Chata Magóry

Moderator: Marcin K-G

Awatar użytkownika
milena

Chata Magóry

Post autor: milena » 2016-12-17, 19:29

Chata Magóry
Stan na marzec 2016

http://www.chatkamagory.pl/

Obrazek

To prywatne schronisko, w którym działa także ośrodek jazdy konnej. Chata znajduje się w Beskidzie Sądeckim na północnych stokach szczytu ¦wini Groń. Można tam się dostać m.in. zielonym szlakiem z Piwnicznej Zdrój w kierunku Obidzy i Eliaszówki oraz niebieskim z Kosarzysk.

Chata posiada 40 miejsc noclegowych i jest czynna cały rok. Koszt noclegu to 20 zł od osoby. Można także rozstawić namiot.
W Chacie, na parterze znajduje się pokój gospodarzy, kuchnia oraz sala, jadalnia dla gości. Goście mogą korzystać z kuchni gdzie jest piec oraz z pełnego wyposażenia kuchni (talerze, sztućce, kubki).
Jak my byliśmy to grali na gitarze, ale nie wiem czy to był czyjś instrument czy chatkowy.
Jest duża biblioteczka z dostępem do wielu książek, kolekcja kaset magnetofonowych jeszcze z lat 70-tych oraz fotel bujany.
Na poddaszu jest pokój wieloosobowy z łóżkami - materace, koce. Podobno zmieści się tam około 20 osób. Ciepło, czysto.

Obrazek

Dostępna jest ciepła woda. W środku jest kibelek, umywalka, prysznic.
Suszarnia taka jak widać na zdjęciu - rozwieszona linka w pokoju.
Dawna stodoła została zaadoptowana na kolejne miejsca noclegowe. Nie byłam tam, ale w galerii na stronie Chaty jest kilka zdjęć.

Na miejscu można kupić jedzenie oraz napoje. Menu może nie jest za bardzo wyszukane
- parówki, jajecznica, leczo, pierogi, ale za to niedrogo i pysznie. Pierogi kosztowały 10 zł i było ich kilka rodzajów. Mi najbardziej smakowały z jagodami oraz bobem, ale są także ze szpinakiem i serem, kapustą i grzybami, mięsem, kaszą, a w sezonie także z pokrzywą.
Gospodarz sam robi nalewki - również wyśmienite. Kieliszek kosztował 5 zł.
W sezonie można kupić nie tylko pierogi z pokrzywą, ale także inne specyfiki wyprodukowane z darów natury, np. syrop z mniszka.

Awatar użytkownika
buba1
Kontakt:

Post autor: buba1 » 2016-12-17, 21:41

Pierogi z pokrzywa to bym zjadla! zawsze jadam wiosna jajecznice z pokrzywa i to jest bardzo dobre! Musze tam kiedys zajrzec bo miejsce wydaje sie calkiem zacne! :mrgreen:
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..

Awatar użytkownika
milena

Post autor: milena » 2018-01-26, 13:02

Stan na styczeń 2017

Na poddaszu, które widać na zdjęciu, zrobiono remont. Zamontowane dodatkowe okno, ściany wyłożne deskami. Na łóżkach nowe koce, poduszki - czysto i schludnie.

Awatar użytkownika
dave

Post autor: dave » 2018-01-26, 19:25

buba1 pisze:zawsze jadam wiosna jajecznice z pokrzywa i to jest bardzo dobre!
Jak przygotowujesz pokrzywę?

ODPOWIEDZ