Luźne gadki

Wszystko to, co nie jest bezpośrednio związane z górami

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
cham

Post autor: cham » 2016-11-01, 10:59

Znacie może "Kolory Muzyki" WGB?
Czy mi się tylko wydaje, czy faktycznie głęboko uduchowione piosenki w stylu Pejzaży Harasymowiczowskich, Majstra Biedy, Bukowiny, Nocnej piosenki o mieście stały się na tym albumie piosenkami lekkimi łatwymi i przyjemnymi?
A może ktoś wie, kiedy "Kolory" popełniono? Bo na płycie nie ma żadnej informacji.
"(...) ktoś wyszedł przed namiot. Spojrzał w górę i krzyknął: O k***a! Kolejni uczestnicy wyprawy wychodzili przed namioty (...) i powtarzali to samo. O k***a! Takie robi wrażenie."

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2016-11-01, 11:15

Niby w 2013r
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
Wiesio
Kontakt:

Post autor: Wiesio » 2016-11-09, 22:05

Temat nie pasujący nigdzie indziej, więc wrzucam tutaj: natknąłem się w tym roku na nowe oznakowania szlaków w Bieszczadach i nie ukrywam - jestem zbulwersowany.
Sami popatrzcie:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Wiesio
O fotografii i górach
iWiesio.pl

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2016-11-10, 06:53

pisałam o tym już rok i 2 lata temu :-? ( widziałam na Hyrlatą i z Komańczy czerwony na zachód)
jest we mnie wiary okruszek....

Awatar użytkownika
_Sokrates_

Post autor: _Sokrates_ » 2016-11-10, 16:06

Ultramaraton Bieszczadzki?
Wiem, że nic nie wiem.

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2016-11-11, 19:30

tak, a można inaczej
Obrazek

a z innej beczki: jeśli ktoś by chciał wspomóc młodzież z liceum mojej bratanicy, to proszę zagłosować (można codziennie ;-) ) - mają do wygrania konert specjalnie dla nich :-)

http://szkola.tvn.pl/teledysk/ranking/b ... larniejsze
jest we mnie wiary okruszek....

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2016-11-11, 19:56

a kliknąłem.. se. ;-)
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
cham

Post autor: cham » 2016-11-11, 20:09

Rok temu z Przegibka na Rycerzową prowadziły mnie ślady po imprezie biegowej - taśmy wyznaczające trasę zaplątane na drzewach, porozrywane. Nikt tego nie sprzątnął.
A bazgroły sprejem widziałem w sierpniu wchodząc na Krywań. Brzydkie, ale w tym przypadku pomocne, bo "oficjalne" oznakowanie szlaku mogło być miejscami niewystarczające.
"(...) ktoś wyszedł przed namiot. Spojrzał w górę i krzyknął: O k***a! Kolejni uczestnicy wyprawy wychodzili przed namioty (...) i powtarzali to samo. O k***a! Takie robi wrażenie."

Awatar użytkownika
lapetti

Post autor: lapetti » 2016-11-11, 22:30

Kilka dnia po MTB maratonie w Sądeckim - Pieninach:
Obrazek
Nikt się nie pofatyguje ściągnąć oznaczeń trasy, nie wspominając nawet o pozbieraniu śmieci po cyklistach, zalegających szlaki - w końcu piesze:
Obrazek
Ale z drugiej strony po co? Wiatr zwieje papierki i złotka, błoto przymaskuje tubki po żelach, przyjdzie zima, przykryje śniegiem... Problem z głowy :mrgreen:

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2016-11-11, 22:45

lapetti pisze:Nikt się nie pofatyguje ściągnąć oznaczeń trasy, nie wspominając nawet o pozbieraniu śmieci po cyklistach, zalegających szlaki - w końcu piesze
Lapetti, ja tak patriotycznie, o ile można.. :mrgreen:

To nieistotne jakie szlaki, wygląda na to, że liczą na kolejną edycję sprzątania świata.. ;-) W sensie, że wolontariat przyjdzie i za nich posprząta.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
cham

Post autor: cham » 2016-11-12, 18:14

Dziś Canal+ pokaże "Everest". Dla mnie w idealną porę - właśnie skończyłem książkę Krakauer'a i zacząłem ją czytać od nowa.

Awatar użytkownika
lapetti

Post autor: lapetti » 2016-11-12, 22:59

menel pisze:To nieistotne jakie szlaki, wygląda na to, że liczą na kolejną edycję sprzątania świata.. ;-) W sensie, że wolontariat przyjdzie i za nich posprząta.
Bardzo słuszna uwaga, nieprecyzyjnie się wyraziłem a w zasadzie był to taki skrót myślowy: cyklista - do których zresztą również się zaliczam - przemieszczając się szybciej, widzi mniej śmieci pod nogami (a raczej kołami).
To miałem na myśli, a nie fakt gdzie śmieci, niestety...

Awatar użytkownika
dakOta

Post autor: dakOta » 2016-11-14, 21:13

Swoją drogą - jaki jest sposób na niesprzątanie po wszelakich rajdach? Wstążeczki po rajdzie harcerskim w dolinkach podkrakowskich, tabliczki po rajdzie samorządowców w Paśmie Jałowca (sterczały w terenie w rok po rajdzie!), zafoliowane kartki przybite do drzew w rejonie Pewli, bezczelnie nie podpisane, za to z uwagą, by ich nie zrywać, bo rajd - ale bez podanie daty - to tylko niektóre "ozdobniki porajdowe", na które się nadziewałam. I czuję się niemal całkiem bezradne wobec takiego lekceważenia podstawowej zasady turysy: NIE ZOSTAWIAJ PO SOBIE ¦LADÓW.
Jeśli wola Twa
jeśli wybór masz
rzekom wodę daj
wzgórzom radość daj
Litościwy bądź
dla płonących w piekle serc
jeśli wola Twa
to ulecz je

Awatar użytkownika
cham

Post autor: cham » 2016-11-17, 20:37

Przejrzałem Wasze relacje z wypadów w Beskid Wyspowy. Strasznie mnie tam ciągnie na przyszłoroczną majówkę bądź urlop. Mieliście bazy w Limanowej, Juszczynie. Ja początkowo planowałem Jurków, ale rejonu nie znam. Jaka baza optymalna? Gdzie ładnie i skąd blisko na szlaki? Dzięki

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2016-11-17, 20:51

Jeśli planujesz stacjonarnie, w oparciu o kwaterę czy coś takiego, to z Jurkowa można zrobić bez dodatkowych dojazdów trzy fajne wycieczki - na Mogielicę (i Jasień), Łopień i ćwilin. Limanowa oferuje extra standard w Hotelu Limanova (sprawdzone:-D) i wyjście na Sałasze i Modyń. Mszana Dolna też jest fajna - można się przyjemnie udać na Lubogoszcz lub Szczebel.
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
www.mojasciezkawgory.blogspot.com

ODPOWIEDZ