Schronisko PTTK na Stogu Izerskim

Moderator: Marcin K-G

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2016-12-08, 20:27

http://stogizerski.republika.pl/schr/index.htm

ostatnie bytności - 01.2015, 02.2016

Zabytkowy poniemiecki budynek. Przyznam, że kiedyś (kilka lat wstecz) miałem mieszane uczucia zaznając tam gościny. Ostatnio jednak - same plusy.
Jest wyznaczone miejsce na kuchnię turystyczną a panie z kuchni za dobre słowo uraczyły mnie dwoma litrami wrzątku.
Szefowa mimo natłoku kuracjuszy, gondolowiczów i podobnej stonki z położonego poniżej ¦wieradowa-Zdroju potrafi zachować dobry kontakt z turystą indywidualnym.
Jedzenie dobre, całej oferty nie pamiętam.
Ze strony wynika, że noclegi są w pokojach 2,4,5,6,8,10 osobowych- zaiste spory wybór.
Wspólna łazienka surowa ale czysta i ok.
Wystrój sali głównej trochę ciemny ale stylowy, fajna jest weranda, trochę chłodna w zimie :mrgreen: .
Namiotu raczej nie można rozstawić ze względu na różne drogi z wszystkich stron budynku , temat do sprawdzenia.
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
www.mojasciezkawgory.blogspot.com

RYCHU

Stóg Izerski

Post autor: RYCHU » 2017-08-24, 20:36

Byłem i:
- kilka minut przed zamknięciem bufetu dostaliśmy jeszcze ciepłą strawę +
- na piętrze jest tylko jedna koedukacyjna muszla klozetowa - to bez zmian od lat -
- ciepłej wody nie ograniczają, a łazienki są czyste i zadbane +
- z otwarciem bufetu o poranku szefowa się nie śpieszyła i zrezygnowaliśmy po upływie godziny, wiem od ludzi spotkanych na szlaku, że szefowa uchyliła drzwi do jadalni po półtora godzinnym czekaniu -
- czajnik jest ogólnie dostępny na korytarzu +
- wymieniono okna bo gdy byłem tam kilka lat temu musiałem do wietrzenia pokoju wykręcać wkręty z okien +
- widzę zmiany ale czuć tam jeszcze ducha poprzedniej epoki +
- menu jest dość szerokie więc każdy coś wybierze +
- ceny typowo schroniskowe -
- uznają zniżki hdk +
- cena za pokój czteroosobowy od zadka 40 zł, jest umywalka -
- brak gniazdek w pokojach, dostępne jest tylko to od czajnika na korytarzu i w łazienkach -
To wszystko zostawiło we mnie mieszane uczucia :-/ jednakże nie skreślam tej miejscówki. To tyle z moich prywatnych spostrzeżeń i uwag.
Rozmaicie obliczane szanse sukcesu nie mogły być znaczne. Lista zajść, zdolnych tak lub inaczej spowodować zgubę ekspedycji, nie dawała się zamknąć w tysiącach pozycji...

Awatar użytkownika
dave

Post autor: dave » 2017-08-26, 16:12

Zdecydowanym plusem jest placek po węgiersku. Był smaczny i tak przeogromnie wielki, że jedząc go ok. 16 do końca dnia nie czułem głodu. Ledwo udało mi się go zmieścić. ;-)

ODPOWIEDZ