Żegnam wszystkich

opinie, sugestie i inne informacje

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Leuthen

Żegnam wszystkich

Post autor: Leuthen » 2010-07-26, 23:04

Nie toleruję obłudy "góry" na forum. Spytajcie Marcina K-G, czemu się żegnam i wycinam posty. Na tym forum są użytkownicy "A", którzy mogą więcej i użytkownicy "B", którzy za zrobienie tego samego co użytkownicy "A" dostają ostrzeżenia. Do zobaczenia na szlaku, bo na forum już się nie spotkamy! Jak to idzie na tablicy ku czci Hermanna Henkla w Sowich?
"W górach znów jestem prawdziwym człowiekiem;
Tam stajemy się braćmi, a wszystko co błahe i złe opuszcza nas"
Życzę pewnemu moderatorowi, żeby częściej jeździł w góry - bo po powrocie przed ekran monitora staje się czasem "prawdziwym" - ale chyba wilkiem :-/
Ostatnio zmieniony 2010-07-27, 00:38 przez Leuthen, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marcin K-G
Kontakt:

Post autor: Marcin K-G » 2010-07-27, 00:15

Powiem krótko - jako administracja nie mamy nic do ukrycia i jeśli ktoś z Forumowiczów chciałby się zapoznać z korespondencją i dowiedzieć się o co chodzi użytkownikowi Leuthen - chętnie wyjaśnię (pw).
Forumowicze, którzy znają mnie osobiście (a trochę ich jest) wiedzą, że dalekim od obłudy i dwulicowości. Co więcej - w moim odczuciu sugestie są bezpodstawne i wynikają (chyba) z niezrozumienia odpowiedzi na jego wiadomości.
Decyzję Leuthena szanuję (jest to jego autonomiczna decyzja, nikt go do niej nie zmuszał, ani nie namawiał), życzę dobrej pogody i mniej wiatraków na szlakach :-) (kto śledził forum - wie do czego nawiązuję ;-) ).
:arrow: :arrow: n.p.m. na Facebook'u
:arrow: :arrow: n.p.m. na Twitter

:arrow: Jeśli chcesz się zarejestrować na forum NPM - PRZECZYTAJ TEN WĄTEK

Leuthen

Post autor: Leuthen » 2010-07-27, 00:36

Przykro mi, że Marcin tak nisko ocenia moją umiejętność czytania ze zrozumieniem. Przykro mi, że to, co go tak bulwersowało w przypadku użytkownika jkch, nie bulwersowało go w przypadku innego usera.
Marcin mówi, że nie jest obłudny. Mam nadzieję, że to prawda. Marcin po prostu obłudny bywa - jak zresztą niemal każdy (choć raz w życiu). Obłudny był w tym przypadku. Kogo Marcinie usiłujesz przekonać- siebie czy mnie? Mnie nie przekonasz, siebie na pewno, może nawet 100 procent userów. Czy "sic itur ad astra"? :roll:

Awatar użytkownika
Marcin K-G
Kontakt:

Post autor: Marcin K-G » 2010-07-27, 00:46

Nie wiem jak mam ją oceniać, skoro zupełnie inna była intencja odpowiedzi, a zupełnie inaczej to odebrałeś (tak niestety czasem się zdarza w korespondencji internetowej, gdy nie zna się nadawcy/odbiorcy). Z pierwszej Twojej odpowiedzi wynikało, że się rozumiemy. Rzecz, w której domagałeś się interwencji była niewspółmierna z tym, co było na forum w związku z postami jkch. Nagle coś Ci się odmieniło (nie wiem dlaczego i nawet nie wiem jak to "coś" określić, bo mnie zaskoczyłeś). Zarzucasz mi obłudę? Hmm... Mógłbym całą korespondencję wrzucić na forum i pozostali Forumowicze sami mogliby ocenić, czy ta dyskusja ma w ogóle sens, czy też jest to kolejna walka z wiatrakami (których w dodatku nie ma). Pytanie tylko po co? Decyzję podjąłeś, rezygnujesz z uczestnictwa z forum - szanuję to jak już napisałem. W jakim celu demonstracyjnie zmieniasz treść swoich postów wypisując tam to, co wypisujesz - nie wiem... Pamiętasz co napisałeś o nadgorliwości, a wcześniej o emocjach? Czasem trzeba ochłonąć, odczekać i raz jeszcze podejść do sprawy.
Pozdrawiam :-)
:arrow: :arrow: n.p.m. na Facebook'u
:arrow: :arrow: n.p.m. na Twitter

:arrow: Jeśli chcesz się zarejestrować na forum NPM - PRZECZYTAJ TEN WĄTEK

Leuthen

Post autor: Leuthen » 2010-07-27, 05:06

Marcinie - takich decyzji jak ta nigdy nie podejmuję pod wpływem emocji.
Tak: przesada jest gorsza od faszyzmu. Jeśli uważasz, że moja reakcja jest niewspółmierna do przyczyny - Twoje prawo tak to oceniać. Ja tylko chciałem, żeby "słowo na o" zniknęło z forum. Tak się nie stało, a Ty w dodatku usiłowałeś mnie przekonać, że wszystko jest w porządku.
Wycofywałem się w życiu z kilku forów dyskusyjnych - z różnych powodów. Nigdy na żadnym nie wycinałem po tym fakcie postów. To jest pierwsze.
Możesz udostępnić naszą wymianę PW - nie wstydzę się niczego, co napisałem.
Oby w przyszłości nie dochodziło już do takich sytuacji...

Awatar użytkownika
karolox81

Post autor: karolox81 » 2010-07-27, 06:55

Dlaczego Leuthen wycofałeś się z forum ? Marcin możesz też wyjaśnić o co chodzi.

Jeśli zaczęliście rozmawiać na ogólnym to wydaje mi się że niezorientowane osoby chciałbym znać więcej szczegółów zdarzenia które wywołało tyle emocji.
Karol

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2010-07-27, 08:05

Dokładnie. Ja również proszę o wyjaśnienie na forum.
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

Asia M.
Kontakt:

Post autor: Asia M. » 2010-07-27, 08:07

Użytkownik Leuthen podjął decyzję o wycofaniu się z forum na skutek dyskusji nt. obecności wulgaryzmów na forum.
Wydaje się że wszystko zapoczątkowałam ja, prosząc (zgodnie z punktem 4 naszego regulaminu - "Na forum obowiązuje zakaz rozpowszechniania treści wulgarnych (...) ) użytkownika jkch o usunięcie wulgaryzmu z podpisu (za odmowę usunięcia dostał zresztą ostrzeżenie, poza tym chyba nie trzeba przypominać, w jak lekceważący sposób odnosił się do wielu naszych użytkowników...).
Leuthen stanął w jego obronie, po czym zaczął wymagać od nas, byśmy w tej sytuacji zażądali też od menela usunięcia z jego opisu wycieczki ( http://www.npm.pl/forum/viewtopic.php?t ... sc&start=0 ) wulgaryzmu "opierdalać".
Uważam jednak, że co innego jest incydentalnie użyty wulgaryzm w relacji z wycieczki, a co innego wulgaryzm w podpisie, który pojawia się pod każdą wypowiedzią danego użytkownika. I tu pojawiło się zarzewie sporu.
Przykro mi, że Leuthen podjął decyzję o rezygnacji z forum, ale szanuję ją.
Smuci natomiast, że w efekcie zaczął usuwać swoje posty z forum, wstawiając informację o rezygnacji. Bo nie da się ukryć, że dzielił się z nami swoją ogromną wiedzą nt. Sudetów i wyrzucając swoje posty, mocno naruszy strukturę forum tak, że niektóre wątki staną się teraz niezrozumiałe.

Awatar użytkownika
tomasz7
Kontakt:

Post autor: tomasz7 » 2010-07-27, 08:34

Zamurowało mnie totalnie.Dlaczego,jak,po co?

Jeśli cała sprawa opiera się tylko na tym co napisała Asia M. to wydaje mi się,że nie warto było oto kruszyć kopie.Użytkownik jkch mocno zaszedł niektórym za skórę a i moderatorzy byli na niego wyczuleni.Jeśli ktoś sprawia problemy na forum to i pilnuje się go dokładnie-prosta sprawa.Sam moderuje inne forum i wiem,że w zaognionych sytuacjach diabelnie ciężko się zdystansować.Zawsze jesteś między młotem a kowadłem.

A specjalne przekopywanie forum by pokazać swoją racje? Naprawdę było niepotrzebne.Czasami każdy coś chlapnie, bo takie wyjazdy często są bardzo emocjonujące dla nas wszystkich.

Czy przez taka pierdołę warto odchodzić z forum? Chyba lepiej nabrać dystansu ,wyjaśnić sobie wszystko i po sprawie. A kasowanie postów by wyrazić swój sprzeciw na każdym kroku uważam za cios poniżej pasa. To brzmi trochę egoistycznie."Odchodzę to i forum im rozsypie.A co! Moje posty-moja wiedza".

Szkoda chłopie ,szkoda bo wiedzę masz przeogromną ,życie forumowe nieźle rozkręcałeś.Mimo wszystko szacunek mam do Ciebie ale tego zachowania nie pojmuję.Ja bym to po męsku wyjaśnił.

Awatar użytkownika
Qwint
Kontakt:

Post autor: Qwint » 2010-07-27, 09:22

Leuthen, szkoda... twoja korespondencja z TPNem była genialna, świetnie się czytało. A co do powodów rezygnacji to wypowiadać się nie będę tylko uszanuję.

Jeszcze raz napiszę szkoda i będę życzył podobnie jak Marcin świetniej pogody w trakcie wypraw i może do zobaczenia na szlaku.
góry to nie miejsce, góry to stan świadomości...
I tylko jedno może unicestwić marzenie- strach przed porażką

Awatar użytkownika
Gregor
Kontakt:

Post autor: Gregor » 2010-07-27, 10:32

Staram się zrozumieć decyzję Leuthena mniej więcej od 5 rano, bo wtedy dostałem od niego smsa informującego o tej całej aferze koperkowej.

Rozmawiałem z firmową prawniczką. Ciężko być wyrocznią w tej sprawie. Jeśli jednak wziąć pod uwagę regulaminowy zapis o zakazie używania wulgaryzmów, to mówimy tu o każdej postaci wulgaryzmu, bez względu na to, w jakim kontekście zostało dane słowo użyte: cytatu, pojedynczego wtrącenia czy obrażenia kogoś. Nawet, jeśli z całego zdania wyjmujemy konkretne słowo, powszechnie uważane za wulgaryzm, to jednak, z której strony na to nie patrzeć, jest to użycie wulgaryzmu.

Jeśli więc przyjmujemy sytuację, w której jeden z użytkowników zostaje w jakikolwiek sposób upomniany za użycie słowa „***”, to nie rozumiem sytuacji, w której drugi użytkownik nie zostaje upomniany za użycie słowa „opierdolić”.

Proponuję też nie mieszać dwóch spraw: 1) chamskiego zachowania użytkownika „jkch” i 2) użycia przez niego wulgaryzmu w opisie swojego profilu. W sprawie, którą analizujemy, chodzi o użycie dwóch różnych wulgaryzmów przez dwóch różnych użytkowników – i tyle – bez wchodzenia w szczegóły kto jest kim i kto w jakiej formie posłużył się wulgaryzmem.
"Nie ma czego szukać moczarów. W górach żyć należy!
Szczęśliwymi nozdrzami znów oddycham górską wolnością!"
Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
Mordimer
Kontakt:

Post autor: Mordimer » 2010-07-27, 10:47

Nie wnikam w konflikty, ale po co usuwałeś swoje posty?

Przez złośliwość? "Zaszkodziłeś" nie tylko "górze" forum ale i wszystkim forumowiczom.

Kilka osób już stąd odeszło i obyło się bez kasowania swoich postów.

Widzę, że Ty robienie zamieszania masz we krwi.

Awatar użytkownika
Gregor
Kontakt:

Post autor: Gregor » 2010-07-27, 10:58

Mordimer pisze:Nie wnikam w konflikty, ale po co usuwałeś swoje posty?

Przez złośliwość? "Zaszkodziłeś" nie tylko "górze" forum ale i wszystkim forumowiczom.

Kilka osób już stąd odeszło i obyło się bez kasowania swoich postów.

Widzę, że Ty robienie zamieszania masz we krwi.
To chyba nie do mnie? Bo ja nie jestem Leuthenem :-)
"Nie ma czego szukać moczarów. W górach żyć należy!
Szczęśliwymi nozdrzami znów oddycham górską wolnością!"
Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
adamus

Post autor: adamus » 2010-07-27, 11:00

sie emocji nazbierało...każda strona ma jak zwykle trochę racji, z jednej regulamin mówi o nie używaniu wulgaryzmów w pojęciu w ogóle i bez wyjątków, nie ważne czy to opis, czy "incydentalne" stwierdzenie, z drugiej Leuhten jako człowiek nieustępliwy chciał postawic na swoim. Może niekoniecznie musiał stawac w obronie imć jegomościa jkch, który zniesmaczył swoje mądre relacje lekceważącym podejściem do innych forumowiczów. Wytykanie sobie kto, co i po co mogło skończyć sie kompromisem, a skończyło sie odejściem kolejnego ciekawie piszącego forumowicza z kontrowersyjną osobowością. Pora zatem skończyć ten temat i uszanować decyzje stron. Mam tylko nadzieję że Leuhten towarzyszył będzie nam w czasie Przejścia dookoła Kotliny Jeleniogórskiej...
Nie musisz być najlepszy...staraj się by jutro być lepszym niż dziś...

Awatar użytkownika
Mordimer
Kontakt:

Post autor: Mordimer » 2010-07-27, 11:00

Gregor pisze: To chyba nie do mnie? Bo ja nie jestem Leuthenem :-)
Nie Gregor, nie do Ciebie :shock: :lol:

ODPOWIEDZ