schronisko Magura Małastowska

Moderator: Marcin K-G

Awatar użytkownika
buba1
Kontakt:

schronisko Magura Małastowska

Post autor: buba1 » 2016-12-08, 11:10

Stan na kwiecien 2016

Obrazek

Cena za nocleg 25 zl, niemowleta gratis.

W razie braku miejsc w pokojach jest udzielana gleba w jadalni lub pokojach (za zgoda tam nocujacych). Nie wyrzuca sie przychodzacych bez rezerwacji.

Noclegi we wlasnych spiworach, posciel chyba nie jest wydawana.

Pokoje urzadzone w standardach turystycznych, lozka pietrowe, czysto, nic nas nie oblazlo, acz swieza farba nie smierdzi. Chlodno. (bylismy w kwietniu, kaloryfery zimne, trzeba bylo chodzic w swetrze). Z okien nie wieje (o ile sa zamkniete). Da rade otworzyc okna.

Obrazek

Obrazek

Jadalnia w drewnie, dostepna cala dobe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dosc klopotliwe wnoszenie wiekszych bagazy na pietro- waskie, niskie przejscie, wiekszy plecak trzeba zdjac i wnosic w rekach

Obrazek

Godziny ciszy nocnej napisane na scianie ale nie wiem czy jest przestrzegane.

Jest prad, dostepne gniazdka do ladowania baterii

Na stanie kilka kotow, mile acz troche natarczywe. (milosnikom sterylnosci moze sie nie spodobac ze chodza po stolach, wlaza do talerzy). Milosnicy tych zwierzat moga ich nie zdejmowac z kolan!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedzenie w bufecie poprawne ale bez szalu. Ceny srednie. Dostepny czajnik bezprzewodowy.

Kible wewnatrz. Nie smierdzi. Lazienki, prysznice- nie wiem. Mylismy tylko zęby w umywalce przykiblowej- woda byla letnia (ale nie lodowata)

Kontakt z obsluga utrudniony (siedza na dole, kontakt przez szyb i winde). Obsluga nie szuka kontaktu z turystami.

Obrazek

Instrumentow nie widzialam.

Widok na las. W przypadku ladnej pogody fajne miejsce do posiedzenia na zewnatrz

Obrazek

Do schroniska mozliwy dojazd samochodem (jest droga jezdna) ale nie wolno (zakaz). Ostatecznie mozna podjechac pod schronisko- wywalic bagaze a auto odwiesc za szlaban- wtedy ponoc nikt sie nie czepi. Nie wolno parkowac aut pod schroniskiem.

Zasieg na komorke jest przed schroniskiem. W srodku slabo odbiera. Wifi- nie wiem.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2016-12-08, 11:25

buba1 pisze:Lazienki, prysznice- nie wiem.
Byłem tam po raz drugi w dn. 14-20.11.2015 podczas przechadzki.

Chlew. Pod prysznicem do brodzika koty się zesrały i waliło jak z cygance z tobołka. Zęby w związku z tym myliśmy z inną ekipą na dworze, bo smród był przeokrutny. Chatowy oczywiście wyluzowany na wszystko. Poza tym kolo, nie wie co ma w lodówce. Zamawiam jakieś pierogi , po kilkunastu minutach twierdzi, że nie ma takich, ale ma inne.. Przychodząc tam, gościa nie było na miejscu więc się zamelinowałem w pokoju na górze. Warunki okołoschroniskowe przypominały melinę. Generalnie syf i nie będę już chyba ryzykował trzeciego noclegu tamże.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2016-12-08, 12:08

dodatkowe informacje: miejsce na ognisko na polance kilkadziesiąt metrów dalej :-)
boisko z siatką np. do kometki lub siatkówki za bacówką :-)
aktualnie trwa tam generalny remont
jest we mnie wiary okruszek....

Awatar użytkownika
buba1
Kontakt:

Post autor: buba1 » 2016-12-08, 12:27

Lidka K. pisze:aktualnie trwa tam generalny remont
znaczy - zdazylismy na ostatnia chwile?
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

tadeks

Post autor: tadeks » 2016-12-08, 18:03

buba1 pisze:
Lidka K. pisze:aktualnie trwa tam generalny remont
znaczy - zdazylismy na ostatnia chwile?
Remont trwa od poczatku września.
Wati -gospodarz na MM- rozpoczynając remont we wrześniu informował:
Już za kilka miesięcy, wg planu już na ¦więta, będziemy mogli cieszyć się Magurą odnowioną, odświeżoną i odpoczywać w bardziej komfortowych warunkach.

Ja wątpię w ten termin. Byłem koło schroniska 17 listopada i zaawansowanie prac nie wskazywało na ich zakończenie przed końcem roku.

Ja pamiętam i mile wspominam to schronisko z pierwszych tam noclegów. Myć trzeba było się na zewnątrz przy takiej długiej rynnie, która kojarzyła mi się z westernami i końmi pijącymi wodę z podobnych rynien. Wychodki, to były dosłownie wychodki, czyli na zewnątrz. Winda w schronisku zaś, to obrosła już legendami i kilka pokoleń wędrowców wspomina swoje "rozmowy z windą".
Po remoncie winda zostanie.
Dawno tam nie nocowałem, więc nie wypowiadam się o schroniskowym komforcie, o udogodnieniach, o atmosferze w ostatnim czasie.

Awatar użytkownika
buba1
Kontakt:

Post autor: buba1 » 2016-12-08, 19:45

To w kwietniu tego roku wychodka i rynny juz nie bylo! :-(

tadeks

Post autor: tadeks » 2017-10-10, 08:24

Lidka w innym wątku pyta:
w żółwim tempie toczylismy sie do schroniska na Magurze Małastowskiej... a tak swoją drogą: czy tam remont się już zakończył?

Do zakończenia remontu daleko. W listopadzie będę wiedział coś więcej, plany zakończenia, perspektywy, itp.
W lipcu było tak:
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A7EEADD
We wrześniu tak:
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A847DD9
i tak:
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A787227

Więcej? polecam stronę schroniska:
https://www.facebook.com/schronisko.magura.malastowska/
Każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia.

Awatar użytkownika
krzyś

Re: schronisko Magura Małastowska

Post autor: krzyś » 2019-03-31, 19:41

Awatar użytkownika
buba1
Kontakt:

Post autor: buba1 » 2019-04-02, 20:26

To trzeba bylo od razu taka generalke robic nie majac zapewnionych funduszy? Mozna bylo zostawic jak bylo, najwyzej porobic niezbednie konieczne bieżące naprawy... Najlatwiej zniszczyc to co bylo, rozgrzebac a potem płacz...

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2019-04-07, 06:37

krzyś pisze:
2019-03-31, 19:41
Schronisko walczy o przetrwanie
Znowu?? :lol:

Z mojej strony w kwestii pomocy, tradycyjnie: zero.
buba1 pisze:
2019-04-02, 20:26
To trzeba bylo od razu taka generalke robic nie majac zapewnionych funduszy? Mozna bylo zostawic jak bylo, najwyzej porobic niezbednie konieczne bieżące naprawy... Najlatwiej zniszczyc to co bylo, rozgrzebac a potem płacz...
Kolo najwyraźniej liczy na kolejne datki. Już ubaw po pachy miałem podczas pierwszej akcji "ratowania schroniska". Za 50 tysi uzyskanych ze zbiórki udało się doprowadzić do ruiny większej niż była.. :mrgreen: Ciekawi mnie, co się musi wydarzyć, aby dać kopa flejtuchowi, który najmuje ten lokal ?
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
krzyś

Post autor: krzyś » 2019-04-07, 17:28

Za 50 tysięcy to sobie można wyremontować mieszkanie w bloku. Na taką chałupę grubo, grubo więcej.
Trzeba więc przed remontem dobrze zaplanować budżet, a i tak wszystkiego nie da się przewidzieć.

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2019-04-08, 08:42

krzyś pisze:
2019-04-07, 17:28
Za 50 tysięcy to sobie można wyremontować mieszkanie w bloku.
50 tysi to może i na łazienkę braknąć. Ale to nie o to chodzi, pewne rzeczy są wiadome i tak oczywiste, że klepanie o tym jest stratą czasu. Temu lokalowi już nic nie pomoże, tu trza kroków radykalnych, a więc:

- pognać najemcę - flejtucha
- lokal zburzyć i postawić od nowa
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
buba1
Kontakt:

Post autor: buba1 » 2019-04-08, 10:08

A mnie zastanawia ta nowa moda - żebractwo internetowe. Na remont, na podroz, na nowy samochod, na aparat/ kamere/nowe gacie. "Jade naokolo swiata - dajcie mi kase", "Dajcie mi na busa to pojade do Afryki", "Wymyslilem se remont schroniska to mi teraz za to zaplaccie", "Kupcie mi kamere to nakrece film", "Dajcie mi na komputer bo moj jest juz stary", "Wplaccie mi na konto bo chce studiowac w Ameryce".

Czy naprawde ludzie tak chetnie wyskakują z kasy na takie rozne widzimisia? Ze to sie tak namnozylo? :shock: Kazdy wszystko chce miec na juz i w najlepszym/najdrozszym gatunku ale checi do roboty ni ma...

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2019-04-08, 10:36

buba1 pisze:
2019-04-08, 10:08
A mnie zastanawia ta nowa moda - żebractwo internetowe.
:lol: :lol: :lol: :lol:

ps. Żebranie w miejscu publicznym jest chyba karalne? :lol: :lol:

Trafiłaś w dyszkie. Osobiście nie uczestniczę w takich szopkach, brzydzi mnie to. Jednakże znam lekarstwo na takie cudactwo - guma i wąskie drzwi. Tak, typowym żebractwem internetowym jest owa "zbiórka na przetrwanie schroniska na MM", ubaw po pachy dla mnie.
buba1 pisze:
2019-04-08, 10:08
Wymyslilem se remont schroniska to mi teraz za to zaplaccie
Ta sytuacja jest kuriozalna, bo "składkowicze" są współwinni tej powstałej na skutek "remontu" ruiny.. :lol: :lol:
ПУНКС НОТ ДЭД !

ODPOWIEDZ