Wypadki w górach

sprawy bieżące, warunki na szlakach, imprezy górskie, slajdowiska – zapowiedzi i wasze relacje

Moderatorzy: Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
Michun

Re: Wypadki w górach

Post autor: Michun » 2019-04-15, 01:20

"Polak zaginął na Krecie. Rodzina apeluje o pomoc.
Andrzej Weber przyleciał na lotnisko w Chani w sobotę 6 kwietnia. Później pojechał transportem publicznym na południową część wyspy, w góry Lefka Ori.(...)"
https://wiadomosci.wp.pl/polak-zaginal- ... 844776065a

Kuźwa, sam myślałem o tym szlaku wzdłuż Krety (200 km), o co tu chodzi?
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
"Na nazwy i na znaki sram i w Polsce z tym nie jestem sam"J.Kleyff

kristofhetvenharom

Post autor: kristofhetvenharom » 2019-04-15, 09:00

https://wiadomosci.wp.pl/niedzwiedz-zaa ... 437758593a

Kilka dni wcześniej szedłem czerwonym szlakiem na Chryszczatą z Komańczy. Wyczulony na maksa na różne dźwięki wokoło... Fakt, że częściowo wzdłuż szlaku płynie potok, zatem nie wszystko usłyszysz. Pilnowałem się szlaku i nie stwierdziłem obecności dużych zwierząt. Nie szukałem przygód z dala od szlaków. Chociaż... Gdy od szosy Komańcza-Rzepedź schodzi się w Jaworniku w stronę chatki, zaraz na początku lasu wita napis: "Ostoja niedźwiedzia"...
A na GSB nie widziałem ostrzeżeń. Co nie znaczy, że ich nie ma. Moim zdaniem, nie chcą wystraszyć turystów. A może fakt, że jesteś w Bieszczadach, powinien wystarczyć za ostrzeżenie.
Wędrowałem we wtorek 9.04 przy ładnej pogodzie, przez nieco ponad 4 godz. z bazy na szczyt nie spotkałem nikogo. Dopiero w powrotnej drodze, już po południu, poniżej jeziorek, minąłem 4 osoby, w Duszatynie - 2 i przez Prełukami - 2.
Cudne manowce. O tak, to warto! Bo wstaje nowy dzień...

Awatar użytkownika
Slon

Post autor: Slon » 2019-04-15, 17:23

Michun tam sa odcinki gdzie dzlak idzie tuz nad klifem. Po ostatniej zimie na Krecie sa duze zniszczenia przez snieg wode i lawiny kamieni...
Kierunek - tam gdzie a'hoj przygodo.

ODPOWIEDZ