Czy popierasz ograniczenie nominowania do górskich wycieczek

Sondy i ankiety - komentarze, opinie...

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Czy popierasz ograniczenie możliwości nominowania wyłącznie do górskich wycieczek pieszych?

Czas głosowania minął 2015-04-01, 20:46

- tak, w kat. Wyprawy 1 i 2 oraz 4 i 7
13
50%
- tak, lecz tylko w kat. Wyprawy 1 i 2
6
23%
- nie popieram takiego ograniczenia wcale
7
27%

Liczba głosów: 26

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2015-03-28, 17:25

Vlado pisze:Właśnie dlatego poprosiłem o definicję, jeśli mam oddać swój głos, to chciałbym wiedzieć na co głosuję.
Z kolei dla mnie to wydawało się dość oczywiste, nawet intuicyjnie, skoro wymyka się precyzyjnym definicjom. Ale pewnie byłem w błędzie, skoro padają takie pytania. Jeśli wygra opcja 3., nie będzie tematu wątpliwości i (niestety) relacje, gdzie góry są tylko fototapetą widzianą z okna auta będą mogły być nominowane.
Jeśli 1. lub 2. opcja wygra, myślę, że można liczyć również na zdrowy rozsądek w imię zasady: "wątpliwości rozwiewa się na korzyść Forowicza".

Creamcheese, co jest, okres masz? Przeciez Satan to znany trollowaty pyskacz i tak się poddajesz walkowerem? :mrgreen:
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
www.mojasciezkawgory.blogspot.com

Awatar użytkownika
creamcheese

Post autor: creamcheese » 2015-03-28, 17:36

Siedzisz Michunie w moich majtach !!
Jeśli starałem się zadać pytanie do kości absurdalne, zasiać wątpliwość na granicy groteski to po to by uniknąć w przyszłości (przyszłości konkursu) zarzutów, że skoro na Rysy wlazłem we wrotkach to nie była to piesza wycieczka.
Skoro nie jestem zrozumiany przez forumowiczów i godnym
lekkiego politowania
, to wybacz, sam wiem że jestem wariatem.
Ale nie idiotą.
Tyla ode mnie w tym temacie
Lekarz zabronił mi chodzić po górach. Chodzę więc chyłkiem. Żeby nie widział.

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2015-03-28, 17:37

creamcheese pisze:Satan mnie opierniczył i zglebił, choć chodziło mi (o to prosił Michun) żeby rozwiać wątpliwości i pomóc. Widocznie nie jestem zbyt komunikatywny. Dla Satana
Zatem milknę.
Sorry Michun, już beze mnie
I nie pozdrawiam
Ależ Creamcheese'ie, jeżeli masz poczucie, że pomagasz /Michunowi/, to wogóle nie zważaj na me wywody, tylko ciągnij Waść tę sprawę, nawet ze zdwojoną mocą.
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2015-03-28, 17:45

Creamcheese, staram się brać pod uwagę wszystkie propozycje, także osób, których nie lubię, czasem mogę zapomnieć o jakiejś, albo traktować je jako żarty. Ale akurat twoje były często uwzględnione,np tutaj, pierwotnie chciałem zrobić tylko opcje 2. i 3. ale pisałeś coś takiego:
creamcheese pisze:6. Jesteśmy przy zdjęciach, więc tu dodam (a tyczy się wszystkich kategorii): Jako, że forum jest górskie, niech foty też górskie będą. W tym roku zwyciężyła fotografia, która mogła być zrobiona wszędzie gdzie jest woda i są węże. Jej „górskość’ wynika być może z kontekstu (relacji) w jakiej została zamieszczona, ale…pod rozwagę.
i dlatego zrobiłem tu także opcję nr 1.
Ch. Bukowski

Awatar użytkownika
creamcheese

Post autor: creamcheese » 2015-03-28, 19:02

Michun pisze:Creamcheese, staram się brać pod uwagę wszystkie propozycje, także osób, których nie lubię, [...] twoje były często uwzględnione,
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jesteś moim faworytem w "Złotych ustach 2015"

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2015-03-28, 19:04

Szukasz guza? ;-)
Ch. Bukowski

Awatar użytkownika
creamcheese

Post autor: creamcheese » 2015-03-28, 19:11

Pan to mi może!! :-P
Lekarz zabronił mi chodzić po górach. Chodzę więc chyłkiem. Żeby nie widział.

kulczyk1

Post autor: kulczyk1 » 2015-03-29, 21:54

A tak z czystej ciekawości może zadać pytanie - czy nie olać całkowicie tego konkursu.
Zamiast tych przepychanek adwersanci będą pisać o swoich odbytych lub planowanych wyprawach, literaturze górskiej lub mapach a nie obrzucać sie błotem.
Jestem mocno ciekaw jak głosowaliby forumowicze.
Bez forumowicza czy debiutanta roku można wytrzymać ale ciekawa i inspirująca wędrówka nie ma ceny. pozd.

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2015-03-30, 05:45

kulczyk1 pisze:A tak z czystej ciekawości może zadać pytanie - czy nie olać całkowicie tego konkursu.
kulczyk1, to można zawsze zrobić. Myślę, że lepiej się pospierać i coś ustalić. Popatrz na plusy, już nie ma kategorii zaliczanych do barachła.
kulczyk1 pisze:Bez forumowicza czy debiutanta roku można wytrzymać ale ciekawa i inspirująca wędrówka nie ma ceny.
W rzeczy samej.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Wiesio
Kontakt:

Post autor: Wiesio » 2015-03-30, 07:55

menel, wszystko, czego nie robi Wielki Menel Uprawiający Jedynie Słuszną Formę Turystyki to barachło...

Nie uważasz, że to lekceważące i obraźliwe wobec innych uczestników forum?
Nic nie umniejszam Twoich osiągnięć, ale dostrzegam brak szacunku dla innych.
Tak wiem... Twoja bezpośredniość to Twoja licentia poetica, ale zaryzykuj i wyznacz jednak jakąś granicę :-)

To się Cisy ucieszy, że jego opowieści z poprzedniego wieku to "barachło"...
Ja na swoim przełomie Bugu robię przewyższenia rzędu 40 metrów na dystansie 10 km - to dopiero "wyższe stany barachła" ;-)
Wiesio
O fotografii i górach
iWiesio.pl

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2015-03-30, 10:16

Dzień dobry.

<ginger & lemon od teekanne i makowiec>

A więc porozmawiajmy przy makowcu. :mrgreen:
Wiesio pisze:menel, wszystko, czego nie robi Wielki Menel Uprawiający Jedynie Słuszną Formę Turystyki to barachło...

Nie uważasz, że to lekceważące i obraźliwe wobec innych uczestników forum?
Nic nie umniejszam Twoich osiągnięć, ale dostrzegam brak szacunku dla innych.
Wiesio, określenie barachło użyłem do kategorii kuriozalnych np. malina roku, złote usta, opiekun roku, bohater drugiego planu i nie wiem co tam jeszcze pominąłem, ale nie z powodu żeby kogoś obrazić, tylko że te kategorie takie były: słabe, nieprzemyślane, nie wnoszące nic sensownego poza umizgami, dlatego użyłem jednego słowa barachło - nic nie warte. Zaznaczam, jest to wyłącznie moje prywatne zdanie, do którego mam prawo.

Sprawa druga:
Wiesio pisze:Ja na swoim przełomie Bugu robię przewyższenia rzędu 40 metrów na dystansie 10 km - to dopiero "wyższe stany barachła" ;-)
Jak chcesz to dokopuj sobie, mnie nic do tego. :mrgreen: Nie sądzisz, że powstała kategoria "Wyprawy nie tylko w góry" będzie lepszym rozwiązaniem, że jest to kategoria dla potrzeb innych niż góry, albo np. komu dać bohatera drugiego planu, czyli głos na kogoś kogo nie znam, nie widziałem, itp ? Wolę przeczytać twoją relację z przełomu Bugu na długości 10 km i przewyższeniu 40 m, mam szansę dowiedzieć się czegoś nowego z pięknych zakątków naszego kraju, gdzie ja mogę mieć problem z dotarciem tamże. Dla mnie to bardziej interesujące niż zastanawianie się komu wlepić malinę roku, tak, inaczej tego nazwać nie potrafię.

Postaraj się dostrzec, że za likwidacją słabych kategorii nie był Wielki Menel Uprawiający Jedynie Słuszną Formę Turystyki, lecz forumowicze w ilości +/- 30 osób, w tym ja, którzy wyboru dokonali poprzez ankiety zamieszczone przez Michuna.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2015-03-30, 15:13

Wiesio pisze:Wielki Menel Uprawiający Jedynie Słuszną Formę Turystyki
:mrgreen: Wielki to może on jest, ale form turystyki a w szczególności pieszej turystyki górskiej jest mnóstwo. Z menelem zawsze możliwy jest kompromis.
Może jeszcze raz dopowiem: "piesze" tzn pieszo, na biegówkach, rolkach, wózku inwalidzkim, itd. Jeśli gros trasy odbywa się rowerem, autem, motocyklem itd - to nie jest "pieszo".
"Wyprawa" to wg mnie pojedyncza wycieczka albo seria wycieczek, rozdzielonych noclegami, możliwe , że związane z dojazdem, który jednakże sam w sobie nie jest celem (jak w "filmie drogi" :lol:) .
"Górskie" tzn odbywające się zasadniczo w górach, może z jakimiś drobnymi interwałami w miejscowościach itd.
I nie jest istotne dla mnie ,czy to będą wysokie góry czy niskie, czy ktoś idzie z plecakiem czy na lekko, czy śpi w namiocie czy w łóżeczku w agro, czy była zima czy lato, czy biegnie czy się wlecze, czy idzie samotnie czy w grupie, czy się wspina czy woli lasy, czy jest w sprzęcie wielbicielem nowości czy antyków, czy woli sandały czy goretex, czy dziennie robi 5 km czy 50...
Natomiast dla docenienia turystyki niegórskiej ale również ciekawej - głosami forowiczów została powołana kategoria Wyprawy nie tylko w góry.
Ch. Bukowski

Awatar użytkownika
Dc

Post autor: Dc » 2015-03-30, 20:23

Przeczytałem 1 stronę tego posta i luz, przyzwyczaiłem się i dlatego rzadko zaglądam na forum. Z doświadczenia przerzuciłem na 2, żeby sprawdzić czy jest głosowanie albo coś na temat (tak, wiem teraz wszyscy po kolei udowodnią mi, że jestem głupi/idiota/debil/zaskroniec/morska surykatka - niepotrzebne skreślić w zależności od prezentowanego poziomu-, bo przecież wszystko jest na temat). Swoją drogą ciekawa byłaby dywagacja na temat ile to 2+2. Z pewnością temat miałby z 10 stron. Ludzie! Napiszę to... Zajmujecie się bzdurami. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: I teraz przeczytam: "wyp*****alaj ruski kundlu" (wybaczcie, że Was wyręczyłem). :lol:

Z niedowierzaniem
Ja ;-)
Kto żyje bez szaleństwa, mniej jest rozsądny niż mniema.

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2015-03-30, 20:24

Dc pisze:"wyp*****alaj ruski kundlu"
No wiesz.. :mrgreen: :mrgreen:
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2015-03-30, 20:34

Decu a może jednak kupiłbym tę płytę... ;-) Ale musisz tu napisać sążnisty post na kilkadziesiąt wierszy, wyjaśniający, czym są piesze wycieczki górskie :-P
Ch. Bukowski

ODPOWIEDZ