"Schronisko" PTTK Murowaniec

Moderator: Marcin K-G

Awatar użytkownika
Bonus

"Schronisko" PTTK Murowaniec

Post autor: Bonus » 2016-12-12, 17:30

WWW: http://murowaniec.e-tatry.pl/
O obiekcie: Jedno z bardziej znanych (i wzbudzających duże kontrowersje) schronisk w Tatrach. Usytuowane na Hali Gąsienicowej
Pokoje: od 2-osobowych po 12-osobowe w cenie od 40 do 75zł/doba.
Zniżki: PTTK (informacja ze strony)
Kuchnia turystyczna: Jest
Dostęp do wrzątku: Tak
Instrumenty i inne: Możliwość wypożyczenia gitary i gier planszowych (informacja ze strony)
Wi-fi: Jest (info ze strony)
Suszarnia: Nie ma osobnego pomieszczenia ale na korytarzach są takie jakby płyty grzewcze z grzejnikami gdzie można coś podsuszyć.
Gleba: Nie ma

Kiedy byłem: Wrzesień 2015

Ogólne wrażenia i opinie: Schronisko jest z kategorii dużych i obleganych z racji na lokalizację. Do godzin w których zapada zmrok ruch jak na stoisku z kiełbaskami na ¦więcie Ziemniaka a co za tym idzie długi czas oczekiwania np na bufet. Jadalnia duża i można też siedzieć na zewnątrz więc z miejscami nie ma takiej tragedii. Po tym jak nienocujący turyści zejdą do Kuźnic w schronisku robi się całkiem przyjemnie. Z opinii jakie się przewijają: spora ilość kradzieży co jest spowodowane dużą ilością ludzi (często przypadkowych). Ceny wysokie zarówno jeżeli chodzi o pokoje jak i bufet. Żarcie ok. Dla mnie schronisko jest "spalone" głównie z powodu nieudzielania gleby. Na plus niewątpliwie sama lokalizacja.

Ogólna ocena: negatywna
Ostatnio zmieniony 2016-12-13, 14:08 przez Bonus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2016-12-12, 17:45

Bonus, dzięki za wpis. Mam odmienne zdanie do tego co pisałeś. Kimałem tam w latach 2007-2008.
Najwyższe noty przyznaję dla tego schroniska za :

- zniżki PTTK, jeszcze wtedy płaciłem składki.. :mrgreen:
- brak gleby
- kuchnia turystyczna, chyba najlepsza z jaką się spotkałem w schroniskach
- jedzenie, jest ok

Fakt, schronisko jest oblegane, jak każde w Tatrach więc trochę nie ten teges. Więcej grzechów nie pamiętam.
ПУНКС НОТ ДЭД !

ODPOWIEDZ