Bacówka Jaworzec

Moderator: Marcin K-G

Awatar użytkownika
buba1
Kontakt:

Bacówka Jaworzec

Post autor: buba1 » 2016-12-08, 21:11

Stan na kwiecien 2016

Na nocleg sale wieloosobowe, konieczny wlasny spiwor, jest udzielana gleba. Gdy my przyszlismy byl akurat gigant rajd ktory zajal cale schronisko. Cisza nocna nie jest tu w modzie. Babka z obslugi jednak bardzo sie przejela, zeby imprezowicze nie budzili nam niemowlaka i otwarla nam zwykle nieuzywany osobny pokoj kolo lazienki. Pokoj dosc zimny (bo w piwnicy) ale wystroj wynagradzal wszelkie watpliwosci- lozka zrobione z galezi drzew i sznurka! Wszystkim milosnikom klimatycznych pokoi ( i ciszy/samotnosci) polecam pytac o ten pokoj- mimo mega imprezy w jadalni ktora trwala do rana, spiewow, krzykow i hulanek niemowle sie nie obudzilo.

Obrazek

W schronisku rozne smieszne odezwy, propagujace czystosc i oszczedzanie wody

Obrazek

Obrazek

oraz zniechecajace do korzystania z kibla.. ja korzystalam, kibel w piwnicy, jak przyjechalismy bylo czyste, rano po gigantrajdzie wszystkie zatkane...

Obrazek

Pyszne piwo z jajkiem!!!!!

Jedzenie dobre ale ilosci mikroskopijne. Pierwszy raz raz dostalam nalesniki w licznie jeden oraz jajecznice z jednego jajka.. Ceny nieadekwatnie wysokie do skromnych porcji

Zasiegu przy schronisku nie zlapalam

Dojazd autem teoretycznie niedozwolony (znak zakazu lezal przewrocony w krzakach).

Obrazek

Droga dojazdowa dla osobowki rowniez dyskusyjna i niepewna (17 lat temu owczesny chatkowy wyciagal nas z glebokiego rowu - tak pojechalismy na blocie ;)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2016-12-09, 06:44

Od listopada zmiana gospodarzy. Obecnie panuje opcja: każdy nocleg ze śniadaniem w cenie 35 zł
jest we mnie wiary okruszek....

Awatar użytkownika
creamcheese

Post autor: creamcheese » 2016-12-09, 07:27

Lidka K. pisze:Od listopada zmiana gospodarzy.
Off: Już nie młodzi spod Hona? A kto?
Lekarz zabronił mi chodzić po górach. Chodzę więc chyłkiem. Żeby nie widział.

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2016-12-09, 07:32

nie mam pojęcia, Paweł przeniósł się do Jaslisk, zakłada agro

Awatar użytkownika
buba1
Kontakt:

Post autor: buba1 » 2016-12-09, 09:34

Lidka K. pisze:Od listopada zmiana gospodarzy
znowu?? :shock: to miejsca nie zagrzali...
Lidka K. pisze:Obecnie panuje opcja: każdy nocleg ze śniadaniem w cenie 35 zł
bez sensu.. a jak ktos nie je rano?
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2016-12-09, 09:48

Byłem tam raz w życiu, 2003 lub 2004 rok. Tej obrzydliwej fasolki po bretońsku ze słoika najniższego sortu im nie daruję! Chcieli mnie otruć jak Michun w Wielkiej Fatrze. :mrgreen:
Lidka K. pisze:Obecnie panuje opcja: każdy nocleg ze śniadaniem w cenie 35 zł
Teraz w listopadzie miałem tam zajrzeć, nie udało się z powodu obfitego deszczu. Może zima okaże się łaskawsza.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2018-02-28, 15:23

No i nastał ten moment, że moja miłość do Jaworca umarła. Nawciskano łózek do sal, tak, że nawet ja nie miałam jak przejść. Łózka niby nowe, ale nakładli na metalowe pręty cieniutkie materace, plecy mnie bolą do dzisiaj. Jedzenie : zupy wodniste, w bigosie nie znalazłam grzybka, a naleśniki z zimnym serem w środku. No i malutkie porcyjki. Obecny gospodarz zapewne ma dobre chęci, ale jego działania wzajemnie się wykluczają. Kiedyś jeszcze tam pewnie zajrzę, ale raczej prędko to nie będzie :-/

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2018-02-28, 16:02

A co z wcześniejszą ekipą?
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2018-02-28, 16:32

Karolina i Marcin teraz chatkują w Łupkowie. Z obecnymi gospodarzami mieliśmy już styczność w pazdzierniku, ale wtedy nie konsumowaliśmy obiadków i mieliśmy inny pokój: mniejszy i ze starymi drewnianymi łózkami. Na plus mogę dodac, że wymieniono już większość okien i nie wieje halny po pokojach :-)

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2018-02-28, 17:05

A co z poprzednimi z Łupkowa? :mrgreen:
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
dave

Post autor: dave » 2018-02-28, 17:06

Poprzednicy już dawno zjedzeni :mrgreen:

Awatar użytkownika
krzyś

Post autor: krzyś » 2018-02-28, 17:40

Bacówka Jaworzec to specyficzny obiekt. W prawdzie jest pięknie położona, ale z dala od uczęszczanych szlaków.
Przez miejscowy oddział PTTK jest jednak traktowana jak każdy obiekt o tym charakterze i wygórowany czynsz dzierżawny po prostu nie pozwala się utrzymać kolejnym ekipom.
Z tego co wiem (może ktoś potwierdzi, lub nie) koszty remontów w takich obiektach również ponoszą dzierżawcy.
Od 2009 roku - kiedy tam nocowaliśmy (pierwszy i ostatni [!!!] raz) trudno mi zliczyć ile ekip się tam przewinęło. Niektórzy z nich (bardziej zapaleni) zostają w Bieszczadach i próbują sił w innych miejscach.
Ja nigdy nie pałałem entuzjazmem do tej bacówki, choć często zatrzymywałem się tam, żeby choć wypić herbatkę. Kiedyś zresztą podano nam ją w ... słoiku po fasolce :shock: (kolejna ekipa była "na dorobku" :lol: ).
Choć z Lidką jakoś zawsze potrafimy się dogadać (?), to dyskusja na temat bacówki w Jaworcu (Jaworzcu?) wywoływała spore emocje. I nie chodzi tu o to, że wyszło na moje.... :roll:

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2018-02-28, 17:54

Lidka K. pisze:Karolina i Marcin teraz chatkują w Łupkowie.
Już się gubię.. :mrgreen: Chodzi o "Koniec ¦wiata"?
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2018-03-01, 11:12

krzyś pisze:Ja nigdy nie pałałem entuzjazmem do tej bacówki, choć często zatrzymywałem się tam, żeby choć wypić herbatkę. Kiedyś zresztą podano nam ją w ... słoiku po fasolce :shock: (kolejna ekipa była "na dorobku" :lol: ).
To akurat zrozumieć jestem w stanie. Jak klimat to klimat. :mrgreen: Pytanie o słoik rzeczony, umyty po zawartości tzw. fasolki po bretońsku?
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
krzyś

Post autor: krzyś » 2018-03-01, 14:32

menel pisze:Pytanie o słoik rzeczony, umyty po zawartości tzw. fasolki po bretońsku?
Ja tam "obrzydliwy" nie jestem. Natomiast nasza przyjaciółka Basia była tym faktem mocno zbulwersowana. Na szczęście Krutul pośpieszył z pomocą i widząc jej minę szybko przyniósł swój niebieski kubek :lol:

Obrazek

ODPOWIEDZ