schronisko Magura Małastowska

Moderator: Marcin K-G

tadeks

Re: schronisko Magura Małastowska

Post autor: tadeks » 2019-08-18, 20:15

Przepraszam , dwukrotnie wysłałem ten sam tekst, więc usunąłem jeden z nich, ten wtóry..
Każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia.

Awatar użytkownika
dakOta

Post autor: dakOta » 2019-08-19, 11:54

tadeks pisze:
2019-08-18, 20:09
Zarząd Oddziału PTTK w Gorlicach poszukuje najemcy do schroniska PTTK na Magurze Małastowskiej.
Nokaut.
Jeśli wola Twa
jeśli wybór masz
rzekom wodę daj
wzgórzom radość daj
Litościwy bądź
dla płonących w piekle serc
jeśli wola Twa
to ulecz je

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2019-08-19, 16:24

To nie nokaut, to spóźniona o min. 10 lat decyzja. Z tego schroniska nic nie będzie, tę budę trza po prostu zburzyć i postawić na nowo. Pozbyli się flejtucha i nieudacznika? Jeżeli tak, to jedyna pozytywna informacja. Lepiej późno niż wcale.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
dakOta

Post autor: dakOta » 2019-08-20, 09:43

Miałam na myśli nokaut dzierżawcy. Nie mam o nim zdania, schronisko zahaczyłam 2-3 razy, przelotem, nie korzystałam z obsługi, nie wyrobiłam sobie opinii. Choć pamiętam jakąś jego wypowiedź, na początku remontu, która nastrajała optymistycznie.
Jeśli wola Twa
jeśli wybór masz
rzekom wodę daj
wzgórzom radość daj
Litościwy bądź
dla płonących w piekle serc
jeśli wola Twa
to ulecz je

tadeks

Post autor: tadeks » 2019-09-08, 11:11

W temacie remontu schroniska fragment wypowiedzi dotychczasowego Chatkowego z przed kilku dni, podkreślenie moje:
Wstępny projekt był inny i zaakceptowany przez starostwo. Po dostarczeniu kinkretnego projektu starostwo źle zinterpretowalo przepisy i odrzucilo projekt. Czasu nie cofniemy ☹ uwierz że jest mi z tym źle. I rozumiem że ludzie mają do mnie pretensje. Doradców było wielu. Postanowilem że zrobię dobudowka żeby spełniać warunki, wymagany metraż itd. Popełniłem błąd. Należało odejść 3 lata temu. Przepraszam.
Każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia.

Awatar użytkownika
dave

Post autor: dave » 2019-09-08, 13:33

Krążą plotki, że nowymi prowadzącymi będą ludzie związani wcześniej z Bartnem. To prawda?
Turysta bez raków i czekana, ale za to z siekierą.
https://sznycelgorski.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2019-09-08, 16:50

tadeks pisze:
2019-09-08, 11:11
Wstępny projekt był inny i zaakceptowany przez starostwo. Po dostarczeniu kinkretnego projektu starostwo źle zinterpretowalo przepisy i odrzucilo projekt.
Cóż to za niedobre starostwo! :mrgreen: Najpierw akceptują "projekt wstępny" - ciekawe, co to za cudo? Pani Krysia powiedziała na korytarzu pani Basi, że w sumie fajny ten "wstępny projekt" :lol:
A potem złośliwie nie chcą przyłożyć pieczątki :mrgreen:
Dla mnie to tylko kolejny przykład braku kompetencji tego nieudanego dzierżawcy.
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
www.mojasciezkawgory.blogspot.com

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2019-09-09, 09:25

Obstawiam, że to schronisko spłonie/obym się mylił/. Pytanie tylko, kiedy?

ps. Obecnie schronisko jest otwarte? W sensie, czy przyjmują ludzi na nocleg?
ПУНКС НОТ ДЭД !

tadeks

Post autor: tadeks » 2019-09-09, 10:17

Wati remont zaczął się od apelu:
https://polakpotrafi.pl/projekt/schroni ... astowskiej
Przypuszczam, że Wati miał dobre zamiary, ale remont przerósł go. Zakres robót, koszty, brak doświadczenia i umiejętności przy takich pracach...
Trafnie cały ten remont oceniła Buba
buba1 pisze:
2019-04-02, 20:26
To trzeba bylo od razu taka generalke robic nie majac zapewnionych funduszy? Mozna bylo zostawic jak bylo, najwyzej porobic niezbednie konieczne bieżące naprawy... Najlatwiej zniszczyc to co bylo, rozgrzebac a potem płacz...
Nie będę oceniał Watiego, bo znamy się z poza schroniska. Jadnak moim zdaniem winowajcą obecnego stanu rzeczy jest PTTK, nie wiem, czy Oddział Gorlice, czy centrala.
PTTK pertycypuje w kosztach remontowanych i modernizowanych swoich obiektach. Przypuszczam, że znali stan techniczny schroniska i mogli pokalkulować ile będzie kosztowało doprowadzenie obiektu do wymaganego stanu. Gdzieś pisano, że w planach schronisko było do likwidacji, bo koszty modernizacji są ogromne. Nie wiem, czy to były strachy, czy prawda. Znaleźli naiwniaka, który porwał się z motyką na słońce, który wpakował w schronisko dziesiątki tysięcy zł. zorganizowanych własnym pomysłem i teraz go odstawiają. Nie wnikając co zrobił, jak zrobił i za ile, to co z tym wkładem w to schronisko? "Nowy" ma już coś zrobione, ileś tam jeszcze trzeba, ale naiwnych na kolejną zrzutkę już nie znajdzie.

Rozwiązań było kilka. Można było po prostu schroniska pozbyć się. Wielu obiektów PTTK pozbyło się i świat się nie zawalił. Nie koniecznie trzeba było burzyć, bo to też koszy. Wiele obiektów PTTK sprzedało, w zależności od atrakcyjności i stanu obiektu za duże lub symboliczne pieniądze. Nabywcy różnie sobie z przyjętymi obiektami radzili.
Przykłady schronisk/obiektów, których PTTK pozbyło się znajdując prywatnych lub instytucjonalnych nabywców :
- Szrenica. Nabywca ok. 20 lat remontował schronisko, ale istnieje,
- Jodełka (Św. Katarzyna),
- Czartak, jest agro,
- Srebrna Góra,
- Jamna,
- Śląski Dom, ok. 1950 r. oddany (?) pogranicznikom, a obecnie chyba własność starostwa w Jeleniej G.
- bacówka pod Trójgarbem. Tu nabywca chyba przeliczył się. Najpierw schronisko nieużytkowane popadło w ruinę, a 2017 roku drewniane schronisko zostało rozebrane, pozostała tylko podmurówka. Są jakieś plany właściciela kompleksu Dworzysko na postawienie nowego obiektu, ale sprawy nie śledzę.
- Dam Turysty w Zakopanem. Ten obiekt został wydzierżawiony na długie lata (ile?) zagranicznemu inwestorowi, przerobiony/oszpecony na hotel. Jednak kiedyś ma wrócić w ręce PTTK i prawdopodobnie ponownie wydzierżawiony. Jest coroczny dochód, przypuszczam, ze nie mały. Można by z twego remontować MM.

Szkoda mi schroniska pod MM, sypiałem tam. Chciałbym, aby odrodziło się, ale też żeby miało dobrego gospodarza, a z tym może być problem, już jest. Nieprawdą jednak jest, że obiektów o warunkach schroniskowych w BN brakuje. Kto chce, ten znajdzie odpowiedni obiekt niekoniecznie nazywający się schroniskiem.

ODPOWIEDZ