Czy popierasz ograniczenie nominowania do górskich wycieczek

Sondy i ankiety - komentarze, opinie...

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Czy popierasz ograniczenie możliwości nominowania wyłącznie do górskich wycieczek pieszych?

Czas głosowania minął 2015-04-01, 20:46

- tak, w kat. Wyprawy 1 i 2 oraz 4 i 7
13
50%
- tak, lecz tylko w kat. Wyprawy 1 i 2
6
23%
- nie popieram takiego ograniczenia wcale
7
27%

Liczba głosów: 26

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2015-03-27, 20:46

Czy popierasz ograniczenie możliwości nominowania wyłącznie do górskich wycieczek pieszych?
- tak, w kat. Wyprawy 1 i 2 oraz 4 i 7
- tak, lecz tylko w kat. Wyprawy 1 i 2
- nie popieram takiego ograniczenia
1. wyprawa - Polska
2. wyprawa - zagranica
3. wyprawa - nie tylko góry
4. zdjęcie
5. forumowicz
6. debiut
7. relacja
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
www.mojasciezkawgory.blogspot.com

Awatar użytkownika
Vlado

Post autor: Vlado » 2015-03-28, 11:25

Temat wątku brzmi:
po czym w treści doczytuję:
Czy mógłbym poprosić o definicję kiedy wycieczka jest pieszą a kiedy już nie?

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2015-03-28, 12:34

Bo tytuły nie mieszczą się takie długie.

Wycieczka dla mnie jest piesza, kiedy idziesz pieszo z punktu a do b albo robisz pętlę z i do schroniska, bazy itd. A nie kiedy ktoś jedzie autem i robi zdjęcia w promieniu 300 m wokół parkingu.
Nie wiem, jakie tu można mieć wątpliwości, jeśli ktoś uczciwie się zastanowi. Może sam podasz swoją definicję?
Ch. Bukowski

Awatar użytkownika
Vlado

Post autor: Vlado » 2015-03-28, 12:54

A to dobrze, bo już się wystraszyłem, że chcesz wyeliminować z konkursu wycieczki takie jak Bathorego i Buby.
Które choć w większości odbywały się różnymi środkami transportu, to jednak miały na tyle elementów pieszych, by móc znaleźć się w naszym konkursie.

http://npm.pl/forum/viewtopic.php?p=107 ... ht=#107729
http://npm.pl/forum/viewtopic.php?t=5362
http://npm.pl/forum/viewtopic.php?t=5381

Awatar użytkownika
creamcheese

Post autor: creamcheese » 2015-03-28, 13:03

Michun pisze: Wycieczka dla mnie jest piesza, kiedy idziesz pieszo z punktu a do b albo robisz pętlę z i do schroniska, bazy itd. A nie kiedy ktoś jedzie autem i robi zdjęcia w promieniu 300 m wokół parkingu.
Podałeś dwie skrajności...jest jeszcze masę pomiędzy nimi:
Jestem w UG, robię pętelki:
- na Rawki, ale z przełęczy Wyżniańskiej wracam stopem,
- na Halicz, ale z Wołosatego wracam stopem
- na Magurę Stuposiańską ale z Widełek wracam stopem
i stopem dojeżdżam do Wetliny skąd znów robię pętelki...

Czy moja wycieczka jako całość, wielodniowa, jest piesza czy nie?

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2015-03-28, 13:08

Vlado pisze:Które choć w większości odbywały się różnymi środkami transportu, to jednak miały na tyle elementów pieszych, by móc znaleźć się w naszym konkursie.
Mógłbyś, proszę uściślić, cóż to za miara: na tyle ?
Dziękuję z góry.

creamcheese pisze: Czy moja wycieczka jako całość, wielodniowa, jest piesza czy nie?
Pokonałeś szlak na piechotę czy samochodem?
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
_Sokrates_

Post autor: _Sokrates_ » 2015-03-28, 13:19

creamcheese pisze:Czy moja wycieczka jako całość, wielodniowa, jest piesza czy nie?
Zaczynacie powoli czepiać się pierdół :mrgreen:
Wiadomo, że akcja jest piesza bo opisujesz wycieczkę na Rawki, Halicz i te trzecie coś. Stop to tylko sposób dotarcia/powrotu ze szlaku.
Wiem, że nic nie wiem.

Awatar użytkownika
creamcheese

Post autor: creamcheese » 2015-03-28, 13:19

Satan pisze: Pokonałeś szlak na piechotę czy samochodem?
1. wycieczki nie muszą sie odbywać tylko po szlakach
2. szlak z Wołosatego do UG (asfaltowy) część niebieskiego granicznego Grybów-Rzeszów pokonałem autostopem zamykając petelke w UG

ps. No i mi się mędrzec wpierniczył w dyskusje :mrgreen:

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2015-03-28, 13:39

_Sokrates_ pisze:
creamcheese pisze:Czy moja wycieczka jako całość, wielodniowa, jest piesza czy nie?
Zaczynacie powoli czepiać się pierdół :mrgreen:
Wiadomo, że akcja jest piesza bo opisujesz wycieczkę na Rawki, Halicz i te trzecie coś. Stop to tylko sposób dotarcia/powrotu ze szlaku.
Nic dodać, nic ująć /to oczywiście w kwestii wypowiedzi Creamcheese'a/. Takie dywagacje wzbudzają jedynie lekkie politowanie z nieznacznym zażenowaniem. Właśnie w celu wyeleminowania tego typu pierdół i pseudokategoryjek część osób chce pomóc, aby skonsolidować to w pewne życiowe ramy. Powtarzam w życiowe i do przyjęcia dla większości/ co oczywiście nie oznacza, że dla wszystkich/.
Pseudodywagacje Creamcheese'a osobiście odbieram jako "rzucanie kłód", bo wbrew pozorm niewiele w nich czystej merytoryki.

Jeżeli Creamcheese'ie chcesz mieć czyste sumienie co do wypraw, to odpowiedz sobie na proste pytanie: czy jak chcesz wejść na Lackową /oczywiście zachodnią flanką/, to zakładasz wór na grzbiet, stajesz przed swoją kwaterą w mieście Lublin i ruszasz z buta na Lackową, czy może po drodze zdarza się jednak skorzystać z autobusu, trolejbusu, samochodu, roweru, hulajnogi, rolek lub też samolotu? Jeżeli tak, to czy Twaoja wycieczka na Lackową jest piesza czy nie. Jak byś sam ją określił /oczywiście luźne pytanie, poza wątkiem konkursowym.../?
creamcheese pisze:1. wycieczki nie muszą sie odbywać tylko po szlakach
Dla mnie szlak nie oznacza li tylko farby na drzewach, to jest po prostu "droga", "ścieżka" itp. Myślałem, że to oczywiste, ot choćby w takich Karpatach w Rumunii...ale nie tylko.
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2015-03-28, 15:31

Przepraszam, że tak długo, ale musiałem nakarmić dzieciarnię.
Creamcheese, szlak przeca w sensie ogólnym a nie "szlak znakowany".

Vlado:
Wycieczka Bathorego całościowo nie jest piesza, lecz motocyklowa, chyba to jasne? Myślę, że on sam tak ją traktował. Jako wyprawę ride&fun , a treking tylko jako dyscyplina dodatkowa. Natomiast są tam opisane poszczególne fajowe wycieczki piesze i te fragmenty oczywiście spełniają wymogi wg mnie. Czyli możnaby nominować np "Wycieczka Bathorego na wulkan"? A nie całą opowieść? Hmm, może to jakiś pomysł.
Podobnie jest z poszczególnymi częściami relacji buby1 np z Armenii, są takie części, które dzieją się pieszo i w górach a inne - nie. Akurat wstawiłeś dwie takie, które faktycznie dzieją się w górach i idą po dwa czy trzy dni pieszo. Nie mam siły ani chęci sprawdzać proporcji pieszo do autem itd. (Oczywiście demagog może powiedzieć, że jak cały kraj jest w górach wg naszych standartów...omg no to jak idziesz z Mietkiem do GS po taniego winiacza to też jest wyprawa w góry, pardon, w górach). Powinny wg mnie te części być traktowane jako oddzielne "Relacje" do nominowania (). Ja bardziej myślałem o takich relacjach jak ta:
http://npm.pl/forum/viewtopic.php?t=5321
Buba1 lansuje się zresztą na kilkunastu forach jak obliczyliśmy (mogę podać adresy, konkretnie so far 13) wstawiając te same relacje, (zresztą macie teraz nowe forum wspólne :-) ) i nie musisz jej bronić w jej pogoni za poklaskiem, poradzi sobie. A o forum naszym napisała, że to "dziwne forum" (mogę przytoczyć).

NPM to forum górskie i ja jestem na górskie relacje zafiksowany, kropka, jeśli ktoś się nie zgadza, głosuje na "nie".
A jeśli ktoś się ogólnie zgadza z tym, co pisałem, ale uważa, że nie można z góry ustalić kryteriów "pieszej wycieczki górskiej", bo są przypadki szczególne jak te powyższe, proszę bardzo, można wątpliwości rozstrzygać dopiero w momencie nominacji. No ale przecież właśnie dla docenienia takich relacji powstała osobna kategoria...Nie tylko w góry.
Ch. Bukowski

Awatar użytkownika
cylon
Kontakt:

Post autor: cylon » 2015-03-28, 16:23

Rozwiejcie me wątpliwości, gdyby w przyszłości przyszło mi do głowy wrzucić tu którąś z relacji...

Czy relacje z naszych/moich górskich wertykalnych wypadów (nie mające wiele wspólnego z pieszą turystyką, szlakową czy nie), spełniają Wasze wymogi czy nie? ;-)

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2015-03-28, 16:25

A robisz je na wciągarce? :mrgreen:

Poza tym wrzucać można wszystko, tu chodzi o nominacje.
Ch. Bukowski

Awatar użytkownika
cylon
Kontakt:

Post autor: cylon » 2015-03-28, 16:26

Michun pisze:A robisz je na wciągarce? :mrgreen:
Na wciągarce nie, ale bywa że na samych łapach :mrgreen:

Awatar użytkownika
Vlado

Post autor: Vlado » 2015-03-28, 16:40

Satan pisze: Mógłbyś, proszę uściślić, cóż to za miara: na tyle ?
Dziękuję z góry.
Właśnie dlatego poprosiłem o definicję, jeśli mam oddać swój głos, to chciałbym wiedzieć na co głosuję.

Michunie, dziękuję za wyjaśnienia.
Sądzę, że to powinna być indywidualna sprawa każdego na kogo i dlaczego głosuje lub nie głosuje.
Michunie ponieważ Twoje wyjaśnienia nie są dla mnie przekonujące, muszę wybrać
- nie popieram takiego ograniczenia wcale

Awatar użytkownika
creamcheese

Post autor: creamcheese » 2015-03-28, 17:00

Satan mnie opierniczył i zglebił, choć chodziło mi (o to prosił Michun) żeby rozwiać wątpliwości i pomóc. Widocznie nie jestem zbyt komunikatywny. Dla Satana
Zatem milknę.
Sorry Michun, już beze mnie
I nie pozdrawiam

ODPOWIEDZ