radykalnie się nie różnią. :roll: Jak przyjdzie, to się na 100% przekonam. Inna kwestia, że kupując ten worek, raczej nastawiałem się na przejścia schron -> schron, a na wyrypy z namiotem zostawiam wysłużony Pajak Kalahari rocznik 2004 [widoczny na fotce powyżej].

Dark Side of N.P.M.

dave 

Wysłany: 2017-10-26, 20:45   

lukson napisał/a:

Ciekawią mnie szczególnie dwie kwestie.
Pierwsza to temat kieszonek w pasie biodrowym. Niedawno przymierzałem plecaki w 8a i np. Deuther, chyba właśnie ACT Lite, tyle że 40+10, miał je fatalne, nie mieścił się w nich ani telefon 5,2 cala, ani nawet 4,6 cala.

Nie wiem, nie mam tak dużego telefonu, a w kieszonce na pasie biodrowym noszę:
- scyzoryk Victorinox Huntsman
- paczkę chusteczek
- 4 batony musli Vitanella z Biedronki. ;-)

Odpowiedz do tematu