Poprzedni temat «» Następny temat
V Ranking Schronisk Górskich "n.p.m."

Zasady są proste - wybieracie z listy tylko jedno schronisko lub bacówkę i oddajecie na nie swój głos.
1. Andrzejówka
3%
 3%  [ 2 ]
2. Barania Góra - Przysłop
0%
 0%  [ 0 ]
3. Bartne
0%
 0%  [ 0 ]
4. Błatnia
0%
 0%  [ 0 ]
5. Biskupia Kopa
1%
 1%  [ 1 ]
6. Chata Baców
0%
 0%  [ 0 ]
7. Dolina Pięciu Stawów Polskich
3%
 3%  [ 2 ]
8. Dolina Roztoki
0%
 0%  [ 0 ]
9. Gorczańska Chata
1%
 1%  [ 1 ]
10. Hala Boracza
0%
 0%  [ 0 ]
11. Hala Kondratowa
0%
 0%  [ 0 ]
12. Hala Krupowa
0%
 0%  [ 0 ]
13. Hala Lipowska
0%
 0%  [ 0 ]
14. Hala Miziowa
0%
 0%  [ 0 ]
15. Hala Ornak
1%
 1%  [ 1 ]
16. Hala Rysianka
1%
 1%  [ 1 ]
17. Hala Szrenicka
1%
 1%  [ 1 ]
18. Hala Łabowska
1%
 1%  [ 1 ]
19. Harcówka
0%
 0%  [ 0 ]
20. Jagodna
35%
 35%  [ 23 ]
21. Jaworzyna Krynicka
1%
 1%  [ 1 ]
22. Jaworzec
0%
 0%  [ 0 ]
23. Klimczok pod Magurą
0%
 0%  [ 0 ]
24. Kochanówka
0%
 0%  [ 0 ]
25. Komańcza
1%
 1%  [ 1 ]
26. Krawców Wierch
4%
 4%  [ 3 ]
27. Kremenaros
0%
 0%  [ 0 ]
28. Leskowiec
1%
 1%  [ 1 ]
29. Luboń Wielki
0%
 0%  [ 0 ]
30. Maciejowa
0%
 0%  [ 0 ]
31. Magura Małastowska
0%
 0%  [ 0 ]
32. Magurka
0%
 0%  [ 0 ]
33. Mała Rawka
0%
 0%  [ 0 ]
34. Markowe Szczawiny
0%
 0%  [ 0 ]
35. Morskie Oko
0%
 0%  [ 0 ]
36. Murowaniec Hala Gąsienicowa
0%
 0%  [ 0 ]
37. Na Kudłaczach
0%
 0%  [ 0 ]
38. Na Polanie Chochołowskiej
0%
 0%  [ 0 ]
39. Na Przehybie
0%
 0%  [ 0 ]
40. Na Przełęczy Okraj
0%
 0%  [ 0 ]
41. Na Przełęczy Przegibek
1%
 1%  [ 1 ]
42. Na Rycerzowej
0%
 0%  [ 0 ]
43. Na Stogu Izerskim
1%
 1%  [ 1 ]
44. Na Szczelińcu
3%
 3%  [ 2 ]
45. Na Śnieżniku
3%
 3%  [ 2 ]
46. Odrodzenie
1%
 1%  [ 1 ]
47. Orlica w Pieninach
0%
 0%  [ 0 ]
48. Orlica w Zieleńcu
1%
 1%  [ 1 ]
49. Pasterka
10%
 10%  [ 7 ]
50. Pod Bereśnikiem
4%
 4%  [ 3 ]
51. Pod Muflonem
0%
 0%  [ 0 ]
52. Pod Łabskim Szczytem
0%
 0%  [ 0 ]
53. Pod Honem
1%
 1%  [ 1 ]
54. Samotnia
3%
 3%  [ 2 ]
55. Skrzyczne
0%
 0%  [ 0 ]
56. Stare Wierchy
0%
 0%  [ 0 ]
57. Stożek
0%
 0%  [ 0 ]
58. Strzecha Akademicka
0%
 0%  [ 0 ]
59. Szwajcarka
0%
 0%  [ 0 ]
60. Szyndzielnia
1%
 1%  [ 1 ]
61. Trzy Korony
3%
 3%  [ 2 ]
62. Turbacz
0%
 0%  [ 0 ]
63. Wielka Racza
1%
 1%  [ 1 ]
64. Wierchomla
0%
 0%  [ 0 ]
65. Zygmuntówka
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 64
Wszystkich Głosów: 64

Autor Wiadomość
krzyś 

Wysłany: 2017-07-10, 11:25   

Rzadko biorę udział w takich dyskusjach, bo obiekty PTTK wiszą... mi już od dawna, w tym sensie, że nie korzystam (oprócz napitków po drodze...). A dlaczego mi wiszą? To inna historia...
Co do "rankingu", to chyba zacząć trzeba od tego, że to nie trafiona nazwa. To raczej plebiscyt!
Ranking należałoby zrobić z dużą starannością i wymaga to długiego czasu, zbierania rozmaitych opinii. Kogo na to stać? No chyba nie Redakcję... Pokazła już nie raz co sądzi o swoich czytelnikach, że o forumowiczach nie wspomnę.
Jest to nie pierwszy raz, nie pierwsze forum, gdzie bardziej na jego rozwoju (jakości) bardziej zależy forumowiczom niż administratorom.

Ale Drodzy Forumowicze! Nie załamujmy się!!! Zawsze możemy się gdzieś spotkać na szlaku (albo poza). I nie koniecznie w obiektach PTTK wyróżnionych przez Szanowną Redakcję.

I tyle w temacie z mojej strony...

Pozdrawiam z urlopu z nad brzegu basenu w Saint Georges (Francja) :-)

tadeks 

Wysłany: 2017-07-10, 11:36   

Tomekk napisał/a:
tadeks napisał/a:
toczy się mecz piłkarski, dobiega końca, jest 0:0. Zawodnik jednej drużyny pada na murawę. Nieważna przyczyna, czy to skurcze, czy kontuzja. Ważne, że druga drużyna nie ma z tym nic wspólnego. Drużyna grająca w komplecie, w przewadze jednego zawodnika kontynuuje grę, sędzia nie reaguje, wykorzystując przewagę strzela gola, którego sędzia uznaje, mimo, że zawodnik drużyny przeciwnej wciąż leżał na murawie. Mecz się kończy, jest zwycięstwo.

Jako miłośnika kopanej mnie ten przykład przekonuje, że wszystko z konkursem było ok :mrgreen: Przerywanie akcji tylko dlatego, że przeciwnik leży uważam za przesadne i niepotrzebne. Reguły to reguły, a zawodnicy często symulują.
A tak serio, to uważam, że internetowe sondy i konkursy zazwyczaj kompletnie nie mają sensu(...)

Z tym, co Tomekk pisze "A tak serio" zgadzam się prawie bez wyjątków. Chyba, że traktujemy sondy i konkursy jako zabawę, bez emocji, bez oczekiwań, a wyniki nie są dla nas źródłem wyciąganych wniosków.
Co do komentarza do cytatu z moich wypocin, to gdyby iść tokiem rozumowania Tomkka i napiętnować lub wręcz karać wybijających piłkę na aut, gdy nie symulujący przeciwnik jest osłabiony, gdyby w sporcie obowiązywały tylko surowe reguły, a zasady Fair play odstawiono do lamusa, to sport już brzydki byłby w mojej ocenie jeszcze brzydszy i jeszcze bardziej oddalał się od idei, którą stworzył Pierre de Coubertin- filozof, uznawany z wskrzesiciela nowożytnych igrzysk olimpijskich.
Myślę jednak, że Tomekk pisząc "że wszystko z konkursem było ok " też nie do końca z tym zgadza się.

Kasjopea pyta:
A tak z ciekawości jak sobie wyobrażacie konkurs z tymi setkami obiektów o których piszecie przy 60-70 osobach głosujących?
Myślę, że gdyby konkursu nie ograniczano tylko do obiektów PTTK, to głosujących byłoby wielokrotnie więcej.

creamcheese pisze:
Redakcja, milcząc w temacie, daje do zrozumienia gawiedzi, że ją "olewa".
Z praw fizyki i własnego doświadczenia wiem, że o(d)lewanie często kończy się rykoszetem w kierunku o(d)lewającego.

Tomekk
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-10, 13:02   

tadeks napisał/a:
idei, którą stworzył Pierre de Coubertin- filozof, uznawany z wskrzesiciela nowożytnych igrzysk olimpijskich.

Ta idea od dziesięcioleci jest kompletnie martwa.

A rezultaty sond czy głosowań internetowych niczego nie oddają, niczego nie pokazują. Dotyczy to zwłaszcza głosowań z relatywnie niewielkim udziałem głosujących. Głosowanie o którym rozmawiamy jest tego świetnym przykładem - wystarczył "desant" ludzi za Jagodną, żeby schronisko zmiotło konkurencję. Dużo bardziej przekonuje mnie ranking schronisk organizowany przez redakcję (bazujący na opiniach odwiedzających schroniska "ankieterów"). Proste zasady, ocena każdego obiektu wg tych samych kryteriów... Nie traktuję go jednak zbyt poważnie - ot, jakaś tam zabawa, której wynik (klasyfikacja) budzi moje zainteresowanie. Bo ten forumowo - fejsbukowy plebiscyt trudno traktować poważnie.

Satan 
Ostatni Szyderca

Wysłany: 2017-07-12, 11:17   

Tomekk napisał/a:
tadeks napisał/a:
idei, którą stworzył Pierre de Coubertin- filozof, uznawany z wskrzesiciela nowożytnych igrzysk olimpijskich.

Ta idea od dziesięcioleci jest kompletnie martwa.

A rezultaty sond czy głosowań internetowych niczego nie oddają, niczego nie pokazują. Dotyczy to zwłaszcza głosowań z relatywnie niewielkim udziałem głosujących. Głosowanie o którym rozmawiamy jest tego świetnym przykładem - wystarczył "desant" ludzi za Jagodną, żeby schronisko zmiotło konkurencję. Dużo bardziej przekonuje mnie ranking schronisk organizowany przez redakcję (bazujący na opiniach odwiedzających schroniska "ankieterów"). Proste zasady, ocena każdego obiektu wg tych samych kryteriów... Nie traktuję go jednak zbyt poważnie - ot, jakaś tam zabawa, której wynik (klasyfikacja) budzi moje zainteresowanie. Bo ten forumowo - fejsbukowy plebiscyt trudno traktować poważnie.

Tomek, wszystko prawda, ale ludzka przyzwoitość nakazywałaby jednak odpowiedź Redakcji na przytoczone argumenty...bo taki "desant" Jagodnej, to robienie z innych głosujących "niedesantowców", pajaców po prostu.
My też tu miewamy przecież inne, różne [czasem skrajnie różne :mrgreen: ] zdania, ale wymiana słów ma miejsce. A tu? Tragedia...

Dark Side of N.P.M.

Tomekk
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-13, 08:00   

To jest dopiero hicior :-D Roztoka wygrała tegoroczny ranking schronisk a w zorganizowanym przez redakcję internetowym głosowaniu czytelników dostała 0 (słownie - zero) głosów :mrgreen:

creamcheese 
creamcheese

Wysłany: 2017-07-13, 08:23   

Tomekk napisał/a:
To jest dopiero hicior :-D Roztoka wygrała tegoroczny ranking schronisk a w zorganizowanym przez redakcję internetowym głosowaniu czytelników dostała 0 (słownie - zero) głosów :mrgreen:

Mniej niż Orlica w Zieleńcu która od lat ciągnie się w ogonie rankingu :mrgreen:

Krzyś66 

Wysłany: 2017-07-13, 10:26   

Patrząc z boku , będąc nie zainteresowanym zwycięstwem kogokolwiek w tym konkursie.
Wygrała Jagodna i już .
65 obiektów ... 64 :shock: głosujących ... o co kopie kruszyć ?
W całym kraju co tydzień odbywają się dziesiątki a może i setki różnych konkursów , targów , przeglądów na których wyłania się zwycięzców.Potem wygrany wiesza sobie , dyplom , medal na ściance biura albo na sprzedawanym przez się produkcie, jaka jest wartość takich zwycięstw ...

Niestety nigdy od młodych ludzi nie otrzymałem odpowiedzi na proste pytanie : po co rejestrują się na tematycznym forum , a potem ani razu nie zabierają głosu , w żadnej sprawie ?Przecież czytać i przeglądać można bez rejestracji .Nie wiem może mają gdzieś za to jakieś lajki , jakichś """przyjaciół""" dopisanych do listy .. nie ogarniam tego.
Tu prawie co tydzień przybywa ktoś nowy .Rozumiem , że nie zamieszcza czy nie komentuje relacji , można na tę niechęć znaleźć logiczne i nawet rozsądne wytłumaczenia.Ale zagłosować w takim konkursie ... też nie :shock: Dobra , olewają , a konkurs Forumowy ... też olewają , to po cholerę się rejestrowali?
..."idziesz ulicą , patrzysz wokół i widzisz normalnych podobnych sobie ludzi , a tak na prawdę połowa z nich to ufoludy"...

Anaki

Wysłany: 2017-08-23, 15:45   

Fajnie,że Roztoka wygrała,mam miłe wspomnienia z tym schroniskiem,wspaniali ludzie i rewelacyjna atmosfera .Rozmowy przy stolikach i magiczne wieczory,to jest coś o czym się pamięta i wspomina.Od wielu lat jednak omijam to schronisko,ponieważ nie mogę patrzeć jak górale i pseudo turyści znęcają się nad końmi na drodze do Morskiego Oka,dlatego jestem Wam wdzięczny,że co jakiś czas mogę poczytać o tym wspaniałym schronisku i przypomnieć sobie piękne chwile.

66 npm 

Wysłany: 2017-08-28, 21:44   

creamcheese napisał/a:
Tomekk napisał/a:

Mniej niż Orlica w Zieleńcu która od lat ciągnie się w ogonie rankingu :mrgreen:

W ogóle i z takich rankingów/plebiscytów mona korzystać, zawsze to jest jakaś informacja ...
Ale nie z tego omawianego głosowania, gdzie zestawiono kultowe schroniska w Tatrach ze schroniskami w Kotlinie Kłodzkiej,
z PTTKowską Jagodną do której można dojechać samochodem - a kiedyś nawet autobusem PKS.

Swoją drogą, jaki byłby wynik gdyby to było głosowanie ograniczone do schronisk w Kotlinie Kłodzkiej.

66 npm 

Wysłany: 2017-08-28, 22:15   

Wspomnę tylko o pewnym uchybieniu statystycznym,
suma % według rankingu to 87%, nie 100%.

przemek 
przemek

Wysłany: 2017-12-07, 19:10   

Swoja drogą jak mozna oceniac schronisko po dwóch wizytach? Mało tego ,uzasadniając ocenę w lakonicznych dwóch ,trzech zdaniach .To jest dopiero hit.. Wydac kase na wyjazd i ograniczyc swoja opinie do minimum...

Odpowiedz do tematu