Tam gdzie śnieg .... i rakiety.

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
menel

Tam gdzie śnieg .... i rakiety.

Post autor: menel » 2015-01-26, 18:53

Dowiedziałem się nieoficjalnie, że Red ma tyły w relacjach .. jak plecy Schwarzeneggera. Dlatego wychodząc społeczeństwu naprzeciw, nie omieszkam zeznać publicznie co i jak. :mrgreen:
Niektórzy /w tym ja/ zarzucali Redowi, że ten się nigdy nie uśmiecha, otóż nic podobnego, na Reda dobrze wpływa gustowny i dobrze urządzony pensjonat, efekt poniżej :mrgreen:

Obrazek

Gondola na Stóg Izerski :

Obrazek

Uwierzcie, zima w Górach Izerskich ma się dobrze, spragnieni imprez rakietowych znajdą to czego chcą:

Obrazek

W tygodniu coś sklecę, bo Red mnie poinformował, że dopiero w III kwartale br. może mu się uda... :mrgreen:
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
rajli

Post autor: rajli » 2015-01-26, 20:20

Ile kosztuje nocleg w tej gondoli?

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2015-01-26, 20:26

rajli pisze:Ile kosztuje nocleg w tej gondoli?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A na poważnie, dobre pytanie, nie wiem, tam nie spałem.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
rajli

Post autor: rajli » 2015-01-26, 20:43

Jak pobuja to musi być bajer :-D

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2015-01-28, 18:19

Drugą imprezę rakietową w tym roku, po rozważaniach nad Masywem ¦nieżnika planuję ponownie w Górach Izerskich, cóż zrobić, że Izery to fenomen jeżeli chodzi o zimę.

Obrazek

23.01.2015

Wrocław - Szklarska Poręba Górna - Rozdroże pod Wysokim Kamieniem

Na imprezę rakietową jedziemy z Redem, który też chciał odkurzyć sprzęt, a jak wiadomo rok ubiegły w kwestii rakietowych wędrówek, okazał się klapą po całości. Także piątkowym popołudniem toczymy się furmanką do Szklarskiej Poręby Górnej. Wóz bojowy parkujemy przy dworcu kolejowym, miejscóweczka w miarę bezpieczna i ... bezpłatna. Jadę z mieszanymi uczuciami, trasa znana na pamięć, lekko zniesmaczony, zastanawiam się czy coś mnie zaskoczy? Zdaje się, że nie ma takiej możliwości.. Nic bardziej mylnego. Z własnego doświadczenia, śmiem twierdzić, że można być na danej trasie 10 razy i za 11 razem baaaardzo mocno się zdziwić, w sensie pozytywnym. Tak było i tym razem. Ze stacji Szklarska Poręba Górna potrzebujemy ok. godzinki na dojście do naszego pensjonatu /szlak czerwony/, czyli wiaty na Rozdrożu pod Wysokim Kamieniem, kluczowej miejscóweczki na imprezę grzbietem Gór Izerskich. Ostatnie podejście i nagle ... widzimy poświatę, mówię do Reda:

- albo mam omamy, albo jest ognisko!!

Nie mam omamów. Zachodzimy do wiaty, przed którą zabawa w pełni. Rozpoczęły się ferie zimowe i w związku z tym trwa impreza poparta ogniskiem. Pierwsze pytanie, które uważam za stosowne zadać, bo idziemy bez namiotu :

- macie zamiar spać w wiacie?

Na szczęście nie, zajęliśmy wobec tego lewą cześć pensjonatu i poszliśmy do ogniska pogadać czy też się ogrzać. Podczas gawędy, miła sympatyna kobieta pyta się czy nie zechcemy się poczęstować giętą, ja nie umiałem powiedzieć nie w takiej chwili. :mrgreen: "Feriowicze" zaczynają się zbierać, w spadku zostawiają nam trochę giętej, pieczywo, musztardę, ketchup. Byłoby wielce niestosowne odmówić przyjęcia takich darów, "balujemy " na maxa. Obżarci jak bąki, uwalamy się w puchy, pora na dobranoc..

Obrazek

24.01.2015

Rozdroże pod Wysokim Kamieniem - Wieża widokowa Smrk 1124 m npm

Obrazek

Ranek ciepły, jest trochę na minusie ale nie ma wiatru. wyłazimy z barłogu, śniadanie, herbata do termosu, ostatnie luknięcie czy aby coś nie zostało i idziemy na Wysoki Kamień 1058 m npm.

Schronisko zamknięte :

Obrazek

Idziemy łypnąć na skały, i tak, lewym oczkiem "misia-rysia" :

Obrazek

Waruneczki rzekłbym przyzwoite, w opcji ocet widok na Karkonosze niszczy wszystko. Kontynuujemy dalszą imprezę grzbietem. Na Zwalisku 1047 m npm :

Obrazek

Docieramy do "Staszka", czyli nieczynna obecnie odkrywkowa kopalnia kwarcu "Stanisław". Warto dodać, że to najwyżej położony tego rodzaju obiekt w Europie ¦rodkowej.

Obrazek

Dalszą trasę obieramy przez Izerskie Garby, szlak poprowadzony jest innym wariantem. Wprawne oko dojrzy zacną miejscóweczkę, która latem przy dobrej pogodzie może wnieść w życie wiele radości :

Obrazek

A my tymczasem wskakujemy w rakiety, w laczach zaczyna się źle iść, sztwa marynara!! Warun w pyte, co?

Obrazek

Wjeżdżamy do wiaty przed Wysoką Kopą otrzeć pot z czoła i golnąwszy po garnuchu herbaty idziemy na najwyższy szczyt Gór Izerskich, Wysoka Kopa 1126 m npm :

Obrazek

Zimowy klimacik w Górach Izerskich :

Obrazek

"Małe pięć" robimy na Sinych Skałkach 1122 m npm. Dalej to już z górki, mijamy Rozdroże pod Kopą i z Mokrej Przełęczy odbijamy w lewo, w nieoznakowaną a także nieprzetartą ściechę. Celowo zaproponowałem ten wariant, niedawno szliśmy z Michunem Rudym Grzbietem przez Szerzawę i Podmokłą.

Obrazek

Przy okazji sprawadziliśmy jak się miewa "Zielona Budka" przed Polaną Izerską :

Obrazek

Służba nie drużba, Drwale :

Obrazek

Do schroniska na Stogu Izerskim niedaleko, Karkonosze mają się dobrze :

Obrazek

Zachodzimy do schroniska, w ramach zupy dnia jest kartoflanka za 8 zyla, fenomenalna! Wchodzę w temat. Red mnie opuszcza, idzie na zachód słońca do wieży, ja zostaję. Posilony zapodaję na "ostatnią prostą".
Stóg Izerski 1108 m npm :

Obrazek

Zanim zejdę na Łącznik 1066 m npm, notuję opad kopary :

Obrazek

Ostatnie metry!

Obrazek

Dzisiejszy dzionek uznaję za wielce udany, wieża na najwyższym w Czechach, Smrk 1124 m npm :

Obrazek

W wieży nocujemy, a jakże, rozkładamy bajzel, gdy około godz. 20-stej wjeżdżają Czesi, lokalny "lumpen-proletaryat", do północy jest wesoło, niestety, tu jeden z uroków darmowych miejscówek, trza to znieść.. :mrgreen:
Co trzeba przyznać Czechom, mimo sensownej dawko alko, nie zaczepiali nas, aczkolwiek zazdrościli, że śpimy na ławkach, im niestety przyszło spać na glebie, kolejna strona medalu darmowych pensjonatów - brak rezerwacji, obowiązuje zasada, kto pierwszy, ten lepszy. Szacuję, że ok. pierwszej w nocy, polegliśmy wszyscy. :mrgreen:

25.01.2015

Wieża widokowa Smrk - Hala Izerska - Jakuszyce - Szklarska Poręba Górna - Wrocław

Impreza dobiega końca, zawijamy się na kwadrat. Przed ósmą rano wylegamy ze śpiworów. Pakujemy bajzel, wcześniej ustalamy z Redem, że na śniadanko wbijamy do schroniska, także w wieży pijemy tylko po garnuchu herbaty i żegnamy czeską brać.

Obrazek

W schronisku schodzi nam ok. 1,5 godziny. Powrót ustalamy szlakiem niebieskim, czyli do Polany Izerskiej czerwonym.. :mrgreen:

Do Chatki Górzystów nie zachodzimy, Red nie ma po co a ja jestem obrażony.. :mrgreen:

Ostatni kadr na Halę Izerską :

Obrazek

Na Rozdrożu pod Cichą Równią stać nas na słodycza i garnuch gorącej herby, co skutkuje tym, że dosłownie sprzed nosa odjeżdża nam "Jarek" do Szklarskiej Poręby, 14.12 planowy odjazd. A my jak na twardzieli przystało, czekamy sobie grzecznie 2 godzinki na kolejny kurs...

To tyle ode mnie, ciekaw jestem co Red nakłamie. :mrgreen:

Dziękuję za uwagę.

Obrazek
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2015-01-28, 19:53

A ci kiełbasiarze to były dzieci jakieś czy kto? Bo nie wierzę , zeby studenci albo harcerze coś zostawili niedojedzone :mrgreen:
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
"Na nazwy i na znaki sram i w Polsce z tym nie jestem sam"J.Kleyff

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2015-01-28, 20:03

Michun pisze:Bo nie wierzę , zeby studenci albo harcerze coś zostawili niedojedzone :mrgreen:
taaa, studenci, harcerze.. :mrgreen:
Michun pisze:A ci kiełbasiarze to były dzieci jakieś czy kto?
Było trochę małżeństw w z dzieciarnią i bez, wyglądało na zorganizowaną grupę.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Taja

Post autor: Taja » 2015-01-28, 20:27

Warun w pytę panowie! :-D Obiecuję, że w tym sezonie pojadę w Izery! Mam juz towarzystwo na biegówki! Kto się chce dołączyć? :mrgreen:
"podróżowanie - nawlekanie koralików geografii na nitkę życia" A. Stasiuk

Awatar użytkownika
Red-Angel

Post autor: Red-Angel » 2015-01-28, 20:54

No, jest i relacja :-)

A wycieczka rewelka, zazdrościłbym, gdyby nie fakt, że sam tam byłem :mrgreen:

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2015-01-28, 21:28

Cóż...podobna trasa była machnięta pewnego czerwca... ;-)
Zima super! A jak wszystko było poparte giętą...brak słów i pytań. :mrgreen:
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2015-01-28, 21:34

No ale mieliście lepszą pogodę niż M&M na 3K, na Kopę menio było lepiej tym razem (tzn ktoś przeszedł?) czy po prostu mieliście więcej siły od rana?
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
"Na nazwy i na znaki sram i w Polsce z tym nie jestem sam"J.Kleyff

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2015-01-28, 22:08

Michun pisze:na Kopę menio było lepiej tym razem (tzn ktoś przeszedł?)
¦nieg był już lepiej ułożony i zmarznięty.
ПУНКС НОТ ДЭД !

kulczyk1

Post autor: kulczyk1 » 2015-01-28, 22:13

No nieźle - prognozy to sobie można w ..pe wsadzić. Jeśli końca świata nie bedzie to pokażę wam zimę w Biesach. Na dniach.

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2015-01-28, 22:16

kulczyk1 pisze:No nieźle - prognozy to sobie można w ..pe wsadzić.
Coś jest na rzeczy, Red całą sobotę był zdziwiony, że IMGW wykręcił go, jak chłopa w sądzie. :mrgreen:
kulczyk1 pisze:Jeśli końca świata nie bedzie to pokażę wam zimę w Biesach. Na dniach.

nooooo...
ПУНКС НОТ ДЭД !

kulczyk1

Post autor: kulczyk1 » 2015-01-28, 22:18

menel pisze:nooooo...
Co to jest noo?

ODPOWIEDZ