Ośrodek Szpulki - Zakopane

Moderator: Marcin K-G

Awatar użytkownika
milena

Post autor: milena » 2018-10-01, 10:18

https://supernoclegi.com.pl/nocleg-2765 ... i-zakopane

Nie jest to wprawdzie schronisko, a ośrodek edukacyjno - szkoleniowy. Miejsce położone około 10 min spacerkiem od Krupówek, w zacisznym miejscu.
Nocleg rezerwowaliśmy przez booking. Ceny zaczynają się od 25 zł za osobę, my za pokój 3-osobowy zapłaciliśmy 100 zł.

W pokojach czysto, schludnie, ciepło (już było włączone ogrzewanie). Łóżka bardzo wygodne, z pościelą która jest wliczona w cenę. W pokoju stół, krzesła, radio, oddzielne pomieszczenie z umywalką i szafą. W pokoju przy każdym łóżku gniazdko, jest wifi. Pokój z balkonem.
Na każdym piętrze duże pomieszczenie kuchenne z pełnym wyposażeniem - czajnik elektryczny, sztućce, naczynia itp oraz świetlica gdzie zmieści się ze 20 osób.
Łazienki z prysznicami albo w pokojach (pokoje za wyższą kwotę) lub na korytarzu. Całą dobę gorąca woda. Darmowy parking. My nocowaliśmy tam tylko jedną noc, a auto stało 2,5 dnia i nie policzyli za miejsce ani złotówki.
Fajne miejsce na jakieś grupowe spotkanie.

tadeks

Re: Ośrodek Szpulki - Zakopane

Post autor: tadeks » 2018-11-28, 12:06

Tak, nieco nienoclegowo, ale powiązanie z miejscem.
Ośrodek mieści się za chałupą Śp. Adasia Pacha, chyba najbardziej znanego gawędziarza zakopiańskiego (Małe Żywczańskie 9).
Przez ponad 20 lat miałem na tej ulicy swoje lokum (M.Ż. 10a). Udało mi się posłuchać bajań i gawęd Adam Pacha- póki się nie minął.
Z tej chałupy pamiętam przez mgłę bibliotekę o zdecydowanie regionalnym profilu.
"Moi" już nie żyją, dawno tam nie byłem. Ciekawym, czy coś jest po poecie i gawędziarzu upamiętnione i udostępnione w tej chałupie?
Może Marek S. coś wie, bo to przecież również Jego "dziedzina"?
Każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia.

ODPOWIEDZ