Wypadki w górach

sprawy bieżące, warunki na szlakach, imprezy górskie, slajdowiska – zapowiedzi i wasze relacje

Moderatorzy: Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
Michun

Re: Wypadki w górach

Post autor: Michun » 2019-04-15, 01:20

"Polak zaginął na Krecie. Rodzina apeluje o pomoc.
Andrzej Weber przyleciał na lotnisko w Chani w sobotę 6 kwietnia. Później pojechał transportem publicznym na południową część wyspy, w góry Lefka Ori.(...)"
https://wiadomosci.wp.pl/polak-zaginal- ... 844776065a

Kuźwa, sam myślałem o tym szlaku wzdłuż Krety (200 km), o co tu chodzi?
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
"Na nazwy i na znaki sram i w Polsce z tym nie jestem sam"J.Kleyff

kristofhetvenharom

Post autor: kristofhetvenharom » 2019-04-15, 09:00

https://wiadomosci.wp.pl/niedzwiedz-zaa ... 437758593a

Kilka dni wcześniej szedłem czerwonym szlakiem na Chryszczatą z Komańczy. Wyczulony na maksa na różne dźwięki wokoło... Fakt, że częściowo wzdłuż szlaku płynie potok, zatem nie wszystko usłyszysz. Pilnowałem się szlaku i nie stwierdziłem obecności dużych zwierząt. Nie szukałem przygód z dala od szlaków. Chociaż... Gdy od szosy Komańcza-Rzepedź schodzi się w Jaworniku w stronę chatki, zaraz na początku lasu wita napis: "Ostoja niedźwiedzia"...
A na GSB nie widziałem ostrzeżeń. Co nie znaczy, że ich nie ma. Moim zdaniem, nie chcą wystraszyć turystów. A może fakt, że jesteś w Bieszczadach, powinien wystarczyć za ostrzeżenie.
Wędrowałem we wtorek 9.04 przy ładnej pogodzie, przez nieco ponad 4 godz. z bazy na szczyt nie spotkałem nikogo. Dopiero w powrotnej drodze, już po południu, poniżej jeziorek, minąłem 4 osoby, w Duszatynie - 2 i przez Prełukami - 2.
Cudne manowce. O tak, to warto! Bo wstaje nowy dzień...

Awatar użytkownika
Slon

Post autor: Slon » 2019-04-15, 17:23

Michun tam sa odcinki gdzie dzlak idzie tuz nad klifem. Po ostatniej zimie na Krecie sa duze zniszczenia przez snieg wode i lawiny kamieni...
Kierunek - tam gdzie a'hoj przygodo.

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2019-05-04, 11:46

"24 i 28-latek z województwa pomorskiego wybrali się na Zawrat w adidasach. Do sportowych butów zamiast górskich raków przypięli "raczki", których używa się, by nie poślizgnąć się na chodniku.
Na znajdującej się na wysokości 2159 metrów n.p.m. przełęczy Zawrat mężczyźni byli dopiero około godziny 20:00. W ciemności zgubili szlak i w czasie zejścia spadli ze sporej wysokości.
Jeden z turystów miał poważne urazy głowy, drugi zaś głębokie rany nóg i uszkodzone stawy skokowe. W takim stanie po kilku godzinach zjawili się w schronisku w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.
Jak mówili, nie mogli wcześniej wezwać pomocy, ponieważ nie mieli zasięgu. Ratownicy udzielili im pierwszej pomocy i przetransportowali do drogi prowadzącej do Morskiego Oka, skąd do szpitala zabrała ich karetka pogotowia."
Ch. Bukowski

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2019-05-04, 11:47

"Zawiadomili nas turyści, którzy znaleźli mężczyznę na szlaku na Połoninie Wetlińskiej. Ratownicy udali się na miejsce – mówi dyżurny Bieszczadzkiej Grupy GOPR. W akcji uczestniczył także śmigłowiec z ratownikiem z Sanoka. U 53-letniego turysty, mieszkańca Podkarpacia, doszło do zatrzymania krążenia. Na miejscu prowadzona była akcja reanimacyjna. Życia mężczyzny nie udało się niestety uratować."
Ch. Bukowski

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2019-05-14, 07:01

"Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zakończyło poszukiwania 72-latka. Jego ciało odnaleziono w rejonie Sokolicy, na grani masywu Babiej Góry w Beskidzie Żywieckim. 72-letni mężczyzna, którego ciało odnalazła beskidzka grupa GOPR, wyszedł w góry w niedzielę w godzinach porannych, prawdopodobnie zaczynając wycieczkę z Przełęczy Krowiarki."
Ch. Bukowski

ODPOWIEDZ