Żegnam wszystkich

opinie, sugestie i inne informacje

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
Kiczora
Kontakt:

Post autor: Kiczora » 2010-07-28, 10:01

karolox81 pisze:proponuję przeprowadzkę do kraju, gdzie takowe jeszcze obowiązują. Tylko nie wiem, czy koledze dadzą tam dostęp do internetu...

Kolego Leuthen w jakich krajach (usuwano) palono książki ?
Gwoli ścisłości, kol. Leuthen napisał o czasie tzw. teraźniejszym, a pytanie (chyba) dotyczy ubiegłowiecznej przeszłości (np. Niemcy 1933). Współcześnie zaś, przykładowo w 2007 r., tureccy nacjonaliści organizowali akcje palenia książek noblisty Orhana Pamuka.

A przy okazji wyrażam żal, że kol. Leuthen chce zniknąć z Forum. Lubiłem czytać jego posty.
Niestety odejście na zasadzie "biorę zabawki i idę do domu" (oczywiście, Jego posty, Jego własność) przyrównuję do książki, z której wydarto kartki.
Czytam niniejszy wątek i coraz bardziej mi smętnie...
Kto w górach cierpiał i był szczęśliwy, ten z nimi się nie rozłączy.

Awatar użytkownika
Tommy

Post autor: Tommy » 2010-07-28, 13:31

Leuthen pisze:Piszę ostatni już post na tym forum
Nie sądzę. Od dwóch dni się żegnasz a konta wciąż nie usunąłeś. Jakiś jednak niezdecydowany jesteś :-/
Leuthen pisze:To, co napisałem, było moje. Mogę wam te same historie opowiedzieć, gdy spotkam was na szlaku. Uważacie, że moje posty były Waszą własnością?
Powiem szczerze, że to brzmi jak z ust małego dziecka. Nie dała mi mama lizaka to zrobię jej na złość.
Leuthen pisze: Gdybym 50 procent czasu przeznaczonego w ciągu ostatnich 3 miesięcy na pisanie na forum poświęcił na pisanie mojej pierwszej książki, byłaby już gotowa, a tak nadal piłuję wstęp. Teraz przynajmniej będę miał więcej czasu na nią.
To z kolei już jest po prostu chamskie. Nikt do obecności na forum Cię nie zmuszał, a nawet o nią nie prosił. Zarejestrowałeś się z własnej woli i również z własnej woli tu pisałeś. Dlatego wysuwanie argumentu o pisanej przez Ciebie książce jest daleko poniżej pasa.
Niemniej zdaje sobie sprawę, że przemawia przez Ciebie w tej chwili jakaś gorycz i żal. I to co piszesz robisz pod wpływem emocji. Mimo wszystko czasem warto się trochę ugryźć w język
Dla dobrego samopoczucia niezbędne są człowiekowi - nadzieja i złudzenia
Czesław Banach

Awatar użytkownika
Gregor
Kontakt:

Post autor: Gregor » 2010-07-28, 14:54

Tommy pisze:
Takich ludzi nie szkoda. Mógłby nawet zdechnąc a palcem bym nie kiwnął
Msz rację, czasem warto się trochę ugryźć w język.
"Nie ma czego szukać moczarów. W górach żyć należy!
Szczęśliwymi nozdrzami znów oddycham górską wolnością!"
Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
Tommy

Post autor: Tommy » 2010-07-28, 15:01

Gregor pisze:
Tommy pisze:
Takich ludzi nie szkoda. Mógłby nawet zdechnąc a palcem bym nie kiwnął
Msz rację, czasem warto się trochę ugryźć w język.
Reakcja dokładnie taka jakiej się spodziewałem. Wiedziałem, że właśnie Ty to przytoczysz. Nie spodziewałem się ino, że tak szybko. Ale nie twierdzę, że jestem nieomylny. Toteż poźniej napisalem pewnego rodzaju sprostowanie. Ale tego już zdajesz się nie zauważać :-/
Czesław Banach

Awatar użytkownika
Gregor
Kontakt:

Post autor: Gregor » 2010-07-28, 15:23

Leuthen też napisał pewnego rodzaju sprostowanie :-)

A co do jego obecności na forum - to przecież pisał wcześniej, że znika z forum w tym sensie, że nie będzie nic pisał i brał udziału w dyskusjach, ale "będzie czasami zaglądał".
"Nie ma czego szukać moczarów. W górach żyć należy!
Szczęśliwymi nozdrzami znów oddycham górską wolnością!"
Friedrich Nietzsche

Leuthen

Post autor: Leuthen » 2010-07-28, 16:10

Wyjątek dla kol. karolox81 - LEKCJA HISTORII
karolox81 pisze:Kolego Leuthen w jakich krajach (usuwano) palono książki ?
Wolę pisać swoją książkę, niż robić taką wyliczankę (za dużo trzebaby sprawdzać). Dla Twojej wiadomości - palono je m.in. w Polsce: nie tylko z wyroków sądu w czasach nowożytnych (tzw. książki heretyckie), ale też całkiem niedawno - już za znaszego życia, w latach 90. XX w. Kolega pewnie jednak nie słyszał o akcjach pokolenia "briuLionu" pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie polegających na paleniu własnych książek - pomimo, że przecież kolega zna się znakomicie na historii, zakładając zapewne, że tylko w III Rzeszy palono książki. Pora zatem nadrobić braki w edukacji :!:

Wypowiedzi kol. tommy szkoda komentować. Ja osobiście nie chciałbym chodzić po górach z człowiekiem o takich poglądach jak on :roll:

ENDE

Awatar użytkownika
Tommy

Post autor: Tommy » 2010-07-28, 16:46

Leuthen pisze: Wypowiedzi kol. tommy szkoda komentować. Ja osobiście nie chciałbym chodzić po górach z człowiekiem o takich poglądach jak on :roll:
To może wysil się na kilka słów komentarza. Nie, bo... :?: Bo nie podoba Ci się to co napisałem dwa posty wcześniej o Twoim postępowaniu :?:
Czesław Banach

Awatar użytkownika
karolox81

Post autor: karolox81 » 2010-07-28, 17:35

Leuthen pisze:pomimo, że przecież kolega zna się znakomicie na historii, zakładając zapewne, że tylko w III Rzeszy palono książki. Pora zatem nadrobić braki w edukacji :!:
Nigdzie tak nie napisałem że znam się znakomicie. Nie jestem Historykiem, braków edukacyjnych nadrabiać nie będę.

Teraz się tak zastanowiłem i zdaje mi się że jedna osoba chyba ma duża satysfakcje z zamieszania jakie powstało na forum.

Jestem dumny kolego Leuthen że zrobiłeś dla mnie wyjątek i raczyłeś nasz jeszcze kilkoma zdaniami.
Karol

Carnap

Post autor: Carnap » 2010-07-29, 13:38

Leuthen odchodzi, bo przeszkadzała mu moderacja forum. Od jednych wymagała ona ścisłego trzymania się regulaminu, do innych podchodziła bardziej liberalnie. Nie dyskutując nad trafnością takiej a nie innej oceny, ani sensownością kasowania napisanych przez siebie postów, chciałbym zaproponować, by - wzorem innych forów tematycznych - moderacja była jak najbardziej powściągliwa. Owszem, może skutkować to niemal niekończącymi się, często żenującymi publicznymi połajankami, ale zazwyczaj osoby trwale związane z danym forum, dbając o swój awatarowy wizerunek, mają więc jednak (z czasem ujawnianą) tendencję to unikania najcięższych inwektyw. Nie unikając ich, liczyć się muszą bowiem z vox populi, z tym że ich zdanie zostanie odrzucone nie tylko przez moda, ale przez ogół użytkowników forum, że zostaną odrzuceni przez całą forumową społeczność, co jest bardziej przykre niż nagana moda. Zaletą daleko posuniętego braku moderacji jest żywotność forum, żywiołowość, spontaniczność. Z żywotnością tego forum różnie zaś pewnie bywa, ale takie odchodzenie znanych użytkowników, o wyrobionej marce, nie najlepiej o niej świadczy. Także liczba naprawdę aktywnych użytkowników nie jest zbyt pokaźna, jeśli ją porównać z innymi forami górskimi/turystycznymi. A im więcej użytkowników, stałych bywalców, tym więcej różnych opowieści. I to nie tylko o górach.

Łukasz M

Post autor: Łukasz M » 2010-08-01, 12:19

:lol: :lol: :lol: Leuthen, po tym jak poinformowałeś nas, że odchodzisz, napisałeś chyba ze cztery posty... To jak z tym odejściem w końcu? Żal Ci d...ę ściska, że podjąłeś taką decyzję, czy co? Moim zdaniem lubisz dużo szumu wokół własnej osoby i po to ta cała afera. Zachowanie moderatorów wg. mnie też dobre nie było, ale czy warto z tego powodu się kłócić i robić wielką aferę o dwa przekleństwa? Moderator też człowiek, może się pomylić, może coś zrobić nie tak. Nikt nie jest doskonały... No może prawie nikt ;-)

Awatar użytkownika
aknah

Post autor: aknah » 2010-08-01, 12:36

Afera taka, że nawet w Słowenii o niej mówili :p no i sam fakt postu "Żegnam wszystkich" :) Sorry, ale trochę to śmieszne :-P I oczywiście jak zwykle brak zrozumienia, brak poznania kogoś w cztery oczy... Gdybyśmy się wszyscy znali w realu inaczej by były postrzegane takie "przekleństwa". Poza tym są osoby, które przeklną raz z jakiegoś konkretnego powodu, a są też takie dla których jest to codzienność. Ehh.. szkoda gadać - taki temat na forum górskim - czad!!!
Pozdrawiam wszystkich oburzonych, obruszonych, zakłopotanych i cyników i szyderców :D
PEACE
Życie jest podróżą - ciesz się nią!
www.zawszezarece.pl

Łukasz M

Post autor: Łukasz M » 2010-08-01, 15:16

Muszę sprostować trochę moją poprzednią wypowiedź... Wcześniej nie zaglądałem do wątku, w którym menel przeklinał, bo po prostu go przeoczyłem... Teraz wiem w jakim kontekście ten wulgaryzm został użyty i stwierdzam, że Leuthen zrobił z igły widły. Moderatorzy postąpili słusznie karząc jkch i równocześnie zostawiając post menela bez konsekwencji. Nie przesadzajmy. Menel użył wulgaryzmu raz, a jkch miał go w podpisie, a na dodatek nie był zbyt kulturalny na forum. To tyle.

Awatar użytkownika
Bob

Post autor: Bob » 2011-11-17, 19:46

Znalezłem dzisiaj, podczas grzebania w zasobach Forum, trochę historii. Bolesna sprawa, ale dobrze że już zagojona. Forum NPM to nasze dobro wspólne. Potrafi trochę pomóc w życiu, więc warto się dobrze zastanowić, gdy człowieka jakiś amok najdzie. W każdym z nas drzemią różne ciemności i nie ma świętego.

Awatar użytkownika
adamus

Post autor: adamus » 2011-11-17, 21:32

Bob pisze:Forum NPM to nasze dobro wspólne
taaa i w tej świadomości żyj :lol:
Nie musisz być najlepszy...staraj się by jutro być lepszym niż dziś...

Awatar użytkownika
Bob

Post autor: Bob » 2011-11-18, 12:35

czego i Tobie i wszystkim życzę :lol:

ODPOWIEDZ