Konkurs "Na górskim szlaku"

Wszystko to, co nie jest bezpośrednio związane z górami

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
PermanentTravel
Kontakt:

Post autor: PermanentTravel » 2016-12-19, 18:35

Przypominam, że nadal można wziąć udział w konkursie!
Zdjęcia nadesłane do tej pory przez uczestników możecie zobaczyć TUTAJ.
Zastanawiasz się, W KTÓRE GÓRY wyruszyć tym razem?
>>> wktoregory.pl

Awatar użytkownika
PermanentTravel
Kontakt:

Post autor: PermanentTravel » 2016-12-23, 11:14

Czas powoli dobiega końca ale jeszcze dzisiaj i przez trzy kolejne dni zachęcam do wzięcia udziału w KONKURSIE, w którym przewidziano następujące nagrody:

Za zajęcie pierwszego miejsca – zestaw map „Polskie Karpaty” oraz kompas SUUNTO A-10 NH.
(w skład zestawu wchodzą mapy wszystkich głównych pasm polskich Karpat: Beskid ¦ląski, Beskid Mały, Beskid Makowski, Beskid Żywiecki, Beskid Wyspowy, Gorce, Pieniny, Tatry Polskie, Beskid Sądecki, Beskid Niski, Bieszczady)
Obrazek

Za zajęcie drugiego miejsca – zestaw map „Karpackie Perełki” oraz kompas METEOR z lusterkiem.
(w skład zestawu wchodzą wybrane mapy polskich Karpat: Beskid Żywiecki, Gorce, Pieniny, Tatry Polskie, Beskid Niski, Bieszczady)
Obrazek

Za zajęcie trzeciego miejsca - zestaw map „Karpackie Perełki MINI” oraz kompas ROCKLAND WAY.
(w skład zestawu wchodzą wybrane mapy polskich Karpat: Pieniny, Tatry Polskie, Bieszczady)
Obrazek
>>> wktoregory.pl

Awatar użytkownika
creamcheese

Post autor: creamcheese » 2016-12-23, 11:29

Zwrócili Ci uwagę na "Beskid Niski..."... nie bądź nachalny; kto zechce to weźmie udział w konkursie bez natarczywości. Na mnie autoreklama działa odpychająco...już drugi raz podchodziłem do tematu...ale odpuszczam teraz zdecydowanie. :-(
Pozdrawiam z życzeniami wszelkiej szczęśliwości w nadchodzące ¦więta Bożego Narodzenia i w Nowym Roczku
Lekarz zabronił mi chodzić po górach. Chodzę więc chyłkiem. Żeby nie widział.

Awatar użytkownika
PermanentTravel
Kontakt:

Post autor: PermanentTravel » 2016-12-23, 12:57

creamcheese pisze:już drugi raz podchodziłem do tematu...
Przecież Ty podobno nie robisz zdjęć tylko starasz się wszystko zapamiętać :mrgreen: Wzajemnie Wesołych ¦wiąt i wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
>>> wktoregory.pl

Awatar użytkownika
Cisy2

Post autor: Cisy2 » 2016-12-26, 13:45

Jakiś czas temu wbiłem sobie do głowy, że drugi dzień ¦wiąt to jednocześnie ostatni dzień Twojego konkursu. I jednocześnie pamiętałem, że to chodzi o fotografie z mapami turystycznymi, jako motywem wiodącym.

A tu wolta...!

Trochę szkoda, gdyż uważam, że pierwotny temat był znacznie ciekawszy, takich konkursów nie pamiętam, natomiast tych o charakterze ogólnym było, jest i będzie całe mrowie. Ale trudno.

Po przeczytaniu Twojej pierwszej zajawki o konkursie (tego dotyczącego map) zacząłem przeglądać swoje fotki. Ograniczyłem się do tych analogowych - czarno-białych, barwnych negatywów i przeźroczy. Trochę znalazłem. Cyfrówek "z mapami" było już zatrzęsienie, ale to normalka przy często ponad setce zdjęć robionych jednego dnia.

Trochę mi szkoda może nie tyle czasu spędzonego na wyszukiwaniu zdjęć (bo to przecież pewien powrót do dawnych wycieczek), ale raczej czasu poświęconego na wrzucanie tych fotografii na serwer. Dlatego też te moje stare fotki z mapami zdecydowałem się zamieścić w Twoim wątku. Może nie będę jedynym i kilka, a może jeszcze więcej, tego rodzaju fotografii pojawi się jeszcze w tym miejscu w przyszłości. Byłoby to takie swoiste postscriptum do zarzuconego przez Ciebie konkursu.

Moje fotografie nie są najlepsze pod względem motywu i technicznym wśród wyszukanych w moim domowym archiwum. Wybrałem te, z którymi mam jakieś górskie wspomnienia...

Dwa pierwsze zrobione praktycznie w tej samej minucie, z dwóch różnych aparatów. W jednym była jakaś błona czarno-biała, w drugim NRD-owski film do przeźroczy. Mój pierwszy w życiu wyjazd w Tatry i pierwszy dzień tygodniowej wędrówki po tatrzańskich szlakach - z Piotrkiem i Iwoną. 18 września 1981 r. - przed szałasem na polanie Jamy w Tatrach Zachodnich. Na zdjęciach studiuję mapę, której nie kojarzyłem jeszcze wtedy z żadnymi konkretnymi krajobrazami. Nazwy były mi znane, bo o Tatrach wcześniej czytałem dużo, ale do tego czasu poznawałem wyłącznie polskie Sudety (i jakieś niewielkie fragmenty gór w Niemieckiej Republice Demokratycznej - Saskiej Szwajcarii i Rudaw).

Obrazek

Obrazek

Kolejna fotografia. Wyjazd ważny, bo to pierwsza dłuższa wycieczka w stanie wojennym. Miesięcznica (jakże popularne dzisiaj słowo )tego wydarzenia - 13 stycznia 1982 r. Wcześniejsze wycieczki - trochę nielegalne, bo kilkakrotnie przekraczaliśmy granice gminy ¦wiebodzice - robiliśmy w najbliższym sąsiedztwie naszego miasta, ale już "za granicą", gdyż pojawialiśmy się w gminach Wałbrzych i ¦widnica (Książ, Stary Książ, jeziorko Daisy, góra Witosz). Tym razem, kilka dni po zniesieniu zakazu opuszczania macierzystej gminy i godziny milicyjnej, pojechaliśmy z Waldkiem do Boguszowa i stamtąd przez Chełmiec (stacjonowało tam w stanie wojennym wojsko pilnujące telewizyjnej stacji przekaźnikowej), Szczawno Zdrój, Czerwone Wzgórze (pomnik Ułanów Legii Nadwiślańskiej), Strugę, dolinę Czyżynki i zamek Cisy dotarliśmy do naszych ¦wiebodzic. Gdzieś w pobliżu zamku Cisy Waldek mi pstryknął taką fotkę - w rękach mam mapę "Góry Wałbrzyskie i Kamienne" wydawnictwa PPWK.

Obrazek

Z fotografii w rumuńskich Karpatach wybrałem jedną. Góry ªureanu 13 maja 2005 r. Polana Sãlanele u stóp najwyższego szczytu tego pasma - Vârful lui Patru (2130 m n.p.m.). Pochylamy się nad czarno-białą kserówką gór ªureanu, podesłaną mi kilka miesięcy wcześniej przez Jurka Montusiewicza. Jakość oryginału nie najlepsza, kserówki jeszcze słabsza, studiowanie tej mapy szło nam więc z trudem. Ale wycieczka się udala - Vf. lui Patru został zdobyty, a i inne partie tego masywu dość dobrze poznane... Zdjęcie zrobiła moja córka Ula.

Obrazek

Jedno z ostatnich moich analogowych zdjęć, dlatego trafiło do tego zbiorku - później (od 2006 r.) były cyfrówki (poza zdjęciami przez jakiś czas robionymi w Rumunii - bo tam nadal robiłem przeźrocza). 10 grudnia 2005 r. Schronisko "Samotnia" w Karkonoszach - spotkanie z tamtejszą śnieżną panterą i schroniskową mapą.

Obrazek

Na koniec dwa zdjęcia cyfrowe. Schronisko "Orlica" w Zieleńcu - 6 listopada 2010 r. Otrzęsiny nowych przewodników Studenckiego Koła Przewodników Sudeckich. Zanim jednak otrzymają blachę przewodnicką, muszą przejść przez kilka prób - m.in. ułożyć takie oto specyficzne puzzle.

Obrazek

Obrazek

PermanentTravel, Twój blog bardzo mi się podoba. Fajnie, że zachowujesz w nim równowagę karpacko-sudecką, że masz odwagę przy nazwach niektórych grup górskich napisać słowa typu "Terra incognita! Tutaj niestety jeszcze mnie nie było, jednak mam zamiar to zmienić...". W nie każdym blogu pojawiają się tego typu "wyznania". I od razu życzę Ci, aby tych białych plam jak najszybciej ubywało!!! Będzie to również z pożytkiem dla nas - czytelników Twojego blogu.

A sam z ciekawością zerkam na Twoje relacje z miejsc dobrze mi znanych, dobrze znanych kiedyś, ale dziś już zapomnianych (i takie są w "moich" Sudetach), i z tych wreszcie, które mam dopiero zamiar odwiedzić...

Życzę wyłącznie udanych wycieczek i wypraw w nadchodzącym Nowym Roku

Krzysiek

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2016-12-26, 17:39

muszą przejść przez kilka prób - m.in. ułożyć takie oto specyficzne puzzle
na różnych rajdach czy obozach często mieliśmy takie zadania, i były to moje "popisowe" numery ;-)
jest we mnie wiary okruszek....

Awatar użytkownika
PermanentTravel
Kontakt:

Post autor: PermanentTravel » 2016-12-26, 18:50

Cisy2 pisze:Trochę szkoda, gdyż uważam, że pierwotny temat był znacznie ciekawszy, takich konkursów nie pamiętam, natomiast tych o charakterze ogólnym było, jest i będzie całe mrowie. Ale trudno.
Krzyśku, jestem tego samego zdania i również uważam poprzedni temat za znacznie ciekawszy, jednak okazało się, że najwidoczniej mało ludzi posiada zdjęcia z mapami. Możliwe, że gdyby czas nadsyłania prac był dłuższy, nazbierałoby się ich nieco więcej, jednak ze względów osobistych (zmiana pracy na samym początku 2017) zaplanowałem sobie, że w Nowym Roku zajmę się co najwyżej wysyłką nagród. Więc tak jak mówisz... trudno :-/ Przyznam, że początkowy przebieg konkursu nie był wolny od błędów, jednak cieszę się, że w ogóle się on odbył i, że udało mi się znaleźć podmioty chętne do ufundowania nagród. Była to moja pierwsza inicjatywa tego typu a człowiek, jak wiadomo, uczy się na błędach, więc mam z czego wyciągać wnioski na przyszłość. Daleki jednak jestem od czarnych wizji, które niektórzy kreślili a propos podejmowania ewentualnych kolejnych prób. Nieprędko ale próbę na pewno podejmę, bowiem zainteresowanie było i przesłano sporo dobrych zdjęć. Niemniej jednak przepraszam Ciebie oraz inne osoby, które podjęły jakiekolwiek kroki ku temu by wziąć udział w pierwotnej odsłonie konkursu ("Z mapą na szlaku"), jednak spotkały się z rozczarowaniem zastając ostatecznie uogólnioną tematykę ("Na górskim szlaku"). Potrafię też zrozumieć niechęć wzięcia udziału w tak uproszczonej wersji gry, jeśli ktoś posiadał adekwatne zdjęcia do wersji trudniejszej.

Dziękuję jednak za to, że zechciałeś wrzucić tutaj swoje zdjęcia z mapami! Są naprawdę interesujące! Jak zwykle zapodałeś kawał historii! Najbardziej podoba mi się zdjęcie z rumuńskich Karpat, choć na pierwszy rzut oka myślałem, że na zdjęciu widoczny jest Hunców pod Pilskiem kilkadziesiąt lat wcześniej (poniżej moja fota z 2014):
Obrazek

Robię w górach spore ilości zdjęć a jednak z mapami sam posiadam ich zaledwie kilka. Do moich ulubionych należy zdjęcie mojej żony (wtedy jeszcze narzeczonej) przeglądającej mapę Małej Fatry:
Obrazek

Lubię też zdjęcie, które zrobiłem kumplowi pod Wielką Raczą z widokiem na Małą Fatrę:
Obrazek

Dziękuję Ci serdecznie za miłe słowa dotyczące mojego bloga. Uznanie z Twojej strony oraz samo posiadanie wśród czytelników kogoś takiego jak Ty (chodzącej górskiej encyklopedii) jest dla mnie nie lada zaszczytem! ;-)

Pozdrawiam i również życzę wszystkiego dobrego!
Paweł
>>> wktoregory.pl

Awatar użytkownika
PermanentTravel
Kontakt:

Post autor: PermanentTravel » 2016-12-30, 23:01

Jeśli ktoś jest zainteresowany wynikami konkursu, zapraszam tutaj.
>>> wktoregory.pl

Awatar użytkownika
PermanentTravel
Kontakt:

Post autor: PermanentTravel » 2016-12-31, 22:11

Muszę Wam coś powiedzieć... już po ogłoszeniu wyników konkursu, nie wcześniej, dowiedziałem się, że jedno z nagrodzonych zdjęć należy do członka tego forum :mrgreen:

Chodzi o poniższe zdjęcie:
Obrazek

Zgadnijcie, do kogo ono należy :?: :mrgreen:
>>> wktoregory.pl

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2017-01-02, 12:16

ja wiem, ja wiem !! :mrgreen: :mrgreen:
wszystkim gratuluję, a najbardziej temu z Gdańska :lol: :lol:
jest we mnie wiary okruszek....

Awatar użytkownika
PermanentTravel
Kontakt:

Post autor: PermanentTravel » 2017-01-02, 12:43

Lidka K. pisze: wszystkim gratuluję, a najbardziej temu z Gdańska :lol: :lol:
Jemu już gratulowalem ;-) Tutaj natomiast chciałbym podziękować wszystkim forumowiczom, którzy wzięli udział w konkursie (na chwilę obecną wiem, że było ich co najmniej trzech) ;-) Pozdrawiam!
>>> wktoregory.pl

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2017-01-06, 20:40

PermanentTravel pisze:Muszę Wam coś powiedzieć... już po ogłoszeniu wyników konkursu, nie wcześniej, dowiedziałem się, że jedno z nagrodzonych zdjęć należy do członka tego forum :mrgreen:

Zgadnijcie, do kogo ono należy :?: :mrgreen:
Tja. :mrgreen: Hmmm... :-P

Jeżeli ktoś ma inicjatywę i daje możliwość zgarnięcia fajnych fantów, to nie widzę powodów aby strzelać focha. :-D
Fotkę wysłałem z podpisem imiennym, nie forumowym, żeby nie było... ;-)

Co do wygranej, to raz jeszcze dziękuję. Kompas...wiadomo, czasem bezcenny. Mapkie Bieszczad(ów) zawsze warto mieć w najnowszym wydaniu. Tatry Polskie, kto wie...może się przełamię. A Pienieny? No cóż, cytując klasyka: "zawsze tam nie byłem", co więcej...mapy nawet nie miałem na półce! :mrgreen:
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
PermanentTravel
Kontakt:

Post autor: PermanentTravel » 2017-01-06, 22:26

Satan pisze: Co do wygranej, to raz jeszcze dziękuję. (...) A Pienieny? No cóż, cytując klasyka: "zawsze tam nie byłem", co więcej...mapy nawet nie miałem na półce! :mrgreen:
Proszę bardzo! ;-) Obyś szybko miał możliwość skorzystać z tej mapy przy dobrych waruneczkach :mrgreen:
>>> wktoregory.pl

ODPOWIEDZ