Poprzedni temat «» Następny temat
Meindl Engadin - ku przestrodze
Autor Wiadomość
Arni

Wysłany: 2017-10-06, 21:44   

Tylko, że ty dużo w nich chodzisz/chodziłeś. Widać to po cholewce, że kamasze nie przeleżały w szafie. Są jednak osobniki, którzy buciory zakładają bardziej od święta licząc, że wystarcza im na 10 lub więcej lat, ewentualnie kupili je w promocji jako leżaki magazynowe. Tak zrobił opisujący problem chłopak. Okazuje się, że podeszwa mimo znikomego zużycia, potrafi się rozpaść w drobny mak. Problem leży w tym utlenianiu się Poliuretanu i niestety nikt nie ma na to wpływu.

Osobiście doświadczyłem tego problemu 2x. Pierwszy to jakiś stary model Meindli kupiony za grosze z Allegro dla córki. Jako, że dziewczyna jeszcze rosła, to nie było sensu kupna czegoś sklepowego, a jako jednosezonówki zakupione Meindle by jej wystarczyły. Wszystko było ok do pierwszej wycieczki w Karkonosze. Już drugiego dnia odpadła jej podeszwa na szlaku.

Drugi przypadek to moje Engadiny. Jako, że powoli dobiegał ich czas zakupiłem jak wiesz nowe Perfekty. Chyba ze 2 lub 3 lata chadzałem w Perfektach, ale w końcu nadszedł czas na dobicie Engadinów. Całe szczęście problem się nie ujawnił gwałtownie tylko po przyjeździe do domu zobaczyłem, iż na pięcie kruszeje pianka. Być może przeszedł bym w nich jeszcze dzień lub tydzień, ale nie ryzykowałem tylko wymieniłem podeszwy na nowe. Ile miały Engadiny w tamtym momencie, 8 lat? A gdybym miał ze 3 pary butów i korzystał z nich na zmianę? Podeszwa by odpadła mimo, iż byłaby w świetnym stanie. To nie jest normalne, ale problem jest znany i tyczy niestety wszystkich tego typu podeszw. Nawet rozmawiałem z miejscowym szewcem i to samo mi powiedział - utleniony Poluretan, normalna sprawa.

menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2017-10-07, 09:17   

Arni napisał/a:
Ile miały Engadiny w tamtym momencie, 8 lat? A gdybym miał ze 3 pary butów i korzystał z nich na zmianę?

Ja lubię mieć ze trzy pary w szafie.. :mrgreen:

Arni napisał/a:
problem jest znany i tyczy niestety wszystkich tego typu podeszw. Nawet rozmawiałem z miejscowym szewcem i to samo mi powiedział - utleniony Poluretan, normalna sprawa.

tiaaa.. Nadziałem się raz. Kupując Asolo TPS-y po raz drugi, zadowolony z użytkowania pierwszego zakupu. Rozmawiałem o tym z firmą Hanzel, po zdjęciu stwierdził defekt. Naukę z tego mam taką, że kupując zbyt tanio "modele flagowe" można wtopić! Z innej beczki. Jeżeli dotrwają moje Ortlery do wymiany podeszwy, zrobię to w Hanzel, wypinając się na firmę Larix. Zasadniczo nie mam zaufania do marki Meindl, a tym bardziej do ich dystrybutora firmę Larix i się powtórzę, w porównaniu z Hanwagiem, Meindl jest drugim gatunkiem "rabarbaru". W kręgu mojego zainteresowania obuwiem Meindl to glany szyte czyli Perfekt, Superperfekt, Badile i Ortler, resztę zlewam.

Arni

Wysłany: 2017-10-09, 16:02   

menel napisał/a:
Ja lubię mieć ze trzy pary w szafie..

To zauważyłem, połowy tematów butowych jesteś autorem ;-) :mrgreen:

Przeczytaj tekst Wodnika z 1 marca 2017:
http://www.forum.outdoor....per-perfekt/50/

wodzu 

Wysłany: 2017-10-09, 21:21   

Menel jest autorem połowy "butowych tematów", bo połowa forumowych butów należy do niego :mrgreen:

Arni

Wysłany: 2017-10-09, 23:18   

Całe życie w drodze, przerąbane :mrgreen:

menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2017-10-10, 08:57   

Arni napisał/a:
Przeczytaj tekst Wodnika z 1 marca 2017

Czytałem, po raz kolejny napiszę, że buty na pokolenia to bełkot marketingu, podobnie jak gwarancja suchej stopy w bucie z gore-tex.. :mrgreen:

Arni

Wysłany: 2017-10-10, 17:05   

Dla tego trzeba słuchać ludzi gór i nosić but górski typu kalosz. Tani, lekki, nieprzemakalny :mrgreen:

menel 
byku z plastyku

Wysłany: 2017-10-10, 21:08   

Arni napisał/a:
Dla tego trzeba słuchać ludzi gór i nosić but górski typu kalosz. Tani, lekki, nieprzemakalny :mrgreen:

A jakże.. :lol:

Odpowiedz do tematu