BAŁKAńSKIE WOJAŻE 2015 (Stara Płanina, Riła, Pirin, Witosza)

Moderatorzy: Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2015-09-16, 13:37

i jeszcze karaluchy pod poduchy ;-)
rambi pisze: Z wyjazdu wyciągnąłem też następną naukę:
wiek Cię tłumaczy :mrgreen:
jest we mnie wiary okruszek....

Awatar użytkownika
Vlado

Post autor: Vlado » 2015-09-23, 18:08

A coś Ty pojechał do ciepłych krajów śniegu szukać?;)

Rozmach imprezy wbija w fotel :shock:

Kasjopea

Post autor: Kasjopea » 2015-09-26, 19:22

Lidka K. pisze:i jeszcze karaluchy pod poduchy ;-)
A szczypawy do zabawy

:oops:
"Chmury wyglądały jakby właśnie usłyszały o śniegu i rozważały tę ideę."

Awatar użytkownika
buba1
Kontakt:

Post autor: buba1 » 2015-11-13, 21:24

rambi pisze: Ja na przyszły rok chciałbym Serbię też zahaczyć więc może się gdzieś spotkamy?! :-)
w jakim miesiacu? bo my myslimy o kolejnej majowce na Balkanach! o Kalnej nie zapominam! :mrgreen:
rambi pisze:[

12. Hotel Kral Mert Hotel – polecam ten hostelik.
To ogromne miasto - jak go znalezc? jakby nam cos late z promem nie wypalilo to jazda przez Turcje bedzie konieczna... niby nie planujemy ale wiedziec nie zaszkodzi jakby co... ;-)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..

Awatar użytkownika
rambi

Post autor: rambi » 2015-11-16, 18:25

buba1 pisze:w jakim miesiacu?
Majówka to chyba za wcześnie. Chciałbym Rodzince pokazać to piękne miejsce więc raczej początek wakacji :-) I szykuję się na okolice Kalnej bo mam niewyrównane rachunki z Topli Do i parę innych pomysłów. Ale jeśli chcesz to podpytam "moich" Serbów co jeszcze polecają :-)
buba1 pisze:To ogromne miasto - jak go znalezc?
Ja go znalazłem tu: http://www.booking.com/hotel/tr/kralmer ... en-gb.html a doczytałem opinie, że jest w rewelacyjnym miejscu. Odradzam za to jazdę autem do Istambułu. Lepiej zostawić na obrzeżach i potem metrem się poruszać. Hotel leży koło cudownie położonej na moście nowej stacji metra:
Halic.
Pasjami brukuj drogę swojego życia..

Awatar użytkownika
sparkus

Re: BAŁKAńSKIE WOJAŻE 2015 (Stara Płanina, Riła, Pirin, Wito

Post autor: sparkus » 2016-02-04, 20:54

Już po raz trzeci zasiadłem do Twojej relacji, bo podajesz sporo interesujących szczegółów, no i przetarłeś ścieżki w "nieznanym terenie", a mnie zdarzy się okazja w tym roku, aby tam trochę połazić. Dlatego też chcę jak najwięcej zapamiętać z Waszej serbskiej eskapady, bo niektóre informacje mogą się przydać.
Chciałbym się upewnić, czy z Kalnej do Babin Zuba podjechaliście samochodem, czy na piechotę poszliście? Droga chyba niezbyt przejezdna, bo pamiętam jak ktoś w innej relacji narzekał na nią.
Burza w górach, to zawsze mocne przeżycie, a na grani, to już loteria, w której stawką jest życie. Dobrze, że wyszliście z tego bez szwanku. Mimo wszystko uciekałbym w dół, aby nie być najwyższym "punktem terenowym".
rambi pisze: Z Serbami spędzamy trochę czasu. Co ciekawe: piją, śpiewają, dyskutują ale zero agresji. A pijanych było sporo. Ciut inaczej niż u nas.
Serbów lubię, począwszy od pierwszego mojego pobytu, jeszcze w byłej Jugosławii. Byli gościnni i serdeczni i tak było zawsze, ale wiem też, że są zadziorni i wrażliwi przy poruszaniu tematów narodowych. Przy takim "gorącym" temacie stają się porywczy i nie ma co liczyć na zmiłowanie.
Będąc na szczycie Bobotov Kuk w Czarnogórze uczciłem z Serbami te wspólne chwile łykami domowej śliwowicy, a potem na campingu o mało nie pobili kilku Czechów, bo któryś z nich coś im powiedział o ich udziale w wydarzeniach podczas ostatniej wojny na Bałkanach. Było na tyle ostro, że o mało nie skończyło się bijatyką. Gospodarz campingu dopiero załagodził sprawę.
W górach jest niewiele, ale jest to co najlepsze.

Awatar użytkownika
rambi

Post autor: rambi » 2016-02-04, 21:26

sparkus pisze:Chciałbym się upewnić, czy z Kalnej do Babin Zuba podjechaliście samochodem
Tak, podjechaliśmy autem i przyznam szczerze, że droga tam jest w tej chwili całkiem przyzwoita. Żal nam było całego dnia na marsz do Babina bo to paręnaście kilometrów. Ale myślę, że jak następnym razem tam będę to poświęcę więcej czasu na eksplorację okolic z namiotem. Dolina, którą się dojeżdża do Babina jest piękna a widok na ten szczyt zapada w pamięci :-) Jakbyś tam jechał to daj znać. Obiecałem Julce pokazać te tereny :-)
sparkus pisze:o mało nie pobili kilku Czechów
Prawda jest taka, że wszędzie na Bałkanach tematy narodowościowe są problemem więc się nie dziwię. Trzeba wiedzieć kiedy należy powiedzieć pas w rozmowie a niektórzy tego nie potrafią.

Marek S

Post autor: Marek S » 2016-02-04, 21:45

W uzupełnieniu dorzucę kilka fotek z 2012

Sparkusie z Kalnej pod schronisko Babin Zub spokojnie można dojechać pojazdem niskopodłogowym. W dolnej części drogi było trochę dziur, w górze w okolicy wyciągu całkiem nowy asfalt. Nie wymalowano tylko pasów dla pieszych ;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
sparkus

Post autor: sparkus » 2016-02-05, 06:55

rambi pisze:podjechaliśmy autem i przyznam szczerze, że droga tam jest w tej chwili całkiem przyzwoita
Marek S pisze: z Kalnej pod schronisko Babin Zub spokojnie można dojechać pojazdem niskopodłogowym.
Rambi, Marek S, piękne dzięki, zwłaszcza za fotki tej drogi.
Jeszcze nie wiem, ile będę miał czasu do dyspozycji. Chciałbym , jak to mam w zwyczaju, połazić dokładniej po tych górkach. Jeśli jednak zostanie mi mało czasu, to z tej drogi na pewno skorzystam.
Rambi, będę tam albo w czerwcu, albo w lipcu. Trudno mi to w tej chwili dokładniej określić, bo to jest wycinek większego pomysłu na Bałkany. Dam znać, jak upewnię się dokładniej, jaki termin będzie realny.

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2016-02-05, 14:21

Sparkus, jak wyjdzie Ci opcja czerwcowa, to będziemy w kontakcie, bo też mam w planach Midżur na czerwiec Ad 2016
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
sparkus

Post autor: sparkus » 2016-02-07, 18:32

Satan pisze: jak wyjdzie Ci opcja czerwcowa, to będziemy w kontakcie, bo też mam w planach Midżur na czerwiec Ad 2016
Fajnie, zapowiada mi się kolejne "spotkanie na szczycie". :-D
Ostatnia taka przyjemność spotkała mnie z Roncem na Stolu w Słowenii, dwa lata temu.

Awatar użytkownika
rambi

Post autor: rambi » 2016-02-18, 20:15

sparkus pisze:Rambi, będę tam albo w czerwcu, albo w lipcu
Terminy brzmią ciekawie jeśli piszesz o końcówce czerwca i lipcu. Czekam na konkrety :-)

ODPOWIEDZ