Złocisty trunek - gdzie i dlaczego warto się napić piwa?

Wszystko to, co nie jest bezpośrednio związane z górami

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
Red-Angel

Post autor: Red-Angel » 2016-05-09, 20:34

Nie wiem czy opinia takiego amatora jak ja się komuś przyda, ale napisze :-D

W sobotę zakupiłem w sklepie piwo Belfast z Jabłonowa . Ponoć to jakiś stout - cokolwiek to jest ;-) - ja powiem tylko, że jest ciemne i dobre. Na pewno jeszcze nieraz znajdzie się w mojej rece.

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2016-05-09, 21:30

Moja żona to lubi :-D
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
www.mojasciezkawgory.blogspot.com

Awatar użytkownika
Red-Angel

Post autor: Red-Angel » 2016-05-09, 21:44

Czyli jeszcze komuś to smakuje :-)

Awatar użytkownika
rambi

Post autor: rambi » 2016-05-10, 06:55

Red: Jabłonowo jest jeszcze całkiem przyzwoite :-)

Ostatnio jednak zaskakuje mnie browar Roch z Nowych Rochowic. Kto często jeździ w okolice Jeleniej połazić, a większości z Was się to zdarza, to na pewno kojarzy ten lokal na wzgórzu po lewej stronie ewoluujący przez lata. Był tam zajazd, potem chińska restauracja a teraz browar. Podchodziłem do niego z dystansem ale jak na BGM4 zajęli trzecie miejsce to widać było, że rozwijają się. W weekend wracając z Rudaw podjechałem spróbować co mają i mogę polecić z czystym sumieniem kilka piw.
1. Groninger - przepyszny Witbier z nutą owocową.
2. Morab - bardzo smaczny Pale Wheat Ale z IBU 35.
3. Einsiedler - White IPA o której jeszcze nie mogę za dużo powiedzieć bo czeka w domu na spróbowanie. Kolegom smakowała :-)

Brakowało mi w browarze knajpki. Był tylko sklep gdzie te piwa można kupić. Ale właściciel powoli się rozwija i na razie wystawił ławę z parasolem, utwardził obok teren pod następne i ma zamiar otworzyć lokal. Przyjemnie będzie schodząc z gór ochłodzić przegrzane podniebienia :-)

Sporo ostatnio widziałem minibrowarów i cieszy mnie bo widać, że bardzo się rozwijają, zwłaszcza te z wyższej półki w których oferowane jest też jedzenie. Spelunkowate, gdzie oferowane jest samo piwo i to nie najwyższych lotów, czego świadkiem byłem w Pilznie.

Teraz czas na Drezno i Poznań. Może poznaniacy coś podpowiecie albo uda się spotkać w jakimś fajnym miejscu? :-)
Pasjami brukuj drogę swojego życia..

Awatar użytkownika
sonar

Post autor: sonar » 2016-05-10, 14:00

Mi najbardziej smakuje Marwi :)

Awatar użytkownika
rambi

Post autor: rambi » 2016-05-19, 19:52

Jako, że ostatnio oddałem się rywalizacji rowerowej European Cycling Challenge (ktoś z Was może też jeździ? Gdańsk ma mocną ekipę :-) ) to po drodze zatrzymuję się aby uzupełnić płyny i jednym z moich ulubionych napojów jest oczywiście pszeniczne piwko. Zwykłe niemieckie hefenweizeny są fajne ale ostatnio zachwycam się gatunkiem double wheat IPA. Coraz więcej tego jest na rynku.

Dzisiaj wracając do domu zakupiłem w moim ulubionym sklepie Scout'a z browaru Brodacz z Bytowa. Polecam! Pyszne, esencjonalne piwko na chmielach mosaic (jeden z moich ulubionych) i amarillo. Spróbujcie bo warto :-) Opis na butelce też jest jakiś taki przyjazny: "Pieprzy szklane domy, dedlajny i inne korpo zasady. Nie pasuje do miasta i ucieka od niego w każdej możliwej chwili. Kiedy tylko może rzuca krawat i koszulę kąt, wkłada ciemne okulary i dba jedynie o pełny bak paliwa. Od zawsze kochał naturę i wymykał się na jej łono kiedy tylko mógł. Bliskość lasu smakuje najlepiej.... podobnie jak lokalne dziewczyny. Wewnątrz zawsze był SCOUTEM" :-)
Widzicie jakieś zbieżności w opisie? ;-)
Pasjami brukuj drogę swojego życia..

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2016-05-24, 09:09

Browar Gościszewo:
"Komtur" - bardzo, bardzo fajne ciemne piwo. Ma w zapachu i smaku wszystko co "ciemniacz" mieć powienien. Polecam.
"Darz Bór" - piwo jasne, wędzone...a właściwie podwędzane, bo te aromaty nie dominują jakoś brutalnie, przez co piwko jest bardzo pijalne. W zasadzie, to nie stronię od piw wędzonych, ale nie są to łatwe trunki, ale tu jest inaczej. Zdecydowanie warto spróbować.

Browar Birbant:
"Pale Ale Simcoe" - dawno nic nie spijałem od Birbanta, wiem, że robią bro na fachowym poziomie z chmielami zza Wielkiej Wody, tutaj konkretnie Simcoe. Fajne na ciepłe wieczory. ;-)

Browar Bojanowo:
"Bojan Czarny" - ciemne piwko, ale klasę niżej niż powyższy "Komtur", taki trochę ulepek...
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2016-06-05, 20:38

Postanowiłem wrócić raz jeszcze do "Behemotha - Sacrum" czyli Belgian IPA od Peruna. Pierwszy raz tak sobie mi podszedł. Teraz jakoś lepiej zniosłem ten belgijski "kwasek" i mogę polecić trunek... ;-)

Browar z Cieszyna. Kiedyś piłem od nich piwo "Mastne", jakiś czas temu sięgnąłem po ichniego "Stouta", solidny, ale bez geniuszu.

Birbant i ich "Belgian Blond Ale", takie sobie, męczyłem się przy tym piwku, chyba najgorszy do tej pory wyrób Birbanta, który próbowałem, a wcześniejsze były naprawdę dobre...

BroKreacja i ich "The Alchemist" czyli...East Coast AIPA ;-) , tak czy inaczej, dobre amerykańskie chmiele, IBU - 85, smak jak należy. Warto posączyć!

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2016-06-05, 20:45

Satan pisze:Browar z Cieszyna. Kiedyś piłem od nich piwo "Mastne"
pilem na rynku w Cieszynie, rajli mnie tam zabrał ostatnio :-D
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
www.mojasciezkawgory.blogspot.com

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2016-06-10, 12:37

Baba Jaga - "Albion", czyli English Bitter. Fajne, ciemne piwo. W smaku pomieszanie stouta z lagerem. Warto popróbować jako odskocznię od IPA/AIPA itp...

Reden - "BelgZebub", czyli Belgian Blond Ale - wersja strong <alko 7,8%> Znacznie lepsze niż podobny wyrób od Birbanta, o którym pisałem powyżej. Choć ostatecznie ten gatunek, to nie mój top... ;-)

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
_Sokrates_

Post autor: _Sokrates_ » 2016-06-11, 16:38

IPA z Browaru Dukla czeka na jutrzejsze popołudnie :mrgreen:

Obrazek
Wiem, że nic nie wiem.

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2016-07-17, 20:33

_Sokrates_ pisze:IPA z Browaru Dukla czeka na jutrzejsze popołudnie :mrgreen:
I jak smakowało?
W moim sklepiku piwnym nie ma nic z Dukli, a także nic z Ursy Maior :-|
Jakiś czas temu kumpel powiedział mi, że w Tesco bywają produkty z Dukli i rzeczywiście filowałem kilka tygodni, aż ostatnio dwa gatunki były. Ja zakupiłem "Wielki Szu", czyli ichnie West Coast IPA ;-) Fajnie piwko i jeszcze pewnikiem wrócę.
Z innych dobrych trunków, to raz na jakiś czas wracam do "Piwa Klasztornego" z browaru Jabłonowo. Znów skusiłem się na "Mastne" z Cieszyna. Te dwa dobre, ale nie wybitne. Jeżeli chodzi o powroty, to "Albion" od Baby Jagi nie zawiódł, jest to ciemne, stoutowate english extra bitter. Natomiast klasą samą dla siebie jest jedna z legend polskiego craft'u piwnego, mianowicie "Rowing Jack" czyli IPA z AleBrowaru. Piwo legenda, wygrywające niejeden plebiscyt...i nic dziwnego! :-D

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
_Sokrates_

Post autor: _Sokrates_ » 2016-07-17, 20:52

Satan pisze:I jak smakowało?
Ujdzie ale pijałem lepsze.

Z ostatniego tygodnia:
- Anderson Valley Hop Ottin' IPA (średnie)
- Brewdog Punk IPA (pychota)
- Brasserie du Mont Blanc La Rousse (słabiutkie)
- Brasserie du Mont Blanc La Verte (pychota)
Wiem, że nic nie wiem.

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2016-07-26, 12:22

Opactwo Krola, czyli Belgian IPA od Jana Olbrachta

Komtur, czyli ciemniacz od Gosciszewa

Jare Gody, czyli pszeniczniak od Peruna

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
Vlado

Post autor: Vlado » 2016-08-12, 20:42