Schronisku na Magurze Małastowskiej grozi zamknięcie :-(

Wszystko to, co nie jest bezpośrednio związane z górami

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
Taja

Schronisku na Magurze Małastowskiej grozi zamknięcie :-(

Post autor: Taja » 2016-07-11, 19:23

"podróżowanie - nawlekanie koralików geografii na nitkę życia" A. Stasiuk

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2016-07-11, 19:51

Z całym szacunkiem dla tego miejsca, a niektórym pewnie się narażę. W związku z panującą tam "malarią", taka akcja to przedłużanie agonii tego zaszczytnego schroniska. Lepszym rozwiązaniem by było zburzenie tego lokalu i wybudowanie od nowa. A co na to PTTK?
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Taja

Post autor: Taja » 2016-07-12, 11:06

Na stronie właściciel tegoż biznesu pisze tak:

"W przeciwieństwie do większości obiektów PTTK w polskich górach, które są własnością Spółek PTTK, Schronisko na Magurze jest zarządzane przez lokalny Oddział PTTK w Gorlicach. Gorlicki Oddział PTTK nie posiada dostatecznych środków finansowych, aby dostosować budynek do obowiązujących standardów. Aby ratować Schronisko, muszę przeprowadzić remont za pomocą środków własnych. Jeśli nie uda się zebrać funduszy, Schronisko zostanie zamknięte".
"podróżowanie - nawlekanie koralików geografii na nitkę życia" A. Stasiuk

Awatar użytkownika
sokolik

Post autor: sokolik » 2016-07-14, 18:24

Taja pisze:Zbierają na remont:
Tam nie tylko kasa jest potrzebna, ale i gospodarz z prawdziwego zdarzenia. Wziął by się chłopina do roboty, bo całe otoczenie i obiekt przypominają melinę. Może być biednie, może być skromnie, ale to porządek wyznacza standard, i otwarte drzwi, gdy przychodzi utrudzony szlakiem wędrowiec.

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2016-09-24, 07:12

z wiarygodnych źródeł plotkarsko-górskich: kasę zebrali, projekt mają, prace ruszą lada moment :-)
jest we mnie wiary okruszek....

tadeks

Post autor: tadeks » 2016-11-30, 20:41

Lidka K. pisze:z wiarygodnych źródeł plotkarsko-górskich: kasę zebrali, projekt mają, prace ruszą lada moment :-)
Prace trwają.
Kilkanaście dni temu, gdy BN zasypany był śniegiem, przechodziłem koło schroniska. Wokół mnóstwo materiałów budowlanych, część zachodnia schroniska (na prawo od wejścia) pozbawiona okien, widać front robót na zewnątrz i wewnątrz. Z pracownikiem porozmawiałem: schronisko częściowo ogrzewane, noclegów na górze udzielają, winda działa.
W Zdyni na Spotkaniu Miłośników BN (dokładniej w poprzedzający wieczór) porozmawiałem z szefem. Jest optymistycznie. Ode mnie tyle, o szczegóły pytać w źródle.

ODPOWIEDZ